Kellele meeldivad rolleristid?

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad

Rollerihundid on...

Täitsa normaalsed tüübid
12
13%
Tõelised ajukääbikud, kelle ajumaht piirneb sportsumpa ja põhjavalgusega
57
63%
Kui keegi tuttav ei näe võib nedega ka rääkida
4
4%
Olen ise ka
5
6%
Ei julge vastata
12
13%
 
Total votes: 90

om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Kellele meeldivad rolleristid?

Unread post by om »

Masinad ise ei ole milleski süüdi...
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

2 nädalat Autod 1 ainet, tulemuseks BMW on hea auto oma keerukalt disainitud vedrustuse ja veermiku poolest. Aga näed, millegipärast osa seltskonda jälestab. Kahju, kui kerge mõjutamine käib puhtalt brändide või mainega. Lihtinimesele maksab nimi ja liik, tehnikat tundvale inimesele loeb ehituslik lahendus.

Ei näe sellisel hääletusel arvestatavat eesmärki.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Rolleriste on ka mitmesuguseid.

Need, kel mõistus peas, on täitsa normaalsed inimesed. Nendega saab täiesti normaalselt suhelda.

Need, kellel mõistus sumpadest ja tuledest kaugemale ei küündi, on teinekord moodustanud omaette pundi, kuhu nad teisitimõtlejaid ligigi ei lase. Liikluses käitutakse tihti jõhkralt. Ja kui nendega saakski normaalse inimese kombel rääkida, siis nendega ei ole mul midagi rääkida.

Üldiselt rikuvadki rollerimeeste mainet need liiklushuligaanid. Mõni rollerimees on täitsa lahe kuju.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Tean,et kasutaja OM ei liigita ennast rolleristi ja tsiklisti alla jne aga kuna tegu siiski mopeedi huvilisega ja nagu aru saanud siis omab ka rollerit siis liigitaks ta korraks siia rolleristi alla.(pikka viha mitte pidada :roll: )
Kuna OMi ise ei tunne AGA nii palju kui ma olen erinevatest foorumitest kokkupuutunud tema postitustega siis tundub vägagi asjalik ja tore inimene.
Seis hetkel: 1:0 asjaliku/laheda rolleristi kasuks.
Tunnen ühte rolleri tjuuuningu tüüpi.
Ei oma eriti positiivseid kommentaare tema kohta kahjuks. Kahjuks on tõesti tema puhul õige see lause,et ei näe summutist ja põhjavalgusest kaugemale.
Oleks,et siis jagaks natukene mootoritest jne aga ei. Krutib enda tjuuning jubinad niisama külge mis kataloogist saada,teadmata mida miski juurde annab või kas üldse annab. Mis tähendab ei anna......lahe on ju!
Seis: 1:1

Võiks seda jada jätkata AGA kahjuks läheb seis tjuuningu poiste "kasuks".
Liiga palju on jäänud silma just neid kes sõidavad nii nagu jumal juhatab ja kelle jutt on midagi utoopilist. Võibolla on selle põhjuseks ka see,et need vähesed korralikud rolleristid ei jää lihtsalt nii silma.
User avatar
agent007
Tavakasutaja
Posts: 30
Joined: 14. May 2005 00:00
Location: -- Tartumaa -- Mobiil: 58454535
Contact:

Unread post by agent007 »

Loogiline, et on normaalseid ka, kuid siiski kipun arvama, et neid on vähemuses.

Näiteks siin Annelinnas on vennad ikka väga ülbeks läinud. Ise tahavad, et nendega arvestatakse ja siis sõidavad kõnniteedel ja haljasaladel. Kas saab siis midagi normaalset mõelda kui nad mängivad nendega kulli ka. :P Sõidavad üksteise taga ja mitte ei ürita vaid närvadki väga geilikud välja. :)

Minu lihtne arvamus nendest on lihtsalt väga perses nende suhtes.
Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa)
User avatar
vintizvint
Tavakasutaja
Posts: 151
Joined: 13. Feb 2008 01:00
Location: Soome> Riihimäki
Contact:

RE

Unread post by vintizvint »

Minu arvamus piirdub sellega,et roller on sama arvestatav liiklus vahend
(liikluses) nagu auto, mootorratas või jalgratas. Need kõik on sõidukid!

