Ka mopid saavad võrridega rajale!

Sarja ja võistlejatega seonduv üldine arutelu.
Punnvorr.ee, Sakusääruklubi, Abjatehnikaring
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by iz350super »

Tere,
et kui läheb hästi ja mopimehi tekib rohkem ning kui nad isegi rajale saavad näiteks võrridega koos kihutama kas neile pannakse mingid reeglid ka peale või kes tuleb kohale see sõidab, olenemata mis tehtud on?

mode: teema pealkiri vastavalt teema sisule muudetud.
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

tänasel päeval on see läbirääkimiste küsimus , ilmselt . muidu olid ju lausa reeglid koostatud ja mingi 2010 aasta talv käis siingi foorumis kõva arutelu nende ümber , võimalik ,et on säilinud midagi siingi.
kui vaadata sinnapoole , kus reaalselt kahekäikulistega sõidetakse , st lätti , siis on kaks klassi stanu ja sport . sõidavad koos säärekatega ,stanud koos stanudega ja spordid koos sportidega . reeglitekohapealt konkreetselt pole lugenud, kehva lätikeele tundjana , kuid liberaalsemapoolsed. ilmselt kubatuur etteantud ja stanul väline originaalsus mootori ja väljalaske kohapealt .
meitemaal oli nii, et potensiaalsed sõitjad leppisid isekeskis kokku, mis ja kuidas, ning teoorias oli arutajaid palju , kui võidusõiduks läks oli pisut teistmoodi .
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Ehk slegub,
pole neid mopimehi niipalju, et siis veel klassitada neid veel eraldi. Eks see mopp jääb alla korralikule võrrile juba ainult selle meeletu käiguvahe poolest, et miskit esiotsa pille need mopid kindlasti esialgu ei ohusta.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Eks igaüks rääkigu ikka enda eest.
iz350super wrote:Ehk slegub,
pole neid mopimehi niipalju, et siis veel klassitada neid veel eraldi. Eks see mopp jääb alla korralikule võrrile juba ainult selle meeletu käiguvahe poolest, et miskit esiotsa pille need mopid kindlasti esialgu ei ohusta.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

no oleneb , kui teha reeglid nagu kestvussõidus , et iga detail on normeeritud ja kalibreeritud ja nagutehasest , siis pole vist üldse mõtet . kui saaks 50 cc piires teha mis aga fantaasia võimaldab ja käed suudavad , võiks asjal jumet olla. kuna koduümber on tegevust vähevõitu , peaks asi olema ikka nii seatud , et saaks kõiki maakera 50-se vairase ja kovrovi mootoriga tehnika motovõistlusi külastada .kuna teadaolevalt on ainus koht kus asi tõsine , läti , siis oleks loogiline juhinduda nende nõuetest , vähemalt nii , et ei peaks kahte eri ratast ehitama , kui plaanid kellegil suuremad ja jutust kaugemaleulatuvamad .
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Madeinussr, tõesti arvad et deltad suudavad võrride liikumisega sammu pidada?
Original deltaga ma ei tuleks parem rajale.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Rääkisime ju moppidest kui sellistest. Ja originaali ei maininud ka keegi.
Ise alles paar kuud tagasi postitasid siia "omal nahal" proovitud mopi tuunimise juhendi. Milles nüüd siis probleem, et vedelaks lööd?
Pole mõtet võrrimeestele pugeda ja kohe ennast ja teisi mopimehi maha teha.
Medaleid jagatakse finishis!
iz350super wrote:Madeinussr, tõesti arvad et deltad suudavad võrride liikumisega sammu pidada?
Original deltaga ma ei tuleks parem rajale.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Ma ei tea kus sa asju välja loed kus neid pole.
Mina teisi maha ei tee, mopi suur käiguvahe on tehase sünnitis, sportkäigukast ja eriti veel kolmekäiguline on haruldus, kui ennast puudutatuna tunned, ei ole minu teha. Aga et su delta ei jõua esiotsapillidele järgi kurvilisel rajal olen ikka päris kindel.
Omal nahal proovitud ja nüüdseks edasi aretatud ei ole originaal, sellest ka mainin, et originaali mitte ei taha, vaid ei saa enam sõita.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Mul ei ole Deltat.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Mopeedimootori baasil liikur*
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

junior peaks olema täpne , kuid kumb põlvkond ?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Ehk keegi oskab täeindada teemakohaste faktidega. Huvitav, praegu kui lastakse rajale siis mopeedide anarhia, kõik lubatud :) ? Hetkeseisuga..
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

no kui on nii ehk naa väljaspool arvestust , siis ilmselt pole vahet , algatuseks . perspektiivis võiksid potensiaalsed sõitjad katsuda omavahel läbirääkida , milline visioon kellelgi on .
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iz350super »

