Delta V-50

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Delta V-50

Unread post by STELLA »

Tervitus.

Palju siin praeguseks ka kahekäigulistega tegeleb?
Mina nimelt võtsin välja keldrist oma delta ja mõtlesin et teeks elulooma. Tolmune ja 4 aastat paremaid aegu oodanud liikurile tahaks eluvaimu sisse puhuda. Sai teine garaaži tassitud koos kogu täiega. kummid olid tühjaks linud kõiksuga juhtmed ja trossid rippusid. Kiskusin mootori lahti, pesin barke cleaneriga kõik karteripooled, võllid ja muu kraami ilusti puhtaks. Ostetud sai tihendite ja simmerite komplekt alustuseks rakverest motopoest. Vanad mansetid minema uued ettevaatlikult määrdega kokku ja pesasse.
Otsisin välja ka jalakäikude võlli mis kunagi lasin teha omale aga ei toiminud see siis. Lasin käikude hammasrattad ja vahemuhvi nn ,,Kalasabasse,, no nii igaks juhuks et ei hakkaks üle loopima. Kohendasin jalakäigu võlli natuke ja ladusin kokku. Vaatasin et kolb oli kunagi ostetud kolme rõnga jaoks, olen kuulnud et kolme rõngaga pidi natuke kehvem olema et kompressioon liiga suur et läheb jõudluses kaotsi. Jätsin ühe rõnga panematta. Panin mootori raamile ilusti, orginaal sumpa ja õhufilter külge.
Paar liitrit bensu ka baaki +sorts õli, käigukasti ka mingit poolsünt õli ja proovima.
Tegin topkat ja tagusin päris pikalt ennem kui käima läks. Sain tiksuma kohapeal ilusti, timmisin natuke süüdet kuulmise ja proovimise järgi, karpat samamoodi, kinni ja 2,5 pööret lahti(segukruvi)
Aga tundub et sama jama nagu kunagi on kallal sel mootoril, tossas ja mootor nagu väheke uimane rulli keerates. Uued simmekad sees aga ikka nagu kakuks kasti õli koos õhuga.

Ehk on väntvõllil simmerlingi koht liialt kulunud et tihendi ja võlli osa ei suuda enam hermeetilist kontakti luua???

Sõitmiseni ei jõudnud kuna teist käiku polnud olemas nagu vanasti. alt seda fiksaatorit ma ei kontrollinud aga ei pannud tähele et seda seal oleks. Samas isegi jalaga kinnihoidmisel ei olnud midagi tundagi. Huvitav miks küll ei ulata käiguvõll vahemuhvi vastu 2. käigu hammasratast lükkama?
Plaanin veel uued kolvirõngad panna, kuna tundub kohvikas.

Eesmärgid on sellised:
2.käik toimima saada.
Mootor toimima saada niiet ei tossa ja jõud nagu ikka neil mootoritel.
Arvele võtt.

Lisan ka mõned vanad pildid meenutuseks, uusi pole jõud teha veel.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kunagi oli mootori osas mul ka teema: viewtopic.php?f=10&t=15823
Stella v-50(druzba), Delta v-50. Pitbike 110cc.
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: Delta V-50

Unread post by iz350super »

Millepealt see lenks pärit on?
Post Reply