Kevin68, Riga-13. 1990

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Kevin68, Riga-13. 1990

Unread post by Kevin68 »

Nonii, täna sai see kaua jahitud võrr ära ostetud. Masin asus minu kodukohast 19 kilomeetri kaugusel ning minul transporti polnud. Umbes Kärdla linna väljasõidul lõppes mu rattal kütus ning edasiminek toimus lükates. Peale 5'ndat kilomeetrit tuli õnneks Tiit autoga järgi ning sai ilusasti punna koju transporditud. Orginaalist on puudu kummilapakad, mis kinnituvad porilauade külge, ketikaitse ning plastmass korpus, mis käib esitule ümber. Tehniliselt on masin väga heas korras, sinna minnes läks ühe vändaringiga käima ning kodus läks veel paremini käima. Laughing Masinal on bensiinipaagi ja sadula vahel üks pisike lüliti, millest saab tuled peale panna, kuid see asendub varsti orginaaliga. Esipidurit pole, kuid vajalikud jupid on sadula all olemas. Kahjuks esineb masinal iluvigu, värv on suhteliselt viletsalt selga visatud ning esivelg on roostes. Muidu kroomdetailid ülihästi säilinud. Siduri link küljes on üks isearetatud asi, selle põhimõtte on see et, kui sidur alla vajutada siis saab selle jupi siduri peal panna ning sidur püsib ise peal. Vabakäik nagu eelmine omanik ütles. Eesmärk saavutada masin võimalikult orginaali lähedaseks.

Lisan paar pilti ka, mis peale kojujõudmist tehtud sai.

Image

Siin pildil näha, kuidas pakiraami alt vana värv välja koorunud on.

Image

Minu kätte pole ennem nii korraliku leegitoru ning kroom detailidega masinat jõudnud.

Image

Ja väike videoklipp ka, mis sai tehtud siis kui masin koju jõudis. Nimelt vabakäigul tõõtamisest.

- http://www.youtube.com/watch?v=_ltMpbhSiCQ

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Sidurilink on originaal, minuteada :wink:
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Siduriheebel on KINDLASTI originaal! Kuid kas kõikidele Riga 13'netele pandi esitule ümber plastik tehasest väljudes? Muidu igati korralik sääreväristaja tundub olema 8 )
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Jah, sidurilink orginaal. Minu viga, ei kontrollinud piisavalt. See plastik oli rohkem nagu lisavarustuses minuteada nagu ka peegel.
tormas
Posts: 8
Joined: 15. Jun 2008 00:00
Contact:

Võrr

Unread post by tormas »

Ausalt. ma pole nii komplekset võrri veel näinud:) Edu sulle.
Tahaks endale kohe.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Suured tänud soojade sõnade eest! :wink: Eks ma üritan teda võimalikult orginaalina hoida.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Täna sai vaikselt nokitsetud, kuna hetkel on rahadega rasked ajad, siis pidi võimalikult odavalt läbi ajama. Kõigepealt avastasin, et üks mootorikinnitus on pooleks, see sai välja vahetatud. Silindris on kerge kriim sees, selle vahetan peale värvimist arvatavasti ära. Hargi kinnitus koht sai vahetatud orginaal kinnituse vastu. Rohkem nagu eriti ei jõudnudki, paar mutrit, seibi sai vahetatud uute vastu ka. Homme vast vahetab bensiini vooliku välja ning lõikab küünla juhtme lühemaks.

Image
Image

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Kuna varsti on värviplaanid, siis tahaks küsida mis on Riga-13'ne orginaal värvid veel peale bee¸i, punase ja valge, sinise-valge? :roll:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Nii, värviplaan on enamvähem paigas ning varsti võib alustada eeltõõdega. Vahepeal sai toodud uus tagutuli, kuna vanas tagutules olid mõrad ning kriimud sees ning kinnitus osa ei olnud orginaal.

Pilt ka siis tagutulest.

Image

Täna keldris avastasin, et kaks polti on oma töökoha jätnud. :roll:

Image

Tagutulest siis niipalju, et hetkel tagutuld küljes pole ning ennem vast ei lähe ka kui masin värvitud.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Kevadel värvimise plaan läks vist vähe mõõda, ei saanud täna lishalt niisama passida ning läksin taaskord punna juurde. Nüüdseks siis masin laiali lammutatud, ainukesed asjad mis küljes on esihark, lenks ning vändad. Homme vist alustab lihvimistöödega ning võtab ülejäänud asjad ka küljest ära. : )

Pilt tehtud tööst.