Me ei tohiks "tjuuningu" tulede jms. järgi hakkata liigitama kes on totu
või-mis-iganes-nimetus.
Kui me lähtuksime sellest oleksid näiteks kõik BMW omanikud automaatselt tembeldatud "rullnokkadeks"

Lisaksin veel seda,et rollerite, mopeedidega liiklejad võiksid tähelepanelikumad olla, eile Valgast koju tulles oli toimunud avarii, kus minimopp keeras autole ette. Nüüdseks surnud noormees oli mu TUTTAV!!
http://www.valgamaalane.ee/200308/esileht/25013239.php
Last edited by vintizvint on 20. Mar 2008 22:00, edited 3 times in total.
User avatar
agent007
Tavakasutaja
Posts: 30
Joined: 14. May 2005 00:00
Location: -- Tartumaa -- Mobiil: 58454535
Contact:

Unread post by agent007 »

Kahju kuulda.
Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa)
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Ega jh palju nähtud selliseid vendi kes sõidavad valel pool teed ja ristmikutel ei vaatagi kui keeravad.Liiklusmärkide tundmisest rääkimata.

Üks tuttav oli selle pärast ikka tükk aega haiglas kui sõitis täie hooga võrriga autole ette.Võrri juppe oli terve ristmik täis,seda mis tollel vennal viga oli võite ise arvestada-hea et eluga pääses.



Palju on ka selliseid nähtud "tatte" nähtud kellele on vanemad rolleri ostnud kui juba jalad jalakohtadeni vaevalt ulatavad.Need on nii umbes 10 aastased jne.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Mu väikevend oli ka jube rõõmus kui nägi, et Delta auto tagaluugi vahelt välja tilbendab. Ütlesin talle, et ennem sõita ei saa, kui paar aastat möödas ja liiklus paremini selge.

Ise käisin ka täna mopeediga tiirutamas. Näitasin käega suunda ja puha. Peaks peeglid külge kruttima, on mugavam taha piiluda. Pimedal ajal orienteerub veel auto tulede valgusvihu järgi kuigipalju, aga valges ei saa tuhkagi aru, kas tuleb teine liiklusvahend selja tagant või mitte. Paljudele autodele sai teed antud enda tänava otsas.
skimmi3
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 08. Dec 2007 01:00
Location: kolga

Unread post by skimmi3 »

ma ei saa aru mis teil rolleristide vastu on ega selle pärast kõik ple mingid tra kotid kes ei oska sõita ja ajavad suust solki välja (see käib pinda et te arvate et kõik on sellised :evil: )
User avatar
vintizvint
Tavakasutaja
Posts: 151
Joined: 13. Feb 2008 01:00
Location: Soome> Riihimäki
Contact:

re

Unread post by vintizvint »

Isiklikult vaenu ei pea rolleristide vastu, AGA need liiklejad võiksid
liiklusreeglitega tuttavad olla!

Teemast veel seda et tegelikult ei näidata siin ju kellegi peale näpuga,
Kirjutatakse oma kogemustest kes mida näinud on.
Motorman
Posts: 2
Joined: 20. Mar 2008 01:00
Location: Lõuna-osariigid
Contact:

Unread post by Motorman »

