Arutelu: elektrooniline pingeregulaator 6V el süsteemiga Iž mootorratastele.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
User avatar
Renegade
Tavakasutaja
Posts: 175
Joined: 05. Mar 2009 01:00

Arutelu: elektrooniline pingeregulaator 6V el süsteemiga Iž mootorratastele.

Unread post by Renegade »

Kuna mu uus (Hiina) Iž PP1 algusest peale ei töödanud ja veneaegsed on elu ära elanud, hakkasin alternatiivset lahendust otsima. Leidsin selle http://moto-planeta.ru/motoizh/elektrik ... nija..html

Mis arvate? Samas mul P5 Genekas,aku ja pingeregulaator olemas(selle jätaks viimaseks) Mõni elektriga "sina" peal olev inimene võiks infot jagada.
User avatar
hs33
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 25. May 2004 00:00
Location: Läänemaa/Tallinn

Re: Arutelu: elektrooniline pingeregulaator 6V el süsteemiga Iž mootorratastele.

Unread post by hs33 »

Esimese asjana ilmselt tuleks leida nendele vene KT transistoritele lääne analoogid, mida reaalselt poest osta ka saaks. Teiseks vaja disainida trükkplaat ka sellele, kuna skeem peab saama korralikult ehitatud, et see kannataks mootorratta vibratsiooni. Kui elektroonikaga väga lähedalt seotud pole, ma pigem ei soovitaks ette võtta.

Alternatiivina pakuksin välja netipoodides müüdavad universaalsed 6V pingeregulaatorid. Kas keegi on katsetanud?
http://www.groveclassicmotorcycles.co.u ... 2434-p.asp
Iz-56, Riga-11
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Arutelu: elektrooniline pingeregulaator 6V el süsteemiga Iž mootorratastele.

Unread post by Nobody »

RR01 releeregulaator on alalisvoolu oma ja sees ei ole dioodipoega ega transistoritki. :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
hs33
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 25. May 2004 00:00
Location: Läänemaa/Tallinn

Re: Arutelu: elektrooniline pingeregulaator 6V el süsteemiga Iž mootorratastele.

Unread post by hs33 »

Tõsi, RR01 tootmise ajal veel transistore ei tuntud. See-eest on teemaalgataja poolt välja pakutud skeemis on transistore ja dioode mitmeid.
Iz-56, Riga-11
Post Reply