Kevin68, Riga-13. 1990

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Ürita ventiilid sirgeks panna :wink: , mul mitu õhukummi nii läinud :!:
User avatar
tanels
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2009 01:00
Location: Jõhvi
Contact:

Unread post by tanels »

Aga võrriga pole ju lube ega kiivrit vaja. Tegemist peaks olema seaduse järgi jalgrattaga, millel on abimootor. :?:
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

tanels wrote:Aga võrriga pole ju lube ega kiivrit vaja. Tegemist peaks olema seaduse järgi jalgrattaga, millel on abimootor. :?:
Kurat võtaks, kust tuleb selline mõtlemine. Sellel teemal on siin foorumis küll ja küll arutatud. Võrr on MOPEED

Tutvuge sellega https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Kiiver peab ikka olema.
Võrril pole mopeedi vms. lube vaja,kui vanust on.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Ühelgi mopeedil pole lube vaja, kui mootori kubatuur jääb alla 50cc ning vanust 16 on. :wink:
Ago
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 08. Dec 2007 01:00
Contact:

Unread post by Ago »

Kevin68 wrote:Ühelgi mopeedil pole lube vaja, kui mootori kubatuur jääb alla 50cc ning vanust 16 on. :wink:
Tänu uuele liiklusseaduesele peab olema igal mopeedijuhil olema mingi kategooria juhiluba (v.a. jalgrattaload). Päris kindel pole, aga autokoolis teooriaõpetaja nii rääkis.. :D
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

Ago wrote:
Kevin68 wrote:Ühelgi mopeedil pole lube vaja, kui mootori kubatuur jääb alla 50cc ning vanust 16 on. :wink:
Tänu uuele liiklusseaduesele peab olema igal mopeedijuhil olema mingi kategooria juhiluba (v.a. jalgrattaload). Päris kindel pole, aga autokoolis teooriaõpetaja nii rääkis.. :D



https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13124282

Viimase uuendusega küll midagi mopeedijuhtide lubadega tehtud pole.
§ 10. Jalgratta ja mopeediga sõitmine

(1) Jalgratast võib sõiduteel juhtida vähemalt 10-aastane isik.

(2) Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.

(3) 10–15-aastasel jalgratturil ja 14–15-aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.

(4) Jalgratta või mopeedi ning nendega võrdsustatud sõiduki juhtimiseks ei nõuta juhiluba isikult, kes on vähemalt 16-aastane.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud jalgratturi ja mopeedijuhi eksamineerimise ja neile juhilubade väljaandmise eeskirja kehtestab majandus- ja kommunikatsiooniminister.

[RT I 2002, 105, 613 – jõust. 24.12.2002]

Väljaandja : Riigikogu
Akti või dokumendi liik : seadus
Teksti liik : terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.07.2009
Redaktsiooni kehtivuse lõpp :
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

20.02.2009

Esialgu sain Reymo käest karburaatorile hädavajaliku jupi, seejärel läksin Talupoodi värvi välja valima. Algul ostsin ainult krundi, kuna polnud siiski väga kindel mis värvi selle teen. Tagasi minnes ning kassas juba olles tuli tagaruumidest välja seal tõõtav minu kunagise Riga-5 endine omanik ning andis mulle tasuta purk punast aerosooli. Koju minnes olin kindel et masinat lammutama veel ei hakka, kuid nii kui käe külge sain lammutasingi terve masina maha. Lammutamisega asi ainult ei piirdunud, puhastasin veel bensiiniga kõik detailid õlist ning lasin akutrelliga esimese porilaua värvist puhtaks. Veel lihvisin raami ning paaki. Peale võrri juurest ära minekut viisin leegitoru tuppa ning puhastasin seda, eriti küll paremaks ei saanud kui siiski parem kui mitte midagi.