Loen neid eelnevaid postitusi ja tuli mõte ka paar sõna öelda, et mis siis mina sellest asjast arvan. Liigitaksin rollerijuhid kolme põhilisse gruppi:
1) Noored tatid 8-16 eluaastat, kellele uhke roller suveks või sünnipäevaks kingitud ja kes kaherattalise mootorsõidukiga, peale niisama ringi kimamise eriti midagi rohkemat teha ei oska. LE need sellid ei tunne ja kuidas nad peaksidki teadma, kui seda enamasti nii koolis, kui ka kodus ei õpetata. See on siis IMHO kõige suurem riskirühm liikluses.
2) Noorukid vanuses 16-21, aeg millal on mõted kõige rohkem hajevil ja esineb nn. karistamatuse tunne. Kes meist motohuvilistest ei oleks sõitnud sellises vanuses ima juhtimisõguseta, kindlustuspoliisita, alkohoolijoobeseisundis jne. Mina olen samuti need nn. lastehaigused läbi põdenud, sestap tean kuidas lood on. :wink:
3)Täiskasvanud inimesed 21+. See on siis selline aeg, millal hakatakse mõtlema seaduskuulekat ja püütakse tehtuid vigu enam mitte korrata. Samuti on see aeg, millal minnakse autokoolidesse, sõiduki juhtimisõigust omandama (paljud noored teevad seda juba tänapäeval peale 18. ea). Kui autokool edukalt läbitud ja lubasid pole saadud kergelt, ei kiputa ka tulevikus eriti LE rikkuma. Muidugi on teatud inimestegruppe, kellele üldse ei tohikski juhtimisõigust tänapäeval anda, nedeks oleksid: narkomaanid, paadunud alkohoolikud, vaimse alaarenguga inimesed (debiilikud) jms. rahvas. Mootorsõiduki juhtimine ernevates liiklussituatsioonides ei ole lumme kusemine, paraku ei saada sellest tihti ennem aru, kui ollakse sandistunud või sootuks surnud liiklusõnnetuse tagajärjel.
Oman ise ka rollerit muidu aga kuna auto olemas siis kaherattalisi sõiduriistasid kasutan ainult suveajal, looduse ja värske õhu nautimiseks.
Eestis on liikluskultuur teedel ja tänavatel niivõrd halb, et kui 2tonni terast ümber pole, ei julge enam liiklusesse minnagi, mõnikord ei piisa kahjuks enam ka viimase tingimuse täitmisest. Inimesed, võtke mõistus pähe ja liigelge reeglitekohaselt ja austage kaasliiklejaid.
User avatar
agent007
Tavakasutaja
Posts: 30
Joined: 14. May 2005 00:00
Location: -- Tartumaa -- Mobiil: 58454535
Contact:

Unread post by agent007 »

Vot just ongi see probleem, et vanemad ei hooli üldse oma lastest. Ostavad mingi rolleri vms... Ning saadavad siis linnavahele kärutama. Tatikas ei tea LE -dest sittagi ning mõtleb veel, et on kuningas.

OT. Mul on siinsamas masinas olemas see Liiklus Eeskirjade programm. Täisversioon. Eks ma laen ta kuhugi üles kõigile väiksematele ja ka suurematele liiklejatele.
Kes peab seda mõtetuks siis TEIE ENDA HUVIDES.

Ema mind ei lasnudki ennem kui olin netis ARK lehel mitu korda läbinud selle testi! :) Algul olin kuri küll ta peale ja ei viitsind õppida, kuid nii mõnigi ohtlik olukord on ette tuld - ning siis enamvähem tead ikka mida tegema pead.
Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa)
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

3)Täiskasvanud rolleristide grupist võiks eraldi välja tuua sellised inimesed:
3)a. Inimesed kellel pole ühegi liiklusvahendi juhtimiseks vajalikke juhilubasid. Seega jääbgi neile ainukeseks võimaluseks mootori jõul liikuda mopeedi kategooria sõidukiga. Nende hulgas võib olla ka selliseid kes liiklusest midagi ei tea, kuid ma loodan, et nad sõidavad siiski paremini kui "noored tatid".
Oman mõnda roostes mootorratast.
Motorman
Posts: 2
Joined: 20. Mar 2008 01:00
Location: Lõuna-osariigid
Contact:

Unread post by Motorman »

Väga õige tähelepanek teints`i poolt, selle alateema unustasin postitusest välja. Tean päris paljusid ilmakodanikke siin Eestis, kes on juba päris eakad ning ei oma mitte mingi mootorsõtuki (üle 50cm\2) juhtmiseks vajalikke juhilubasid. Kehtivat liikluseeskirja nad eriti ei tunne, seega jäljendavad tihti linnassõidul eesliiklevat juhti, annaks jumal, et siis eesliiklejagi vähemalt LE tunneks ja mingit õnnetust ei juhtuks sellega seoses. Juhid, kes ei ole lahendanud liiklusteste ega käinud sõidukijuhi kursustel, suhtuvad ümbritevasse hoopis teise pilguga, kõik tundub olema just-kui imelihtne. Mis veel kõige tähtsam asja juures, "Seaduste, sh. ka liikluseeskirjade mitte tundmine, ei vabasta nende täitmise kohustustest". Süüdi jääb ikka tihti see liikleja, kes kas siis sõidab ootamatult peateele ette, ületab ristmikku valesti või keelava fooritule ajal, ei lase ümberreastuda sõiduradadel jne. LE tasub tunda!
Asten
Posts: 4
Joined: 14. Jun 2005 00:00
Location: krgj.

