Minifrees(id)

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
User avatar
Renegade
Tavakasutaja
Posts: 175
Joined: 05. Mar 2009 01:00

Minifrees(id)

Unread post by Renegade »

Tekkis küsimus järgmine:
http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=JAR_VTHD02

http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=JAR_VTHD04

Kui oleks teie otsustada ,kumma komplekti ostaksite?Plaan homme minna ostma.Mulle isiklikult meeldib see 135W-ne ,aga on vähem tööriistu kui sellel mis töötab trafo pealt.(Plaan sääru silindri kanaleid hakata töötlema).
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Unread post by iceman »

kummalgi pole kõriga paindvõlli.50 cc pütijaoks suht hambutud mõlemad
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

See sinine kindlalt, teisel on max 12000 rpm ja selliste pööretega juba metalli ei freesi.

Mul endal on ka see teine, kõri jah pole, aga tehtud saab ilusti... suuremate kiirustega võtab väga hästi. Sidurivõlli sain uue kiilukoha ka sellega lõigatud ilusti.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

hangi proxxon, kordades töökindlam.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

No soovitades proxxonit siis ma soovitan dremelit. Aga usun, et teema algataja tahab just odavamat lahendust kui Dremel ja muu kvaliteet.
Nende kahe vahel valida siis mina eelistaks kindlasti teist.
Esimesel puudub kiiruse regulaator ju! Mis minuarust selliste asjade juures on suhteliselt vajalik asi.
See on jah miinus, et kõri kaasas pole aga neid vist peaks saama tellida eraldi.(ei viitsi ausalt hetkel otsida)
No need kaasas olevad otsikud jne on nii ja naa minu kogemuste põhjal. Suhteliselt kindlalt tahad lisa otsikuid osta.
Khmm....12 000 pööret ja metalli ei freesi....kulla noormees, loll jutt suhu tagasi. Vastav otsik, vastav "ettenihe" jne ja läheb küll. Loomulikult ei freesi kui täiega peale surud või niisama silitad....harjutamise asi.
Ühesõnaga kui otsid sellist odavamat siis jah minu eelistus nendest kahest on see reguleeritava kiirusega.
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Asi selles, et odavamatel freesidel pole jõudu niipalju, kui ma silkut tegin siis pidi alati vähemalt 20K rpm või rohkemgi rauas olema, teistmoodi polnud võimalik tööd teha korralikult. Kasutusjuhendiski oli, et metalli puhul kasutada suuremaid kiirusi, vastasel juhul võib mootor läbi põleda. Teine asi on veel see, et õpilasel pole sellist raha, et dremel vms. osta. Saab teistmoodi ka hakkama.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Mul on sarnane teisele variandile, paindvõlliga... tunnen puudust erinevatest freesidest, teisi etteheiteid nagu pole.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Mul on selline nagu teisel lingil, ainult "Einhell" ja kollane, muidu täpselt samasugune. Võimsus 135w ja pöördeid kuni 35000, hind oli sama ja painduv ühendus oli kaa. Kaasasolevatele tööriistadele ei tasu loota, sest need on täielik rämps. Mina kasutan "PG mini" (www.pgmini.it) tööriistu, suht kallid, aga töötavad ja lähedusest pole muud võtta kaa.
Oman mõnda roostes mootorratast.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Tafka, proxxonil on kiiruse regullimisvõimalus olemas. Lihtsalt tuleb hankida originaal vooluadapter ning kiiruse regulaator töötab.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

t6niz wrote:Tafka, proxxonil on kiiruse regullimisvõimalus olemas. Lihtsalt tuleb hankida originaal vooluadapter ning kiiruse regulaator töötab.
Ma ei ole väitnudk, et Proxxonil kiirust ei saa muuta...lihtsalt minu kogemuste näol on Proxxon tsipa kallim hinnaklass ;)
User avatar
Renegade
Tavakasutaja
Posts: 175
Joined: 05. Mar 2009 01:00

Unread post by Renegade »