Ma ütlen ausalt, ei tea kes sõidavad, ise uurin lihtsalt tagamaad hetkel.
AnuPsP
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 05. Dec 2013 20:59

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by AnuPsP »

Avaldan siis hetkel veel mitteametliku teadaande,rahuldamaks mopeedi omanikke.On arutatud seda teemat ühel niinimetatud koosolekul ja seal sai kokkulepitud,et järgmisel hooajal saavad sõita kõik mopimehed kuid esialgu stardis koos hiinakatega ja tõenäoliselt väljaspool arvestust.Esialgu vaadatakse kui suur on üldse huvi mopeedide vastu või vaibub see teema uuesti ära.ei ole ju mõtet algul kohe 1,2,3 osavõtja pärast ühte klassi ja starti juurde teha.(arvatavasti jagatakse osavõtjatele meened kui säärudega sõitjatelegi).Kui tekib mopeede vähemalt viis-kuus siis jooksvalt võidakse teha eraldi klass-start ning lepitakse kokku juba tõenäoliselt ka tehnilised küsimused ja muu seonduv.sõitjate varustuse tingimused ikka arvatavasti samad mis säärudel.
NB:Loodan,et korraldaja andestab mulle kui rahuldasin natuke ennatlikult ja mitteametlikult mopimeeste huvi kaasalöömise vastu
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

tundub olevat tehtud edusamme , lausa seitsmepenikoorma saabastega , justnagu oleks kolm reaalset sõitjat olemas. kui nüüd neljasmees , kes virtuaalse harakiri tegi siin , mõniaeg tagasi , kah kampa lööks oleks juba neli koos. nii et härra lipamets , palume lavale! , come back-i aeg on kättejõudmas .
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

No nädal möödas, millal siis ametlik pressiteade tuleb?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by urmet48 »

Junioriga asfaldile ei tuleks. Maastiku sõit oleks mõeldav. Hetkel tean üle Eesti vähemalt 8. masinat, mis oleksid võistlusvõimelised.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Juunioriga just asfaldile lähekski, maastikuvõimekus tal originaalis suht null.
urmet48 wrote:Junioriga asfaldile ei tuleks. Maastiku sõit oleks mõeldav. Hetkel tean üle Eesti vähemalt 8. masinat, mis oleksid võistlusvõimelised.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Robert66
Tavakasutaja
Posts: 87
Joined: 19. Mar 2013 01:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by Robert66 »

Kuidas mina, oma silmis moppe näen: Panna nad open klassi ja las sõidavad openi arvestuses. Kui moppidele oma klass teha siis poleks enam tegemist võrrisõiduga. Ennem mainiti et pantakse hiiakatega kokku ja sõidetakse väljaspoolt arvestust - Mis siis selle sõidu mõte on?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Alustuseks oleks väljaspool arvestust päris hea sõita. Viimasel korral ei lubatud väljaspool arvestustki rajale.
Minul isiklikult pole vahet kus ja kellega ma alguses sõidan, peaasi, et sõita saaks.
Kui asi peaks tõesti käima minema, siis oleks omas klassis moppidega päris tore sõita.
Openisse ma ei kipu, pigem peaks olema klass, milles ma sõidan originaali lähedane (loomulikult mitte ajuvabalt originaal).
Robert66 wrote:Kuidas mina, oma silmis moppe näen: Panna nad open klassi ja las sõidavad openi arvestuses. Kui moppidele oma klass teha siis poleks enam tegemist võrrisõiduga. Ennem mainiti et pantakse hiiakatega kokku ja sõidetakse väljaspoolt arvestust - Mis siis selle sõidu mõte on?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by iceman »

ei teagi nüüd kas on need vanad reeglid piisavalt ajuvabalt originaalid, igastahes suund on momendil selline , et proovitakse igati soodustada , jälle kord , uue asja taastulemist . kuna konkreetset asja pole veel ülesse riputatud , siis võin vist 90% tõenäosusega vihjata , et reeglid on siin foorumis juba kuskil üleval , tuleb ettevõtta pisuke ajarännak -4 aastat , ehk 2010 talve. teema on Virksi algatatud ja sellejärgi on võimalik väljkaevata , vähemalt on mulle nii öeldud . olles teemat jooksvalt jälginud , sel ajal kui ta aktuaalne oli , proovin meenutada toonast lõpptulemit : oli nagu originaalilägedane küll , kas just ajuvaba , kuid piisavalt ebahuvitav aretamise mõttes . eks otsige asi ülesse ja tehke link siia , minu oskused selleni ei küüni .