Image
Image
Image

21.02.2009

Sai lastud ka tagumine porilaud haljaks, paaki veel lihvitud ning sutsu raami ka. Veel tegin paagi kinnituse värvist puhtaks ning esihargi vaheplaadi. Peale seda otsustasin porilaudadele, paagile ning paagi kinnitusele krunt värvi peale kanda. Jõudsin ka otsusele, et värv siiski puna-valge ei tule. Lähen ikka sama teed pidi, mille poole ma juba ostes saadik püüdlen. :wink:

Image

Kevin.
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Aga mis teed pidi siis? :P
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tead, ma ei teadnud ise ka tol hetkel mida ma kokku teen. Võrri juures läks aga käsi punase sprei poole ning tuligi punane ka sekka. Kuid puna-valge ta siiski täitsa pole, valge on enamvähem bee¸ kuid heledam. Nüüd vahepeal olen jõudnud ta ka ära lakkida ning kokku laduda, mina olen tulemusega rahul kui need õlised näpujälied ka pealt ära saada oleks väga hea. Punane tuli motip aerosooliga, 120 krooni purk ning kaks purki kokku, purgid sain tasuta. :lol: Bee¸ oli pintsel + rull, kuna jätab paksema kihi ning bensupaagile ja porilauadele on need kriimud, täkid ikka kõige paremini tulema. Lakki kulus üks purk, kuna sai lastud paar õhukest kihti.

Image
Image
Image

Kevin.
ralliace14
Posts: 8
Joined: 10. Jun 2006 00:00
Location: Valgamaa
Contact:

Unread post by ralliace14 »

See bee¸ikas valge on väga hea valik olnud, ei hakka nii silma riivama kui täiesti valge. Tekitab sellise mõnusalt maheda tunde ning üleüldse on sul spreiga värvimine täitsa edukalt välja tulnud. : )
Ago
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 08. Dec 2007 01:00
Contact:

Unread post by Ago »

Võrril kohe palju parem välimus! Palju vaeva oled sellega näinud! :D
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Mis sest, et ma spreiga värvimist väga ei poolda, aga ülikena säärekas on see küll 8 )
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Suured tänud heade sõnade eest! Ega ma eriti ka sprei poolt pole, kuid praegu paremat võimalust taas polnud loota. Aga kõige siledam ning ilusam on ta vast minu masinatest jäänud küll ning lõpptulemusega võib igati rahule jääda! Muidu on juppe mis veel puudu ning mis veel vaja ära teha, aga aega veel on. Peaasi et seda ma ei müüks.

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Selline beezikas-valge ongi võrri orig. värv.Kuid orig. värvilagendusel on ka paak punane.

Ilus on küll :wink:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

On olemas mitut erinevat varianti, raamiga sama värvi paak ning porilaudadega sama värvi paak ning ka olemas puna-valge. Mina olen enda masina eesmärgiks võtnud selle, mis sest et päris sellist ma kunagi ei saavutada, kuna minu oma on kasutatud ning see kasutamata.

http://forum.moped.ee/kasutajate-masina ... a-t159.htm

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

06.03.2009

Kuna täna oli kaasfoorumlasel KoBa plaanis minna oma Riga-13'nele mootorit viima, siis otsustasin oma säärekaga ühineda. Nii me siis läksimegi, Kauri Karpatõga ning mina oma punnaga. Mõlemad masinad tossasid ikka päris palju, niiet taha vaadates ikka kõvem tossupilv teele jäi, liiga palju õli vast. :D Peale seda otsustasime minna Männamaale, kuna sõber rääkis et seal pidavat umbkaudu neli mosset ning muud kraami. Lõpuks oli see siiski Männamaalt umbes 3 kilomeetrit väljas. Saime seal käidud, omanikuga räägitud ning kokku lepitud et lähme kevadel tagasi. Seejärel sai võetud marsuut tagasi Käina. Sõit oli huvitav ning parajalt adrealiini rikas, vahepeal olime mõlemad kukkumis äärel, kuid õnneks kukkumisi ette ei tulnud. Kokkuvõtteks sai läbitud umbes 30 kilomeetrit ning masinatega mingeid äpardusi ette ei tulnud, niiet võib tänase sõiduga igati rahule jääda!