Nii sai eile ostetud, siis see 135W-ne frees.Pikendustrossi polnud kaasas, aga isa käib vahest Soomes ja seal pidavat nende kõride hinnad odavamad olema(ühest tööriista poe kataloogist vaatasin ca 20 eurot ja isegi veidike alla) Oomipoes, aga küsitakse selle eest 450.-.Aparaadiga olen muidu rahul, aga need kaasas olevad freesid ja asjad on suht saast (eile sai proovitud) Tuleb uued ja kvaliteetsemad freesid ka osta.Need Proxxonid ja Dremelid on head (profi tööriistad) ja seega kallimad, aga pole mõtet osta asi lihtsalt seisma kuna kasutan teda vb 2-4x aastas. Aga aitäh heade nõuannete eest.
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

tere!

Unread post by kaalur »

Oleks siis selline küsimus ,et kas sellist asja on mõttet osta? http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=VTHDS2N

palun vastake erassõnumiga teel.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Ahjaa, kes freesivad oma käsifreesiga metalle, siis soovitan, on selline pood nagu MKT Abrasiivid (Peterpurgi mnt. alguses), kus on saada 3.5mm varrega kõvasulamist freese, samuti kõikvõmaliku kujuga abrasiivotsikuid.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Nonii, leidsin siit oma lemmikteema :D
Olen omanud Dremelit. Mõttetu junn - esiteks on tal alumiiniumist (!) tsang, teiseks on ta ilgelt kobakas ja kolmandaks - minul lagunes ta suhteliselt ruttu ära.
Proxxonil on roostevabast tsang, jõudu samapalju kui Dremelil, kiirust saab samuti reguleerida, palju kitsam korpus. Ja mis põhiline - asi on töökindel. Me kasutame neid tööjuures juba aastaid, päevast päeva ja peavad hästi vastu.
Mul endal on mõned edasiarendused töös:
1. sai tehtud endale extra peenikese varrega minifrees. Selleks sai võetud ühe vana proxxoni võll koos laagri ja tsangiga, sinna otsa lennukimudeli elektrimootor (140W) ja sinna vahele treisin extra peenikese korpuse. Mootoril on jõudu mehemoodi, max pöörded on 60k rpm kandis. Ainuke puudus, et läheb kähku kuumaks. Selle edasiarendusena on hankida vesijahutusega mootor ja kontroller (raadi-paadimudeli oma).
http://www.youtube.com/watch?v=QESLdOTitWw
Image

2. projekt, mis hetkel on pooleli - silindrite portimiseks spetsiaalne tööriist, mis sisaldab ka väikest nurkreduktorit. Otsa kinnituvad 2.4mm varrega freesid. Kinnitub see silindri külge spets flantsiga ning omab piki shablooni veerevat kuullaagrit, mis on silindri akna kujuline. Kogu kaadervärk kinnitub kruvimehhanismiga x/y laua külge.
Sellise tööriistaga saaks põhimõtteliselt ka silindreid väikeseerias tuunida.
Image
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Unread post by argo1974 »

Endal on Dremel 400 ja Proxxon wb220, siiani pole kumbki probleeme valmistanud. Portimiseks sobivad nad ainult osaliselt, st peamiselt sisse- ja väljalaske jaoks (mida saab sama edukalt ka viilida), ülevooludele on tarvis juba peenemaid profiriistu.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Ülevoolusid saab kuulfreesiga üsna edukalt teha. Freesi diagonaalselt hoides läheb kuuli serv täpselt õieti "nurga taha" ja kuulikuju annab aknale ka õige raadiuse. Sääru silindri jaoks on näiteks 6mm kuul ideaalne.
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

O:minifreesi padrun

Unread post by kaalur »

kas kelllelgi 3mm või suurema max sisemõõduga freesi kinnitus padrunit pole pakkuda.

ostsin täna selle minifreesi otsikute komplekti ka ära, parajad küüneviilid on aga präegu oleks padrun esmatähtis
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

Unread post by kaalur »

pole enam vaja , aretasin ise.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

http://www.ringomer.ee/index.php?page=s ... &Itemid=58

Mis te sellest arvate? Aga ei tea, kas see leht veel eksisteerib, kuna hinnad on ikka kroonides.
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

Unread post by kaalur »