Unread post by Asten »

Motorman wrote:Loen neid eelnevaid postitusi ja tuli mõte ka paar sõna öelda, et mis siis mina sellest asjast arvan. Liigitaksin rollerijuhid kolme põhilisse gruppi:
1) Noored tatid 8-16 eluaastat, kellele uhke roller suveks või sünnipäevaks kingitud ja kes kaherattalise mootorsõidukiga, peale niisama ringi kimamise eriti midagi rohkemat teha ei oska. LE need sellid ei tunne ja kuidas nad peaksidki teadma, kui seda enamasti nii koolis, kui ka kodus ei õpetata. See on siis IMHO kõige suurem riskirühm liikluses.
2.
Mees, mine õue ja vaata ringi. Sa ei tea sittagi tegelikult, kõik arvavad et keegi ei tunne LE'd ja on idioodid, kuid see pole nii.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Asten wrote:Mees, mine õue ja vaata ringi. Sa ei tea sittagi tegelikult, kõik arvavad et keegi ei tunne LE'd ja on idioodid, kuid see pole nii.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koguja
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 31. Aug 2007 00:00
Location: Anija
Contact:

Unread post by Koguja »

Mõtetu vaidlus, sama võib öelda auto juhtide kohta kes vahivad oma neoone ja uus velgi ja mootorattaste jne.
Igal pool kohtame hulle kes ikka kihutavad.
Olgem ausad ainult rolleri juhid ei tee seda :wink:
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Koguja wrote:Mõtetu vaidlus, sama võib öelda auto juhtide kohta kes vahivad oma neoone ja uus velgi ja mootorattaste jne.
Igal pool kohtame hulle kes ikka kihutavad.
Olgem ausad ainult rolleri juhid ei tee seda :wink:

Kes kihutamisest rääkis? :roll:

Rollerivennad lihtsalt ei tea liiklusest midagi :roll:
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

hautz wrote:
Koguja wrote:Mõtetu vaidlus, sama võib öelda auto juhtide kohta kes vahivad oma neoone ja uus velgi ja mootorattaste jne.
Igal pool kohtame hulle kes ikka kihutavad.
Olgem ausad ainult rolleri juhid ei tee seda :wink:

Kes kihutamisest rääkis? :roll:

Rollerivennad lihtsalt ei tea liiklusest midagi :roll:
Olen näinud ka vanahärrasid kes vuravad sellise masinaga mööda, mõni ikka jagab midagi ja esimese matsu järel võetakse eeskirjad ette ja uuritakse need põhjalikult läbi. Ise eriti ei usu et kõike liiklusest tean :roll:
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
BlaqDog
Posts: 1
Joined: 23. Mar 2008 01:00

jah

Unread post by BlaqDog »

Pean üles tunnistama, et ka mina olen rollerist. Kuid ma arvan, et ma olen korralik. Näitan igal ristmikul suunda, ka siis, kui kedagi pole, kellele vilgutada. Annan ristmikul teed, kui ma peateel ei ole. Olen 16 ja juhtimisõigus on olemas.
Ja mitmed mu sõbrad on täiesti korralikud rolleri juhid. Normaalse jutuga, liikluses viisakad ja korralikud.

Kahjuks autojuhid ei arvesta eriti rolleritega. Keeravad täiest lambist ette jne. Umbes, et: ou, titt, tõmba eest, ei näe, et ma tulen või?
Sellised on eriti need rullnokad, kelle mõistus ei ulata kaugemale antitiivast ja /////ALPINE woofrist. Kas siis, kui keset teed oleks betoonist vundamendi blokk, kas siis sõidaks ka otsa, kui oleks eesõigus?
Ma saan aru, et te vihkate neid 10-12 aastaseid lapsi, kellele emme-issi ostsid rolleri. Sõita ei oska ja liiklust ka ei tunne. Kas nad parema käe reeglist midagi kuulnud ongi?
Teie jutust ma saan aru, et te vihkate kõiki rolleriste. Ma mõistaks teid, kui te vihkaks neid väikseid. Ärge vihake suuri inimesi, kel mõistus peas ja ka masinad ei ole millegis süüdi.
User avatar
massu
Posts: 2
Joined: 11. Mar 2006 01:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by massu »