Image

Kevin.
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Ära sa seda säärekat siis see kord jumala eest pintsliga ega spreiga trööpama hakka!
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Pigem peaks mulle ütlema, et ma seda masinat jumala eest peale värvimist jälle maha ei müüks.. mul mõnikord käivad sellised lollid mõtted ja tavaliselt siis kohe müüdud saabki, loodan et seekord neid mõtteid ei tule. :D Üldiselt jah, sellest üritan midagi korraliku valmis mäkerdada. :D

Kevin.
User avatar
vazmees
Tavakasutaja
Posts: 44
Joined: 08. Mar 2007 01:00
Location: Hiiumaa, Kärdla
Contact:

Unread post by vazmees »

leidsin pildi arvutist milline se võrr enne pinseldamist välja näigi
pilt: http://album.ee/node/18546109/50136237
paistab ju päris kobe : )
3x Iz jupiter 2x Pannonia 1x Minsk 2x Mini 2x Delta
1x Tuula TG 200-K 1x Riga 7 1x Riga 5 1x Gauja 1x Kart 1x Riga11 1x Riga13 2x Vijatka
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Hehe. :D Selle paagi all oleva valge värv on jube, ma küürisin seda üle tunni aja täna maha. :lol: Üldiselt, vahepeal on olnud paar päeva tihedat tööd, tänu millele ka masina täna ära kruntisin. Krundiks kasutasin matt musta metalli krunti. Jah, ei saa mainimata jätta, et järiekordselt pintsel.. :roll: Värvkatte loodan selga saada kompressoriga, rahast tunnen hetkel kõige rohkem puudust, sellepärast üritangi võimalikult odavalt läbi ajada. Peale lihvimise ning kruntimise jõudis täna kohale ka peegel, mis eile posti pandi. Üldiselt ilus, aga kinnitus puudu. Nädalavahetusel saab värvi selga, talvel tuleb arvatvasti uus värv, suvel säästan natukene raha ja talvel täismäng siis. :lol: Saladuskatte all võin õelda, et masin tuleb ühte värvi. Ühte värvi sellepärast, et jube palju on tänavapildis puna-valgeid, sini-valgeid ja nii edasi võrre. Ühe värvilist pole juba päris pikka aega näinud. Aga eks näis, mis saama hakkab.

Lisan paar pilti ka siis.

Peegel.

Image
Image

Kruntimine. ( pildil hakkavad pintslijäljed jube hästi silma, päriselt on neid hoopis vähem näha. Arvatavasti peale õiget värvi + lakki peaks ühtlane ka jääma, homme teen arvatavasti viimased krundi parandused ka. )

Image
Image
Image

Asjad jube mustad ka, kuna tegin pildid peale kuivamist ning läksin kohe õliste näppudega näperdama. :roll: Ärge siis pikka viha pidage, et jälle pinstel.. Riga-11 oli ju iseenesest ilus. :lol:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Ja kui esihargi laiali lammutasin, siis üks laager nägi välja selline..

Image
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Täna peale kooli sai värvima mindud, endal 38,7 palavik. :lol: Kui masin homseks kuivanud, lapin hommikul kokku ning siis teen pilte kah.

Kevin.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Krunti oleks võind peale kuivamist veidi tasasemaks nühkida liivaaberiga.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
marps009
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 15. Mar 2005 01:00

Unread post by marps009 »

hea võrr
Last edited by marps009 on 10. Jan 2010 21:25, edited 1 time in total.
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

marps009 wrote:kle kas võrriga sul annaks kuidagi nii teha,et see baigi või mõne muu motika häält teeks?mul endal muidu delta,ma tahaks sellele turbo panna,et see baigi häält teeks :P
No tule taevas appi... Parem seleta ära millise baigi häält? Tavaliselt tean ma ikka 4t suure kubatuuriga nn.bike jne. mootorrattaid, kuid on olemas ka 125ccm võrre. Need arendavad sinna nii 12000-13000 pöörde kanti (2t) mida ei mopeed ega ka võrr ei suudaks. Deltale turbo... Veel mõtekam :roll:
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Lase leegitoru peal ning saadki V8 turbo hääle. : ) Muidu, õige värviga tõmbas pinna ühtlaseks. Siin üks võrri turbomootor ka..

- http://www.youtube.com/watch?v=AxN8nomTQRA

:lol:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Põhimõtteliselt võib õelda, et tehtud. Tänud siis kaasfoorumlasele KoBa, kes mul aitas ta kokku laduda. : ) Tuled, peegel ning summuti pole veel küljes, sest tegin veel mõned värviparandused, aga homseks peaks masin lõplikult valmis olema. Pilt hetkeseisust,

Image

Värviga on nii et, kellele meeldib, kellele mitte. Minule on ta täitsa meeldima isegi hakkanud ning arvatvasti läheb välimus veel paremaks kui ülejäänd jupid küljes. Päriselt on masin teist värvi, aga digikas teeb heledamaid pilte.. :roll:

Kevin.
DirtNasty
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 19. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by DirtNasty »

ˇpintsliga värvitud?
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Jah.. sest algul see kelle juures ma seda kompressoriga värvida lootsin saada, sellel on kompressor katki ning nii see oligi ainuke variant. :roll: Suve lõpul tuleb vast uuesti see värvimis värk ette võtta.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tänase seisuga võrr koos, peeglit pole veel ainult külge pannud kuna pole sobivat kinnitust.