Pilte ka,

Image
Image

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

13.03.2009

Nüüd olnud juba üle nädala haige ja pole saanud masina juures käia. Täna vedasin ta korra ülesse, kraan lahti ja pumpasin peale ka natukene ja läks laksust käima. Tegin video ka selle kohta ning seda võib näha siin,

- http://toru.ee/view/2b32a1810b47

Edasi proovisin ka veidikene sõita, nii 100 meetrit sõitu ja enam ei tahtnud sugugi ilma gaasita tõõtada. Jätsin seisma, küünal maha ja puhastasin ära, korra tõõtas jälle korralikult ja jälle sama asi.. siis võtsin karburaatori maha, puhusin düüsi puhtaks, ja puhastasin membraani alt üleliigse sodi ära. Panin kokku tagasi ja masin läks hoopis paremini pöördesse, siis sain juba natukene rohkem sõita.. ca. 500-750 meetrit enne kui hakkas sama jama korduma. Nüüd siis küsimus laiale ringile, kas selline asi võib tingitud olla valest õlist? Nimelt on minul bensiiniga segamini tavaline automootori õli, mida ma kasutan Peugeot 205'el samuti, õli sai ka päris palju..

Alati kui ma sääreväristaja peale sõitu ära panen, siis ma puhastan ta lapiga ära. Aga praeguse sõiduga ajas ta juba nii palju õli välja, nagu ka näha on silindripea vahelt õli välja ajanud..

Image

Tervitustega,
Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Sebi kõigepealt ikka korralik õli :wink:

4T õli ja 2T õli on kaks täiesti erinevat õli :wink:
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Kuskohas on võrri mootori karburaatoril membraan ??? 8O
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Membraan või asi, ma ei tea kuidas seda kutsutakse. No see kollane jublakas, millel nõel otsas vms. :lol:
mesamees
Tavakasutaja
Posts: 61
Joined: 12. Oct 2006 00:00
Location: Türi , Järvamaa
Contact:

Unread post by mesamees »

Sa vist mõtled ikka ujukit.
anti_biootikum
Tavakasutaja
Posts: 55
Joined: 06. Jun 2007 00:00

Unread post by anti_biootikum »

Kevin68 wrote:Ja kui esihargi laiali lammutasin, siis üks laager nägi välja selline..

Image
tere Kevin,

Küsin vahepeale, et kas said selle esihargi laagri vahetatud? kui jah, siis kust kohast selliseid otsida? Ma rattapoodidesse ei ole jõudnud, aga laagripoes ei osatud mind aidata.
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

anti_biootikum wrote:
tere Kevin,

Küsin vahepeale, et kas said selle esihargi laagri vahetatud? kui jah, siis kust kohast selliseid otsida? Ma rattapoodidesse ei ole jõudnud, aga laagripoes ei osatud mind aidata.
Arvestades seda, et võrri esihargi asemele sobib ka mingi mägijalgatta amort, siis sealt on võimalik vistist laagreid saada.
Mina võtsin oma laagri juhuslikult garaa¸ist leituna kuskilt jalgrataste juppide kastist ja panin selle peale. Kindlasti istuvad sinna vene jalgrataste eshiargi laagrid.
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Vahetatud muidugi, kes see pooliku laagriga ikka sõidab. Aga see laager on täpselt samasugune nagu mõne vene jalgratta omagi ju. Mul läks kunagi hunnik kõlbmatuid jalgrattaid prügimäele ning sealt seest sai paremad jupid ära võetud.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Palju aega nüüd jälle mõõdas, masin on endiselt minu käes ning edasiarenemised koguaeg toimuvad. Vahepeal võtsin nüüd mootori täiesti laiali ning puhastasin ära, käiasin ka kolvisõrme lühemaks kuna üks stopper ei mahtunud kolvisõrme järgi ära. Seejärel sai installitud sisse uus bensiin ja õli kuid viga endiselt sama ja masin edasi ei läinud. Seejärel proovisin ilma õhupuhastita korra sõita ning masin tõõtas ilma vigadeta - seega oli viga teada ning puhastasin õhupuhasti sees poolt bensiiniga ära. Samal õhtul purunes ka gaasirulli tross, nimelt tuli gaasirulli seest lahti, hetkel sõidan siis nn "trossi stiilis". Kasutasin teda nüüd kaks päeva tööl käimiseks ning kuna tööle tuli sõita vahepeal mõõda kruusateid, siis oli masin ropult must. Täna, aga sain kaubale ning ostsin ära esitule ümber käiva orginaal gondli ning kuna täna sai lumega sõidetud siis muutus ka pori pehmemaks raamil ning tuli lapiga tõmmates kohe maha.

