Voshod 3m säde.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

Ühendasin oma esitule süütepooli, tuli põleb vägevalt, kuid küünla säde peaaegu nagu kadus ära. Ma plaanin veel endale tagatule ka ära ühendada, siis poleks enam üldse sädet.

Kas see peabki nii olema, või ühendasin valesti?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by roosakummik »

Veerevratas wrote:Ühendasin oma esitule süütepooli, tuli põleb vägevalt, kuid küünla säde peaaegu nagu kadus ära. Ma plaanin veel endale tagatule ka ära ühendada, siis poleks enam üldse sädet.

Kas see peabki nii olema, või ühendasin valesti?
Süütepoolist ära küll tuledele voolu võta, selle jaoks on mähisel eraldi klemmid kust tuledele võtta voolu.
Siin on skeem elektri jaoks.

viewtopic.php?t=19912
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

Ma ei saa sellest skeemist aru... :oops:
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

roosakummik wrote:
Veerevratas wrote:Ühendasin oma esitule süütepooli, tuli põleb vägevalt, kuid küünla säde peaaegu nagu kadus ära. Ma plaanin veel endale tagatule ka ära ühendada, siis poleks enam üldse sädet.

Kas see peabki nii olema, või ühendasin valesti?
Süütepoolist ära küll tuledele voolu võta, selle jaoks on mähisel eraldi klemmid kust tuledele võtta voolu.
Siin on skeem elektri jaoks.

viewtopic.php?t=19912
Sellise koha peale on see ühendatud...
20150915_184158.jpg
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Vihmamees »

Valgustus- ja signaalseadmetele tuleks vool võtta ikka "hõbekarbist", selle jaoks on seal nii mõnedki kontaktid O märgistusega (O1;O2;O3). Ühendades otse generaatori peale, saad sealt stabiliseerimata (vastavalt mootori pööretele kõikuva) pinge. Süütepooli peale ei maksa ka mingit muud tarbijat ühendada, süütesüsteem on neil masinatel täiesti omaette, ei ole ühendatud valgustussüsteemiga. Seal on täiesti teised pinged ja voolud, mõeldud ainult süütepoolile ja -andurile.
NB! Uinudes sule silmad!
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

Olgu, ma võtsin endal tule tagant ära, ja säde on ikka nõrk (proovisin 3-me erinevat küünalt), vahe peal nagu lööks 2 sädet korraga.
Tuld enam taga pole ja peaks olema sama säde nagu oli enne tule panekut.
Milles asi võib olla?
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

Nii, nüüd pool aastat hiljem sain korda selle esialgu, vahetasin ära süütepooli ja asi HOPSTI korras. Sain sõidetud sellega paar päeva ja töötab suurepäraselt. Kuid nüüd hakkas jälle pihta, pärast 1h sõitu kaob säde ära ja nii kõigil küünaltel. Ning järgmine päev on jälle korras ja saan jälle sõita vaid 1h (põhimõtteliselt üle öö läheb korda).
Milles võiks paikneda viga?
Veerevratas
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 26. Aug 2015 22:08

Re: Voshod 3m säde.

Unread post by Veerevratas »

Ma ei hakka uut teemat tegema aga ikka pole abi saanud. Sai nüüd vahetatud: Hall karp, süütepool ja küünlad. Kuid ikka sööb mul selle sädeme ära, sain sõita 50meetrit, küünal maha, uuesti peale ja jälle 50m. Säde kaob lihtsalt kuhugile ära.Ise ei oska ka enam kuskilt viga otsida.
Post Reply