Ma ei taha hästi uskuda et see lehekülg eksisteerib, sest sarnane minifrees oli oomipoes 500 ja veidi peale, ja selles komplektis oli ainult paar otsikut.
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Sõbral on samasugune , töö saab tehtud aga freesid liiga nõrgad ja kõri on mõtetu kuna võtab mootoril jõu maha ja vibreerib päris korralikult, toimib nagu spidomeetri tross.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

see leht täitsa eksisteerib. Saatisn meili neile.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

irukas wrote:Sõbral on samasugune , töö saab tehtud aga freesid liiga nõrgad ja kõri on mõtetu kuna võtab mootoril jõu maha ja vibreerib päris korralikult, toimib nagu spidomeetri tross.
Masin on iseenesest normaalne, aga jah see kõri on paras pask, seda võib aint spidomeetri trossina kasutada.
Ei peagi palju kõri painutama kui juba võtab vaikselt pöördeid maha.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
v301060
Tavakasutaja
Posts: 398
Joined: 01. Oct 2009 00:00
Location: Viljandi

Minifreesid

Unread post by v301060 »

Oleks vaja karbussi vahetükki seestpoolt siledamaks saada aga 500-se vesiliivapaberiga läheb see kuidagi vääga vaevaliselt, paar valuviga on seal ja neid pole veel maha lihvida suutnud.
Kas tasuks osta mingi minifrees ja kui siis milline ja kus kohast?
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: Minifreesid

Unread post by minimo »

v301060 wrote:Oleks vaja karbussi vahetükki seestpoolt siledamaks saada aga 500-se vesiliivapaberiga läheb see kuidagi vääga vaevaliselt, paar valuviga on seal ja neid pole veel maha lihvida suutnud.
Kas tasuks osta mingi minifrees ja kui siis milline ja kus kohast?
Muukviilidega ei saa tehtud? minifreesi selle jaoks osta on natuke palju.
v301060
Tavakasutaja
Posts: 398
Joined: 01. Oct 2009 00:00
Location: Viljandi

Minifreesid

Unread post by v301060 »

Seal pole ju sirged tasapinnad ja hiljem tahaks poleerida kahh...
Mato
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 29. Jun 2013 10:47
Location: Tallinn

Re: Minifrees(id)

Unread post by Mato »

Mul sama küsimus, mis paar postitust eelpool. Oleks vaja minifreesi ja just seda kõriga varianti kuna ilma kõrita ei pruugi frees mahtuda sinna kuhu vaja. Googeldamise tulemusel leidsin paar eelarvesse mahtuvat freesi, Mini-drelli komplekt graveerijale ( 160 tarvikut ) ja Minifrees 130W. Kumb neist oleks mõistlikum ost? Esimesel lingil olevat freesi müüb ka Oomipood, kuid 10€ kallimalt ning teisel lingil oleval ei pidavat see kõri kuhugi kõlbama. On keegi eelpool olevaid reaalselt kasutanud ja oskab kiita-laita või soovitab midagi muud?
Oo, jäi silma et ELFAs on Dremel tootja riist pool muidu hinnaga. Peaks ära võtma?
MargusM
Tavakasutaja
Posts: 84
Joined: 08. Nov 2011 01:00
Location: Harjumaa/ Pärnumaa
Contact:

Re: Minifrees(id)

Unread post by MargusM »

Mato wrote:Mul sama küsimus, mis paar postitust eelpool. Oleks vaja minifreesi ja just seda kõriga varianti kuna ilma kõrita ei pruugi frees mahtuda sinna kuhu vaja. Googeldamise tulemusel leidsin paar eelarvesse mahtuvat freesi, Mini-drelli komplekt graveerijale ( 160 tarvikut ) ja Minifrees 130W. Kumb neist oleks mõistlikum ost? Esimesel lingil olevat freesi müüb ka Oomipood, kuid 10€ kallimalt ning teisel lingil oleval ei pidavat see kõri kuhugi kõlbama. On keegi eelpool olevaid reaalselt kasutanud ja oskab kiita-laita või soovitab midagi muud?
Oo, jäi silma et ELFAs on Dremel tootja riist pool muidu hinnaga. Peaks ära võtma?
Dremel kindlasti üleprahi. Muud ei kannata väga vägistamist ja loksud on kiired tulema + pöörete reguleerimine neil ka üldjuhul hästi ei toimi. Dremelit aastaid tarvitanud ja soovitan kindlasti.
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Minifrees(id)

Unread post by iceman »

dremel kindlasti kvaliteetseim valik, samas on mul paraleelselt mingi juust ka, mis muidu toimib , aga kui harjad lõpuni kuluvad , põletab kohe kollektori auklikuks.
palju see dremeli hea hind siis on?
Mato
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 29. Jun 2013 10:47
Location: Tallinn

Re: Minifrees(id)

Unread post by Mato »

No ELFA e-poes on ta hinnaga 23€+25 tarvikut komplektis. Seda siis mudel numbriga 300-25.
Aga tundub, et see on neil kõik otsas. Kui lisada ostukorvi ja hakata maksma, siis näitab, et läheb tootevalikust välja ja hetkel ei saa. Eks ma homme hommikul helistan ja uurin, kas saab veel selle hinnaga mõne.
EDIT: Jah, selle hinnaga on läbi müüdud ning rohkem juurde ei tule :/
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Minifrees(id)

Unread post by sass14 »

Mul on kasutusel sinu poolt välja toodud Minifrees 130W. erinevused selles mul väiksemate pööretega ja ilma kõrita(ilmselt ka võimsuselt erinev), seega selle koha pealt ei oska rääkida. otsikud mis kaasas on võid kohe minema visata sest need on ülimalt kõveralt otsa liimitud, ning sellepärast kuluvad ka ebaühtlaselt. materjal ka mingine väga pehme. minu frees on niipalju lagunenud et nupp millega võlli ära kukustad et otsikut vahetada, selle pealmine osa lendas minema kunagi, kuid mingi pulk on veel püsti mida vajutada saab. lõikekettad on ainukesed otsikud mis sealt kõlbavad.
kr1x_Z
Tavakasutaja
Posts: 64
Joined: 11. Oct 2010 00:00

Re: Minifrees(id)

Unread post by kr1x_Z »

Võtan ka veidi sõna, ise kasutan erinevateks töödeks järgnevat aparaati:

http://www.ringomer.ee/index.php?page=s ... &Itemid=58

Eks ta ole noname ja Dremmel päris pole, samas on kogemus 135w masinaga ning tollel masinal pole ikka üldse jõudu, eriti kui tahad silindrit portida ja kasutad metall otsa või suurema läbimõõduga käia. 180w on koos kõriga rohkem jõudu, kui 135w ilma kõrita. Võimsust/pööret tõstab ise, kui pööre hakkab liialt kukkuma. Kiiruse reguleerimine toimib ilusti ja probleeme pole siiani esinenud.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Re: Minifrees(id)

Unread post by Tafka »

Tõõriistamarketis on ka saadaval üsna asjalik komplekt. Kui mälu ei peta siis oli kõri ja hunnikus otsikuid asju kaasas....hind oli muidugi 58 äkki : )
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Re: Minifrees(id)

Unread post by Sapi-Vana »

Tegelikult on see minifrees igati kobe asi, ei pea just tingimata "dreemelit" kummardama. Mida pead kindlasti arvestama, see on, et töö ajal kiirusi ümber reguleerima - eriti kiirelt aeglasemale - ei hakka, see mõjub masina elueale. Nende "otsikutega" ei ole aga enamasti teha mitte midagi. Kui tahad korralikult tööd teha, siis pead otsikud ükshaaval eraldi ostma. Ise lasin ühe portsu pika sabaga teri treipingist läbi, kus siis sai neil tagumik minikale sobivamaks õhendatud, toimivad siiani ideaalselt.

Kui on kõriga variant, siis enne kasutamist veendu, kas kõris sees ka ikka määret on. Minu freesil ei olnud ja kuumus koos kärsakaga andsid sellest peagi ka märku. Süstlaga saab sisse WD-40 pritsida.

Ja muidugi peab kohe ette arvestama, et ükski neist ei ole mõeldud pikaajalise kasutamise jaoks. Pöörded on nii kõrged, et tsentrifugaaljõud lihtsalt teeb laagrid kuivaks - need peavad saada vahepeal aega taas "märguda".
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Minifrees(id)

Unread post by Nobody »

Tafka wrote:Tõõriistamarketis on ka saadaval üsna asjalik komplekt. Kui mälu ei peta siis oli kõri ja hunnikus otsikuid asju kaasas....hind oli muidugi 58 äkki : )
Va suslikud Elke mehaanikud on omal ajal genekale kulunud peadega ristpea kruvikad otsa vägistanud. Just täna oleks seda Tööriista marketi komplekti vaja olnud, et kruvidele uued sooned lasta. :mrgreen:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Re: Minifrees(id)

Unread post by Tafka »

Kusjuures julgen väita, et osad freesid mis Tööriistamarketi komplektis kaasas on, on täitsa asjalikud! Tuttavale sai ostetud ainult paar seda freesi ja toimisid ideaalselt! :)
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Minifrees(id)

Unread post by madeinussr »

Täna kärssas minu Craftman-i minifrees läbi, tellisin elfast uue Proxxon Professional drill/grinder IBS/E. Lisaks veel paindotsa. Hind suht soolane ja tagasi ta ennast ei teeni, aga vähemalt peaks mõnus kasutada olema.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
sass107
Posts: 2
Joined: 12. Dec 2006 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: Minifrees(id)

Unread post by sass107 »

Ise sai ostetud selline asi - http://www.osta.ee/minifrees-universaal ... 42887.html

Selle raha eest on freesi küll, kuid originaal otsad võib otse prügikasti visata.
Kust saaks häid otsasid, mis kestaksid ja millega saaks tööd ka teha?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Minifrees(id)

Unread post by madeinussr »

Mul tänasest siis selline, proovida jõuab vast õhtupoole :P
Image
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Minifrees(id)

Unread post by madeinussr »

Nüüd järele proovitud, võrreldes vana freesiga on erinevus nagu öö ja päev.
Mõnusalt vaikne ja jõudu ka piisavalt.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
rauno600
Tavakasutaja
Posts: 20
Joined: 18. Jul 2014 00:33

Re: Minifrees(id)

Unread post by rauno600 »

Sooviks osta korraliku käbi freesi mis oleks ikka kvaliteetne. Oskab keegi soovitada poodi ?
Ilts
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 22. Sep 2007 00:00

Re: Minifrees(id)

Unread post by Ilts »

On tekkinud vajadus minifreesi järele. Kuna kasutatav kompressor on pigem hobiklassist, siis vaatan võrgutoitega aparaatide suunas. Peamiseks minifreesi ülesandeks oleks malmist ja alumiiniumist silindrite sisse- ja väljalaskekanalite viimistlev töötlus ehk valujääkide eemaldamine. Selleks peaks olema komplektis ka paindvõll.

Silma on jäänud Dremel 4000 65 tarvikuga komplekt ja Proxxon 28481

Dremel'i eeliseks paistab olema suurem pöörlemissagedus ja võimsam mootor. Oskab keegi omast kogemusest öelda kui suurt võimsust ja pöörlemissagedust sellise töö jaoks mul vaja oleks ning kumb on töökindlam? Hinna suhtes väga tundlik ei ole. Tänud ette!
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Minifrees(id)

Unread post by madeinussr »

Olen mõlemat kasutanud, omal on Proxxon ja selle paindvõlli ots on kõvasti väiksem kui Dremeli oma. Teen samu töid mis sina plaanid ja jõudlusest/pööretest puudu pole tulnud.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Re: Minifrees(id)

Unread post by vootele »

Mina eelistaks iga kell Proxxonit.
Eelmises töökohas käisid need kuule ja tagasi, kui võtta padruni läbitav vahemaa ja korrutada pöörete arvuga. Samas minu isiklik Dremel hakkas juba esimesel aastal lagunema - mootoris hakkas rootor kuhugi vastu käima, alumiiniumist tsang kulus läbi sisuliselt 2 kuuga jne jne.
Post Reply