kui otsida , siis kasutaja virgor .
AnuPsP
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 05. Dec 2013 20:59

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by AnuPsP »

Robert66 wrote:Kuidas mina, oma silmis moppe näen: Panna nad open klassi ja las sõidavad openi arvestuses. Kui moppidele oma klass teha siis poleks enam tegemist võrrisõiduga. Ennem mainiti et pantakse hiiakatega kokku ja sõidetakse väljaspoolt arvestust - Mis siis selle sõidu mõte on?
Selle sõidu mõte ongi see,et anda võimalus sõita mopeediga nii nagu jutuks oli ,et paljudel huvi asja vastu.Oma klassi ei ole mõtet enne teha kui ei ole teada palju neid huvilisi on.Ja hiinakas on stardirivi ka suht kasin ning tehnilised tingimused ikka teised kui openis.
Ja kui mõned leiavad ,et ikka ei sobi kuna sellisel sõidul ei ole mõtet-siis ei oskagi kohe rohkem midagi välja pakkuda,peate siis koju jääma.Leian ,et peaks ju ikkagi rahul olema sest nüüd võimalus antud sõitmiseks-seegi juba edasiminek
kobras
Tavakasutaja
Posts: 61
Joined: 05. Apr 2013 06:40

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by kobras »

Tere! Nüüd on ametlikult kinnitatud, et mopid saavad ka rajale esialgu sprindis. Kestvussõidu kohta veel andmed puuduvad, aga loodame paari nädala jooksul sealt ka vastuse saada.
Nagu siin on juba kirjutatud, siis niikaua kui ei ole 5-7 võistlejat iga sõit olemas eraldi klassi ei tule, aga on võimalik ennast proovile panna ja hiinakas kaasa sõita. Osavõtu tasu tuleb maksta.
Leitsin siit foorumist arutelu mopide võistlemise kohta 2009 aastal. Kellel viitsimst lugege viewtopic.php?t=12253.
Lühidalt kokkuvõttes oli omalajal ka tehnilised tingimused paika pandud.

Mootor- jaemüügis saadaolnud Ś50-V501.
Eksperimentaalmootorid ja nende manused keelatud.
Tehase karter, silinder ja silindripea, karburaator koos originaal õhupuhastajaga, leegitoru koos summutiga.
Forseering - vaba, lubatud on mootori sisene forseerimine, (kolvi läbimõõt võib olla maksimaalselt 39 mm, seda on kohtunikel õigus kontrollida ) KOLVIKÄIKU MUUTA EI TOHI.
Karburaator - peab kuuluma eelpool nimetatud markidele või nende modifikatsioonidele. Tehase originaal kinnituslahendust silindri külge muuta ei tohi. Termoisolatsiooniks paksem tihend on lubatud.
Õhufilter - tehase originaal kohustuslik,lubatud õhufiltri sisene metallvõrk või paberelement asendada porolooniga.
Väljalase - tehase standartne, standartse kinnitusega leegitoru.
Summuti - jaemüügis saadaolnud tehasetoode.Sisene modimine lubatud.
Süüde - vaba, muutumatu eelsüütenurgaga. Originaalne parempoolne süütekaan kohustuslik. Ketiratta kohale väljalõige lubatud.
Käigukast - kahekäiguline, ülekandesuhe vaba.
Peaülekanne - vaba, fikseeritud ülekandesuhe.
Raam, rattad - vaba
Rehvid - vaba, naelad, ketid ja muu välja ulatuv metall on keelatud.
Pidurid - nõutav mõlemile rattale mõjuv pidur ( korrasolekut kontrollitakse tehnilises boksis).
Nõutav numbrialus ees u. 200 x 200mm. (kas valge alus ja must number, või must alus ja valge number) Number peab olema loetav, muud tähised numbrialusel keelatud.
Sõitja varustus - Kaitsekiiver,kindad ja pahkluid katvad jalatsid on kohustuslikud.

Kui kellegil peaks ka pilk lätlaste poole olema suunatud, siis peaks need reeglid ka nende standartiga ühtima

Ootame siis teie poolseid ettepanekud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Sobivad väga hästi.
Millal esimene sõit on?

terv.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Parm21
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 19. Feb 2014 23:55
Location: Levala
Contact:

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by Parm21 »

Teema on huvitav ning kindlasti läheb arutlusele. Varasem pakkumine, et mopimehed korvidega võrride hulka lasta ei leidnud toetust. Vaatame siis värske pilguga soolod üle.
Tehnilistest tingimustest teemat ei hakka tegema - kui läheb, siis Saku reglemendi järgi. Võrrid isegi juba liiga keerukad ning tegemist piisavalt :lol:
Riskide hajutamiseks, isegi motospordis, on mõistlik paigutada munad eri säärde..
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: kas ka mopid saavad võridega rajale?

Unread post by madeinussr »

Kas on juba mingeid otsuseid?
Parm21 wrote:Teema on huvitav ning kindlasti läheb arutlusele. Varasem pakkumine, et mopimehed korvidega võrride hulka lasta ei leidnud toetust. Vaatame siis värske pilguga soolod üle.
Tehnilistest tingimustest teemat ei hakka tegema - kui läheb, siis Saku reglemendi järgi. Võrrid isegi juba liiga keerukad ning tegemist piisavalt :lol:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by vootele »

Ma arvan, et võiks Eestiski teha 50cc freetech klassi, nii nagu see arenenud Euroopa maades juba on olemas.
Muidu me jäämegi kinni oma V-50 tasemele.
Lisaks panen ette 50cc fix ülekandega vabaklassi, kus saaks sõita nii open võrri kui näiteks vesijahutusega pocketi mootoriga. Just sellepärast, et põlve otsas mootorite tuunimisel puudub igasugune point, kui on olemas mootor, millele terve ebay on tuuningjuppe täis, naeruväärselt odava hinnaga.
Endalgi seisab üks vesipeaga pocketi mootor garaasis riiulil, millega võiks rajale tulla küll.
http://www.scooterparts4less.com/39cc_L ... _Parts.htm

http://www.freetech50.com/?t=en&p=home
lipamets
Tavakasutaja
Posts: 187
Joined: 28. Jan 2010 01:00
Location: pärnu

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by lipamets »

vootele wrote:Ma arvan, et võiks Eestiski teha 50cc freetech klassi, nii nagu see arenenud Euroopa maades juba on olemas.
Muidu me jäämegi kinni oma V-50 tasemele.
Lisaks panen ette 50cc fix ülekandega vabaklassi, kus saaks sõita nii open võrri kui näiteks vesijahutusega pocketi mootoriga. Just sellepärast, et põlve otsas mootorite tuunimisel puudub igasugune point, kui on olemas mootor, millele terve ebay on tuuningjuppe täis, naeruväärselt odava hinnaga.
Endalgi seisab üks vesipeaga pocketi mootor garaasis riiulil, millega võiks rajale tulla küll.
http://www.scooterparts4less.com/39cc_L ... _Parts.htm

http://www.freetech50.com/?t=en&p=home
Väärt mõtted! : ) : ) : ) Võrrid võiks jääda, nii kaua kui on sõitjaid. Aga eurooplasteks,ka sellel alal võiksime saada küll. Tuleks tähele panna, et uus klass ei läheks EMF-i kätte. Muidu on lõpp kiire tulema. Läheb nagu piti sõiduga, mis praegu hinge vaagub. :( :roll: :roll:
Mööduja, sulle ütlen siin tere ja hoiatan tegemast kõike mis halb...
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by iceman »

kas see on emf- i teene , et 22o cc pillid juba sõidavad , kontrollimise rida , või midagi muud ?
lihtstalt küsin , kuna pole täpselt aru saanud põhjusist .
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by vootele »

Minu poolest olgu või EMF, kui sõitjaid on, ega ta välja ei sure.
Väike video footage ka, Rattaks on Jawa GP50, mootor Minarelli AM6
https://www.youtube.com/watch?v=oTHW09oOa78
lipamets
Tavakasutaja
Posts: 187
Joined: 28. Jan 2010 01:00
Location: pärnu

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by lipamets »

vootele wrote:Minu poolest olgu või EMF, kui sõitjaid on, ega ta välja ei sure.
Väike video footage ka, Rattaks on Jawa GP50, mootor Minarelli AM6
https://www.youtube.com/watch?v=oTHW09oOa78
Istutaks isegi selle AM6 piti raamivahele, ja lusti jätkuks kauemaks.
Mööduja, sulle ütlen siin tere ja hoiatan tegemast kõike mis halb...
Tarmo5
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 12. Nov 2004 01:00
Location: Viljandimaa, Abja-Paluoja

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by Tarmo5 »

No nii, esimene sõit kus mopid võiksid ennast näidata stardis oleks Abjas juhend õige pea tulekul.
Ürituse nimi Abja Talv 2015.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Ka mopid saavad võrridega rajale!

Unread post by Nobody »

Tarmo5 wrote:No nii, esimene sõit kus mopid võiksid ennast näidata stardis oleks Abjas juhend õige pea tulekul.
Ürituse nimi Abja Talv 2015.
Nonäed, asjad liiguvad 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply