3d printer

Töötlemine, keevitamine, liivaprits, värvimine jne.
Kes millega abiks saab olla?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

3d printer

Unread post by madeinussr »

Lisaks tig keevitusele ja ultraheli pesurile on minu tehnikaparki lisandunud veel ka 3d printer.

Olen juba usinasti printinud ja tuleb välja, et mõnda asja on tõesti mõistlikum printida kui treida, freesida, puurida ja relakaga lõigata.

Viimased asjad, mis tegin olid gopro kinnitused Izhi lenksule, paar mutrit ja mõned lisad 3d printeri parendamiseks.

Kui kellelgi on mingi vidin, mis ta tahaks 3d printeriga teha, siis kokkuleppele saades võin nad sisse joonistada ja välja ka printida.

Materjaliks on TPU plastik, hetkel musta värvi aga tulevikus lisandub veel toone ja plaan on ka kummilaadset materjali printida.

Suuri asju ma teha ei saa, max mõõdud on 20*20cm aga pigem jääksin 4x väiksemate detailide juurde, sest ajaliselt võtab allpool olevate jubinate printimine 1-2h ja suuremad asjad 5+h.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 3d printer

Unread post by madeinussr »

Selliseid jubinaid olen printinud.
Attachments
Minu enda 3d printeriga prinditud detailid
Minu enda 3d printeriga prinditud detailid
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: 3d printer

Unread post by hmm »

Selle gaasile püsikiiruse hoidja vormi võiksid valmis joonistada...
Telefonihoidja, milles juhtmevaba laadia valmidus. See hoidja võiks kinnituda esitulekorpuse vasaku või parema kinnituspoldi alla, sest seal on ta kõige paremini nähtav. Lenksu küljes jääb liiga alla ning vaatamiseks peab pead liigutama - kiivri visiiri vaateväli on kõrgemal.
Võib ka lenksul, kuid siis peaks saama mingi liigendiga ettepoole nihutada.
Nt vossi esiklaasi kinnitamise kronsteinid võiks metalli asemel olla ka nagu jawal - plastist.

Moto sõidu osas on vist kõige vaatajasõbralikum kinnituskoht GoPro-l kiivri lõua küljes - võimalikult silmade lähedal. Kiiviri peal on liiga kõrgel, rinnal liiga madalal.

Siin kunagi oli üks teema selle izhi või jaffi kaitsme pesa osas... et replika pole kõige õigema kujuga.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 3d printer

Unread post by madeinussr »

Peaaegu kõike saaab teha, gopro kinnitusi tahaks terve ratta täis toppida. Saab häid kaamera nurki. Aga parim koht jah lõua küljes. Igasugu kinnitusi saab teha aga sketsi on vaja põhimõõtudega. Püsikiiruse hoidja on netis olemas. Tegelt on väga palju faile juba internetis olemas ja tasuta alla laetavad. Mul on omal plaan tahhoka alus teha ja telefoni hoidja ka kindlasti. Tugevus tundub täitsa normaalne, pingekonsentraatorid tuleb juba joonise tegemise käigus elimineerida.

Ps: osadele asjadele on vaja toestus printida, sest õhku asju printida ei saa.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply