Kevin68, mopeed ZID - 2004

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Kevin68, mopeed ZID - 2004

Unread post by Kevin68 »

Tervitust! Sai roller maha müüdud ja säärane riistapuu asemele toodud. Nokitsemist on aga esmamuljed head.

Veidikene masina ajaloost siis.. kuna esimeseks ja seni ainsaks omanikuks (mina teine omanik) on olnud üks minu tuttav siis tean selle masina käekäigust omajagu. Ostetud on see aastal 2004 kohalikust Rauapoest, algselt oli see masin selline sinakas-hall nagu ikka enamus ZID'id, mõne aja mõõdudes värvis eelmine omanik selle kollaseks. Umbes aastal 2006 juhtus selle masinaga õnnetus, kus roller tuli vastu vastassuunavööndis ning põrutas otse kümnesse Zid'i esiotsa. Mõõdus aasta-kaks ning eelmine omanik ostis sellele masinale 125cc kokku lastud mootoriga Zid'i doonoriks. Esiots sai täielikult ümber vahetatud ning sõit jätkus. Umbes 6000km mõõdudes sai masin mootorile kap-remondi (vahetati kolb, rõngad jms) ning peale seda on ta vahelduva eduga sõitnud (eelmisel omanikul on ka auto, seega pole alati vaja läinud).

Mootor on sellel 4-taktiline Lifan, mis on automaatsiduriga ning millel on neli käiku. Käima läheb hetkel ainult kick-vändast kuna aku puudu. Läbisõitu on ~9500 millegagi ning kiirust arendab ta sinna 60km/h kanti.

Hetkel plaanis osta ära uus aku ning masina üle värvida ning seejärel veel nipet-näpet nokitseda - aga elame näeme. : )

Paberimajandus on korras ning kõikvõimalikud passid ja tehasemanuaalid mis kaasa poest anti sain ma ilusasti kaasa.

Image

Image

Image



üks video ka masinast:

http://toru.ee/view/07a5b6614806
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Masina kohta on tekkinud paar küsimust, ei hakka sellepärast uut teemat tegema eraldi teise alafoorumi all vaid loodan siin abi saada.

1) Kas suunatuled tõõtavad ainult siis, kui on masinal peal aku?
2) Millest tuleneb see, et lähitule pirn põleb koguaeg läbi (teised pirnid mitte) - pingeregulaator?
3) Mida tuleks reguleerida, et masin ei sureks neljanda käigu pealt vabale pannes välja? (alati välja ei sure, kuid üsna tihti)
4) Mis õli kallatakse esiamortidesse, kas suvalist või on seal mingi konkreetne õli ning kui palju seda pannakse?
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Vaatasin seda videot ja tekkis küsimus. Kas selle 4 taktilise 125-se mootori väljalase on suunatud originaal 2 taktilise 50 kuupsentimeetrise summutisse? Kui see nii on, siis tuleks see ikka vahetada 4-taktilise sumpa vastu. Tööpõhimõtted on ikkagi teised ju, vms?

Igatahes edu masinaga!!


M
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

tofetome wrote:Vaatasin seda videot ja tekkis küsimus. Kas selle 4 taktilise 125-se mootori väljalase on suunatud originaal 2 taktilise 50 kuupsentimeetrise summutisse? Kui see nii on, siis tuleks see ikka vahetada 4-taktilise sumpa vastu. Tööpõhimõtted on ikkagi teised ju, vms?

Igatahes edu masinaga!!


M

Ma ei saa täpselt aru mida mõtled. Aga sellel Zidil on 50cc 4-taktiline mootor ning sellel Zidil on ka orginaal summuti küljes. Peale esiotsa on kõik jupid samad mis tehasest tulles.
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Mõeldakse seda, et sumbuti pütt on jäetud külge 2 taktilise ZIDI oma.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

See on tehasest sellisena välja veerenud.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Okei, kui sa kindel oled, siis pole midagi. Mina aga hakkasin kahtlema, sest vanasti tuli ZID ju kahetaktilisena. Aga kui see on 4 taktilise oma, siis sa tead ju ise paremini.

M
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Uuemad Zid-id olid neljataktilised.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Vahepeal sai ära vahetatud mootoriõli, sisse läks uus SAE 15W40 nagu tehasemanuaalis soovitatud, vana õli oli süsimust ning sees oli seda miski 0,3-04 liitrit, sisse läks 0,6-07 liitrit. Esituli enam ka ei tööta, algul läks lähituli läbi ja nüüd läks täistuli ka läbi, arvatavasti tuleb uus pingeregulaator ära tellida.

Doonorratta küljest sai ära toodud "uus" roosteta ja korralike laagritega (vana ratas logiseb all) tagumine velg ning terved küljegondlid, täna võtan gondlid ja asjad maha ning teen väikse uuenduskuuri.