Hetkel siis selline seis.

Image

Kevin.
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

Mis sul veoketiga juhtunud on?
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

canyondrift wrote:Mis sul veoketiga juhtunud on?
Mis seal nii väga erilist on?
Natuke lõdva on ,kui ei midagi segavat.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Mis sellega juhtuma peaks olema olnud? Kui mõtled, et liiga lõtv, siis eksid.. sõitma hakates tõmbab see rohkem pinge.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Pikk aeg jälle mõõdas.. ükspäev üritasin taas seda veoketti rohkem pingule saada ning veendusin taaskord, et see teeb asja hullemaks. Esialgselt siis panin ta nii, et kohapeal tundus normaalne aga sõitma hakates tõmbas selle ikka tohutult pingesse. Peale selle hakkas libisema sidur, kohapeal ära minnes ja siduri linki juba lahti lastes oleks nagu sidur endiselt pooleldi peal olnud, kiirust ei arendanud ka nii nagu peaks. Peale siduri trossi lahtivõtmist seda probleemi polnud ning masin liikus ka normaalselt. Vahepeal sain ka endale ketikaitsme mis ehk täna juba värvkatte selga saab. Laupäeval käisin ka Saaremaal ning tõin endale kolvi, kolvisõrme, rõngad ning sisekummi - summa 275~ EEK. Tänaseks on need ka külge juba pandud, tänud siis Kaurile, kes selle sisekummi ära aitas vahetada. :D

Paar pilti ka,

Image
Image

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tegelesin nüüd taaskord vähekene oma sääreväristajaga, esmalt määrisin taguratta laagrid kuumakindla laagrimäärdega ära, seejärel lappisin masina kokku ning viisin välja. Algul käima pannes ei tahtnud ilma gaasita kuidagi käima jääda, kui lõpuks mul see siiski õnnestus ning tõõtas too üsnagi madalatel pööretel. Siduri sain ka tööle, probleem põhines selles, et probleemi polnudki.. ühendasin kokku ja volaa, töötas. Peale seda puhastasin masina ära, ning värvisin need esimese porilaua praak kohad üle, pilte kahjuks peale selle värvimist ei võtnud. Veel sai ketikaitse uue värvi selga ning lisasin silindri ja leegitoru vahele selle orginaal plekist tihendi mis peaks peatama selle õli jooksu leegitoru vahelt.

Image
Image
Image

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Masin on nüüd sõidus olnud, sõltuvalt ilmast. Lõpuks sain ka endale uue gaasirulli. Vahepeal lõi kontakti paigast ära ning süüde läks valeks, seda sai siis kaasfoorumlase KoBa'ga paika timmutud - tänud siis temale. Nüüd aga ei taha masin koos tulega põleda, vaikse hoo peal hakkab turtsuma vahetevahel kuid kui kiiremini sõita siis tõõtab korralikult. Vahepeal kukkus ka masin õnnetult pakiraamiga vastu seina nurka, siis otsustasin et võtan pakiraami maha ning teen sellele natukene värviparandust, lõppkokkuvõtteks läks terve pakiraam värvi alla.