Image

Kevin.
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Oh jah, läks siis jälle nii... :( Aga peeglikinnituseks sobib Riga-7 lenksukinnitus.
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Nagu ma eelnevalt mainisin siis sellel vanal oli kompressor puruks ning tahtsin seejärel mingisuguse ajutise lahenduse leida, eks kui saab sellega nüüd vanaisavoki kokkutulekul suvel ära käidud siis ehk vaatab uue värvi peale. :wink:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

See masin ei saa üsna pea mitte liikuma. Võtan ta varsti uuesti juppideks, kogun korralikult raha ning teen sama protsessi uuesti läbi.. seekord teine värv ning lähen ka mootori kallale. Veel vahetan ära tagumise porilaua ning võibolla tagumise velje. Praegu on see värv juba täkke täis ning nüüd saab vast korraliku kompressor värvi, loodab enne suve algust masina valmis saada. Täna sai muidu uus küünal ka ostetud. :wink:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Teema suht unarusse jäänud, masin on endiselt alles ning remondirõõm samuti. Praeguseks on mootor maas ning võtsin silindri maha, silindri kaane ja silindri vahel tihendit ei ole ning sellepärast see õhku välja peksiski.. aga kuidas ta enne toimis korralikult, seda ma ei tea. :roll: Varsti saab vast tihendi ning korralikuma silindri kaane ( vanal on kaks ribi äärest pooleks koos selle alusega ) ning siis võib vast uue kolbi ning rõngad ära tellida. :roll:

Kevin.
DirtNasty
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 19. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by DirtNasty »

Kevin68 wrote:Teema suht unarusse jäänud, masin on endiselt alles ning remondirõõm samuti. Praeguseks on mootor maas ning võtsin silindri maha, silindri kaane ja silindri vahel tihendit ei ole ning sellepärast see õhku välja peksiski.. aga kuidas ta enne toimis korralikult, seda ma ei tea. :roll: Varsti saab vast tihendi ning korralikuma silindri kaane ( vanal on kaks ribi äärest pooleks koos selle alusega ) ning siis võib vast uue kolbi ning rõngad ära tellida. :roll:

Kevin.
kuskohast sa tellid neid?
tormas
Posts: 8
Joined: 15. Jun 2008 00:00
Contact:

Tihend

Unread post by tormas »

Kevin kuule.

Mailisin sinna kloostrimetsa motopoodi ja küsisin et äkki neil neid tihendeid pea alla on.
Ja vastus jaatav 20.-.

:)
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Väga hea, et neil on. Kuid kas nad tegelevad ka juppide saatmisega? :roll:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

No ma ei tea.. täna lappisime kaasfoorumlase KoBa'ga mootori kokku, veeretasime õue ning masin käis esimest laksust nagu poleks midagi juhtunud. :roll: Esialgu käima küll ei läinud, kuna küünlajuhe tuli piibu otsast ära. :D Masinaga sõita eriti ei tahtnud, 10 meetrise otsa tegin kuid see ka kõik kuna tagurattal jookseb õhk välja ning sidur polnud ühendatud. Endiselt on vända ketipinguti kõver, kuid loodame et selle saab uue. :wink:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Nii.. täna läksime sõbraga võrri juurde, kruvisime vana silindri ja kaane maha ning panime korralikumad asemele. Õhku enam välja ei lase, käima läheb nüüd ka normaalselt ning nüüd saab isegi kohapeal nii ära et hoogu sisse tõukama ei pea, ühesõnaga sõidab ta nii nagu ostmise ajal. :wink: Tagumine kumm sai samuti täis pumbatud, segu sai paika ning siduri timmisime ka ära. Vähemalt oli kolmeks - neljaks tunniks sõidu- ning remondirõõmu! :D Homme vast võtan ühe paar kilomeetrise sõidu maanteel ette, siis saab aru kas masin koos ka seisab.

Kevin.
DirtNasty
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 19. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by DirtNasty »

Võta digikas ka kaasa siis :wink:
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

Kevin68 wrote:Homme vast võtan ühe paar kilomeetrise sõidu maanteel ette, siis saab aru kas masin koos ka seisab.