Image
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Mootoriõli oleks ikka soovitav iga 5h tagant vahetada, kui mootorielu sulle tähtis. :roll:
jaan2
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 22. Jan 2008 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by jaan2 »

minimx38 wrote:Mootoriõli oleks ikka soovitav iga 5h tagant vahetada, kui mootorielu sulle tähtis. :roll:
No nii tihti küll vahetada pole vaja :o :o . See kehtib tavaliselt lääne 4t krossikatele (nt: yamaha yzf250 vms)... .
Last edited by jaan2 on 19. May 2011 22:37, edited 1 time in total.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

minimx38 wrote:Mootoriõli oleks ikka soovitav iga 5h tagant vahetada, kui mootorielu sulle tähtis. :roll:
Misasja.. ega ma sellega nüüd koguaeg ei sõida et igapäev peaksin ostma sada Eesti krooni maksva õli ning seda vahetama.. üldiselt vahetatakse ikka iga 1000 kilomeetri tagant seda. Ma arvan et ma ei jaksaks seda väga üleval pidada kui ligikaudu 180 eurot kuluks kuus ainuüksi õlile :lol:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Sai ostetud uus esitulegondel kuna vana oli katki mitmest kohast. Masin sai ka uue värvkatte endale ning hetkel asjad kuivavad, kui Tondi motopoest tellitud pingeregulaator ka kohale jõuab laon gondlid peale tagasi : )


Image
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Unread post by gen »

Komentaariks.Nendel Hiina mootoritel annab manuaal õlivahetus välbaks 2000km(võib muidugi tihedamini vahetada).
Mineraal õli meeldib neile ka rohkem.Proovisin täissündiga(5W40) mootorisse tuli veider kilin,vahetasin poosündi vastu ja heli kadus.

Edu :lol:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tänud, edu tarvis. Sai täna ostetud ette veel uus pirn ning gondlid tagasi peale pandud, mina tulemusega üsna rahul.

Image

Image

Image
V6rrRacing
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 12. Oct 2009 00:00

Unread post by V6rrRacing »

Kenam ikka kui varem oli.
Kena kleeps esi gondlil peal.
:D

Edu!
Last edited by V6rrRacing on 21. May 2011 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

V6rrRacing wrote:kenam ikka kui varem oli.
Kena kleeps esi gondlil peal.
:D

Edu!
Kleepsu koha pealt nii palju, et tegu ei ole Hello Kitty kleepsuga :wink: Kitty esimene täht asendada T'ga, siis saad aimu mis kleeps seal on :D Aga see selleks.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

mina oleks kõljeplastikute helkurkohad kinni pahteldanud ja mingi soliidsema esiporika otsinud.
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Küllaltki viisakas on see mopeed nüüd : )
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tänud, tööd on veel iseenesest küll.. täna sai ära vahetatud tagumine velg, uuel veljel sai laagrid üle määritud ning veel sai kett pingutatud. Ootan pingsalt pingeregulaatorit.. loodetavasti homme jõuab, ei jõua neid pirne ja kaitsmeid vahetada enam :D

Eile proovis tüdruk esimest korda käikudega masinaga sõita, tuli välja küll.
: )


Image


Ning uue veljega, vahe on märgatav, minujaoks vähemalt.

Image
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Äx racing oü-d külastasid? :D Praegu juba päris ilus masin sul. Hello kitty kleeps võiks kaa punane olla. Siis sobiks paremini :P
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Ohh, pühade müristus!
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Peas müristab Sul midagi? : )

Igastahes, pingeregulaator jõudis lõpuks kohale. Sai kohe külge pandud ning veel sai vahetatud kaitse uue vastu ning esitule pirn uue vastu, nüüd tuled toimivad nii nagu peab.

Uus pingeregulaator

Image

Vanast pingeregulaatorist oli see veidi erinev, kuid pesad istusid.

Image
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Täna sai ostetud aku ära, nüüd suunatuled ja elektriline starter ka töötavad. Veel sai leegitoru uue värvkatte, muidu teenib täitsa edukalt ning teepeale pole veel jäänud, sõitnud olen sellega juba ligikaudu 400 kilomeetrit.

Image

Leegitoru enne

Image

ja nüüd

Image
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

palju aku maksis?
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

20 eurot ja natukene sente ka. :D
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Masin vahetas täna omaniku, teema lukku!
indrek06
Posts: 5
Joined: 28. Mar 2009 01:00
Contact:

Unread post by indrek06 »

Kevin68 wrote:Masin vahetas täna omaniku, teema lukku!
:lol:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Mis Sulle nalja pakub? See et ma järjekordselt oma masina maha müüsin? See ei tohiks eriti ju Sind puudutada ja kui mulle meeldib osta-müü-vahetus pidevalt siis ei tohiks see Sind eriti torkida ju, mingi areng on siin siiski toiminud ning kunagi endal hea meenutada ja lugeda mis masinad olnud on ja mida teinud olen.

Muide, ei tea kas masin sai aru et ma teda müüma hakkan aga päev enne vahetust kadus laadimine ära, summuti kinnitus läks pooleks ning kui jõudsin uue omaniku hoovi läks esikumm ka veel puruks :D
corpy
Posts: 3
Joined: 01. Aug 2009 00:00

Unread post by corpy »

Tervitus,
Masin küll maha müüdud kuid küsimus oleks siiski, kas tal on Suzuki S1 sama raam? - või kes keda lõppude lõpuks kopeerib? : )
Tänan!
Post Reply