Tegin ka väikse võrdluse, enne - pärast.

Enne:

Image

Pärast:

Image

Enne:

Image

Pärast:

Image

Kevin.
MopiTauri
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 27. Dec 2008 01:00
Location: Tallinn/Nõmme
Contact:

Unread post by MopiTauri »

Jaa masin on tõesti ilusam kohe.Tubli töö.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Tänan, siiani toimub masinal sissesõit, vahepeal sai esimene sisekumm tühjaks lastud ning ventiil paika tõmmatud, velg tahtis täitsa ära sõõma hakata. Seejärel sai mõlemasse - nii tagumisse kui esimesse sisekummi kompressoriga õhku lastud. Veel sai pandud siduri orginaal tihend ning enam ei kolise seal sees, ei oska õelda mis seal kolised võis.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Vahepeal on saanud süüdet reguleerida, karburaatoris segukruvi, tühikäigukruvi, tihendid, mutrid ja kruvid.

Paar pilti ka tänasest. Vahepeal sai vana ketikaitse ära müüdud ning ostsin uue, see käis keevituses ning sirgendati ka. Veel ostsin uue tagumise porilaua mis varsti vahetusse läheb.

Image
Image

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Vahepeal olen jõudnud vahetada peeglikinnituse orginaal kinnituse vastu ning täna lammutasin ka tagumise otsa laiali. Hetkel on plaanis siis ära vahetada tagumine porilaud, kett ning juurde lisada hark ja ketikaitse. Üleeile sai kaasfoorumlase Reymo1995'ga paar pilti tehtud. ( Masin toetub vanale traktori/kombainile kuulunud suurele ketile mille leidsime kruusateelt ning mis oli kinni roostetanud . )

Image
Image
Image

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Muidu üritad kõike korralikult teha ,kuid siduritrossi ülemine ots... :roll: njh.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Mida Sa selle all mõtled? Kui mõtled sidurilingi sees olevat trossi kinnitust, siis see kargab sealt ise välja. Pole jõudnud midagi targemat sinna veel mõelda.

Kevin.
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Jooda ots külge.Saad mõnelt vanalt trossilt ,või keerad kuskilt vanalt kodaralt küljest :wink:
Ega ei viitsi isegi enam korralikke oste trossidele teha.
Ei tahtnud halvapärast öelda ,kuid lihtsalt mainisin. :wink:

Eile tegin üle aasta võrriga(riga-7) tiiru ja jube naljakjas oli.Tulid vanad ajad meelde :lol:


Sellel masnal hakkavad silma jäävad asjad kaduma-juurde tekkima.Edu. :wink:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Nii, vahepeal sai siis tagumine porilaud üle värvitud kuna uus porilaud hakkas tõsiselt kooruma ning kuna elan ühismajas, siis polnud seda protsessi aega uuesti korrata olnud. Kruntisin ja värvisin ka ketikaitsme. Puhastasin leegitoru ning tagutule, eemaldasin selle katkise porilapatsi ning vahetasin keti ära. Täna puhastasin veel settepoti, kus oli taaskord kogunenud hulgaliselt värvi tükke.


Võibolla tegin miskit veel, aga hetkel ei meenu.

Hetkel näeb masin välja selline,

- http://fotoalbum.ee/photos/Kevin68/49526999
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Kuna remondikäigus ei jõudnud Tondi poest tellitud kett õigeks ajaks kohale, siis läks ajutiselt peale üks teine kett. Teisipäeval sain aga keti kätte - tänan siis siinkohal kaasfoorumlast Kuivatit, kes selle keti oli nõus sealt ostma ning minule ära saatma. Kontaktid on ka otsas, kontakti vahel säde ning tuhat muud jama nendega, need peaks nüüd reede või laupäev uued saama. Täna kui teised tahtsid põldu kive korjama minna polnud mul veel keldris asjad valmis ning otsustasin pärast sääreväristajaga järgi minna. Olles poole peal, sõitsin sinna põllule minevast traktorist isegi mõõda, natukene imelik oli küll. Kuna kontakti vahel on säde ning säde kaob ainult siis ära, kui kontakte kruvikeerajaga sisse poole pressida, siis jätsin mootori käima ning kruvikeeraja libises õnnetult magnet vahele ning lõi süüte paigast ära. Kuna tavaliselt teeb süüte paika paneku ära kaasfoorumlane KoBa, siis pidin seekord ise hakkama saama. Õnneks aga enne põldu minekut uurisin Riga-11'ne jaoks, mis asendis magnet on kui kontaktivahe avaneb ning mul õnnestus peale kolmandat korda proovimist süüde paika saada. Hetkel on maas ka esitule gondel ning ketikaitse kuna gondel ootab fiksaatoreid ning ketikaitse pisut õigemasse asendisse väänamist ning sutsu ka värvi.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Viimati sai masinaga sõidetud neljapäeval, kus tulin koju väga vaevaliselt selle masinaga. Laupäeval sain Sapikaklubi lehekülje haldaja Jossu käest kätte kontaktid kui need olid pisut teistsugusemad. Täna mõtlesin, et ma pean selle masina korda saama kuna pole teda pea et nädalake juba puutunud. Laenasin siis Riga-11'ne pealt kontakte ning uut kasutamata kondensaatorit. Tuli välja, et mähisest jooksev juhe läheb massi ning säde kaob ära, kuna vana sinine isoleer oli vaevu peal siis sai see asendatud uuega. Lükkasin taaskord sääreväristaja Kauri garaa¸i ning proovisime süüdet paika panna. Miskipärast ühegi nurga alt masin käima ei saanud. Seejärel puhastas Kauri düüsi ning masin läks hetkega käima. Praeguseks on ka säde kontaktide vahelt kadunud ning läksin tegin ka Nõmme küla peal ühe ringi, ka esituli põleb ilma turtsumiseta kui mootor on soojaks käinud enamvähem. 30 mai kahjuks vist võrrivõidu sõidust osa ei saa võtta, pole varustust ning mis ma temast ikka praegu vaesel ajal piinan - aga kohal olen küll!

Kevin.
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Mis varustust Sul vaja on? Nõutakse ju ainult kiivrit ja hüppeliigest katvaid saapaid/jalatseid? Noh kindad võiks ka käes olla. Mine ikka võrrivõistlusele, see on igati lahe elamus :wink:
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Hetkel ei usalda teda ka praegu, tavaliselt sain ikka nädal aega ja enamgi temaga nii sõidetud, et näppu õliseks ei pidanud tegema. Nüüd kruti aga igapäev süüdet. :roll: Aga eks sinna on veel kolm päeva aega, testin ja katsetan teda natukene.. kui häid külgi näitab olen ehk platsis! Samas, toimub ka sellel samal päeval kilakola laat, tahaks ka sinna jõuda.. aga kohal ma seal olen, sääreväristajaga, ise asi kas osa võtan.

Kevin.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Täna nüüd tüki aega pead vaevanud, et tema orginaal värvi kätte saada.. sest suve lõpuks kui vanatehnika hooaeg läbi läheb see sääreväristaja töökotta värvimisse, seniks pean aga sutsu raha koguma. Vaatasin eelmise omaniku pilte sääreväristajast ning tahaks küsida kas sääreväristajaid tehti valge-bee¸ värvi?

Siin on pilt, millest seda järeldada julgen. Selline see konkreetne isend välja nägi, ennem kui ta must-bee¸i värvkatte selga sai.

http://static1.album.ee/files/741/84/la ... 9_Vkbd.jpg

Kevin.
Post Reply