Loll tegu on kõiki üldistada. Nägid tüüpi kes sõitis kõnniteel? Okei, olen ka näinud Tallinna liikluses kuidas Jeep sõidab kõnniteel teistest mööda.. Vihkame nüüd autojuhte ja häbeneme, et nad üldse olemas on? Nägid kuidas roller valgusfoori ees tuuritas või kihutas minema kui roheliseks läks..Okei mida iga kolmas sikli mees teeb? lahkub samamoodi kiirelt foori eest, ning kes veidikenegi lahedam tahab olla see veel tagarattal...Peaksime teid nüüd vihkama? Te ei oska liikluseeskirju ???
Usun, et nii mõnigi 14a. teab rohkem liikluseeskirju kui mõni siin suurem motomees.

Palun ärge üldistage, et kõik on sellised või enamus. See ei ole nii, aga lihtsalt lollakad jäävad silma.
[url=http://www.rolleriklubi.pri.ee]Eesti suurim rolleriklubi[/url]
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

Lollakad jäävad tõesti silma, eriti kui need sind alla tahavad ajada... :twisted:
Ise rollerimeestele viha ei pea, las sõidavad ja meie linnas liigub ka midagi, ega needki seaduslikud ei ole, aga ikka sõidavad.
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
sten12
Posts: 7
Joined: 01. Apr 2007 00:00
Contact:

Unread post by sten12 »

Ega nad eriti ei meeldi küll aga ajumaht piirdub mõnel küll ainult tuunimisega. Sõidan ise ikka sellise masinaga millel saab põlved paagi vastu panna ja ennast mugavalt tunda, mitte sellise kööbaka liivakartliku Rolleriga. Eeldan ikka klassikalisi mopeede. :? Ega ma teid hukka mõista, Rollamehed. :roll:
User avatar
margus014
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 19. Feb 2006 01:00
Location: SAAREMAA
Contact:

Unread post by margus014 »

mõnele lihtsalt eeldib taburetiga sõita. :twisted:

aga jah minu kogemuste põhlal ei tea rolleristid peale tuuningosade küll mitte midagi :evil:

ja kui sa veel üritad neile midagi mootori tehnilise poole pealt selgeks teha siis.......
[url=http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=391802]Müün LED-e (valgusdioodid)![/url]
User avatar
vintizvint
Tavakasutaja
Posts: 151
Joined: 13. Feb 2008 01:00
Location: Soome> Riihimäki
Contact:

RE

Unread post by vintizvint »

Endapoolsed kokkupuuted rolleristidega on siiamaani küll positiivsed olnud :roll:
Ühel tutaval on neid "isendeid" hetkel 4 ostab kortsu sõidetuid kokku, remondib, ning müüb edasi. :D

Tegelt aeg on edasi ju läinud, "Nõuka aegsed" hakkavad välja surema
(pean silmas korralike, hooldatud masinaid! ) ning kui järgi mõtelda,
ega ei viitsiks küll enda "jupp 5-t" nokitseda nii nagu vanasti.
Korralikum masin on kuuriall 24/7 stardivalmis.
Sten
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 30. Jan 2005 01:00
Location: Tartu/Saaremaa
Contact:

Unread post by Sten »

Täitsa mõttetu teema ja ei saa aru, miks enam vaevutakse siia pikka juttu kirjutama...
Nõustun absoluutselt 3 esimese postitusega.
Spazm
Posts: 2
Joined: 14. Apr 2008 00:00
Location: Tartumaa.
Contact:

Unread post by Spazm »

Roller - Veidi kaasaegsem võrr :roll: :lol:
Karpatõ Sport.
Ostan mopeedi mootorit !
User avatar
mart63
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 07. Jul 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by mart63 »

Veidi kaasaegsem vjatka või tula ja muud sellised loomad pigem. :D
Post Reply