Kevin.
Veits külm pole sellise sõitmise jaoks?
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Võrriga sõites eriti külm küll pole, seejärel läheb arvatavasti masin pikemaks ajaks seisma. :wink:

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Mul hakkas just võrriga sõites külm kunagi.
Võimasmate asjadega suurematel kiirustel ei hakkand külm(peaks justkui vastupidi olema :lol: )

Kui on paksud kindad käes ,siis kannatab sõita küll.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

03.02.2009

Nonii.. täna sai võrr ikka tõsiselt peeti keeratud. Sõitsime Palusse ( Käinast ca. 2-3 kilomeetrit ) ning algul tundus kõik okei, kiirus jäi 35-40 km/h vahele. Kuid juba siis ei tõõtanud nii kuidas peaks, või noh hääl oli hoopis teistusugusem, nagu segu oleks vale olnud. Siis kui sinna jõudsime hakkasingi segu näppima, peale paari testi ringi jooksis taguratas kinni ning masin suri laksti välja. Kui ajasin käega ratast ringi tundus kõik korras olevat, ning proovisin uuesti, masin käivitus kohe ning sain jälle 10 meetrit sõita kui ratas uuesti kinni jooksis. Lasin ka ketti lõdvemaks ning üritasin tagumise ratta võimalikult otse alla panna kuid midagi, seejärel otsustasin punnaga koju minna. Kuna kell oli juba 18.30, parajalt pime ka ning ka sidur oli otsustanud oma ameti maha panna siis otsustasin ikkagi masinaga vaikselt sõites tagasi minna. Masina kiirus jäi 10-15 km/h juurde, ega rohkem ei tahtnud minna ka eriti ning jõnksutas jubedalt.. vahepeal oli ikka tunne et tõmbab mootori kinnitused suisa pooleks, õnneks koju ma jõudsin ning ka masin sai sooja ruumi. Eks homme peale kooli keerab taguratta alt ära ning arvatavasti läheb laagrite vahetuseks, siduri laagrid peavad ka arvatavasti vahetusse minema. :roll:

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

08.02.2009

Sai kutsutud taaskord kaasfoorumlane KoBa kohale kutsutud ning viga uurima hakatud, sai reguleeritud süüdet, puksi järgi olev mutter vähe rohkem lahti keeratud ning kondesaator varsti metalli asetatud ning masin hakkas korralikult käima.

10.02.2009

Jõudis kohale kaasfoorumlase poolt saadetud väntade ketipinguti ning orginaal lüliti, ketipinguti sai koheselt vahetatud ning igaksjuhuks sai vahetatud ka hammasratas, vana tundus kulunud olema. Peale seda sai Reymoga tanklasse lükatud, kaks liitrit sisse tangitud ning koju uuesti õli järgi mindud. Seejärel ajasin masina käima ning tegin väikse tiiru. Kui tahtsin masinat Reymole sõita anda mõõdus kõrval teelt kohalik patrull auto, esialgu vähendas kiirus kuid see järel sõitis edasi. Kuna sõit toimus illegaalselt ( mõlemal pole lube ) siis otsustasime mitte edasi sõita. Sai tehtud ka pilt uutest juppidest ning ka peale sõitu üks.

Image
Image

11.02.2009

Kuna Reymo tahtis enda vene jalgrattale krundi peale kanda minu juures, siis otsustasin ka enda masinale häda vajalikud värvi parandused ära teha. Esialgu sai matistatud paak, esimene porilaud kohati, pakiraam ning mõningast kohast ka raami. Mõned suuremad jooksma jäänud kohad sai ka akutrelliga eemaldatud. Peale seda kattsin hädavajalikud kohad ( tuled + porilapatsid ) ning kantsin värvi peale.

Image

Kevin.
Ago
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 08. Dec 2007 01:00
Contact:

Unread post by Ago »

Ikka ei ole veel võrril peeglit küljes? :D
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tänaseks on võrril peegel küljes, käisin Tiidu juures kinnitust tegema. Jube halb ikka sõita küll sellise ilmaga. Võtsime mingisuguse vana jalgratta lenkstangi kinnituse, aga kuna lenkstangi kinnituse augud liiga suured siis keevitasime sinna rauatüki vahele, seejärel lõikasime parajaks ning puurisime augu sisse. Kõige ilusam asi just ei saanud, aga vähemalt on küljes. :wink: Homme teen pildi masinast endast, kuidas jäi. Praegu polnud lishalt peegel õieti paigas vaid oli viltu.

Image

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Sellist sõna ,nagu "lenkstang" pole olemas.Küll on olemas leistang :wink:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Ma isklikult arvan, et kõik said aru mida ma mõtlesin. : )

Kevin.
Ago
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 08. Dec 2007 01:00
Contact:

Unread post by Ago »

hautz wrote:Sellist sõna ,nagu "lenkstang" pole olemas.Küll on olemas leistang :wink:
Siin kohal eksid sa rängalt!

lenkstang - juhtraud, leistang ( TEA Kirjastus, Võõrsõnad lk 424)

Soovitan ennem oma andmete õigsust kontrollida, kui kuskil valeinfot edastada! :wink:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Üks üldpilt ka.

Image

Kevin.
Post Reply