Iz planeta sport "restaureerimine"

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
ruudeiman
Tavakasutaja
Posts: 19
Joined: 21. Dec 2016 00:33

Iz planeta sport "restaureerimine"

Unread post by ruudeiman »

Mõtlesin ka siis proovida veidi päevikut oma väikse projektiga. Tegu siis Iz planeta spordiga mis toodetud 1979 aastal ja mis on siis juba "venestatud". Minu plaan siis on teha algupärast sporti niipalju, et panna külge natuke jaapani elektroonikat(nikko signaal ja yamaha lülitid jne), kleebsud ja ka mikuni karbussi. Paneks ka õli dosaatori kuid seda mul kuskilt võtta pole, aga kui kellegil pakkuda siis oleksin ostja. Õnneks spordil palju kroomosi niiet värvida pole ka palju.

Ratta sain siis osta.ee kaudu ja käisin siis türil järel. Ratas on dokumentidega ja dokumendis viljandi arki tempel, mis oli tore, sest ma ise ka Viljandist. Rattal oli puudu kolb ja oli natuke kurvas olekus kuid kroomosad olid veel normaalsed ja muidu ka suht kobe aga värv ei ole see mis oli.
DSC_1302.jpg
DSC_1232.jpg
DSC_1234.jpg
See siis oli minu ostunimekiri:
Heeblid Olemas
Suunatuled Olemas
esituli(võru, klaas, reflektor) Olemas
käimalöömis vänt Olemas tavalise planeta oma
käiguvahetus vänt Olemas
kolvi komplekt(kolb sõrm rõngad, laager) Olemas
Kraan Olemas
Yamaha lülitid Olemas aga paremal on üks lüliti veits katki
karbuss Olemas hiinast analoog
Parem esiratas Olemas
Spidokas (pannonia)
jalakummid Olemas
kleebsud Olemas
karpa muhv
nikko signaal
sadula nahk Olemas

Esimeseks asjaks mis tegin oli siis kõik laiali võtta ja panna asjad sinna kus nad ära ei kaoks, poldid ja mutrid karpidesse jne. Laiali võtta oli suht lihtne midagi kinni ei olnud ainuke kepp oli juhtmestik ei tea kes selle pärast tagasi sinna paneb. Piltide peal ei saa väga aru et midagi oleks korralikult pandud aga nüüd on see tehtud :D.
DSC_1239.jpg
DSC_1258.jpg
DSC_1259.jpg
Nüüd siis hakkas minu lemmik koht, Mootori tegemine. Mootori võtsin laiali, võtsin laagrid välja ja nendega jooksen Fag-i. Oli ka vaja kolb leida ja mõte siis silinder esimesse remonti ka puurida.
DSC_1264.jpg
DSC_1266.jpg
DSC_1276.jpg
DSC_1302.jpg
Huvitav vaadata et see mootor siis hammasülekandega. Olen ise kokku pannud planeta ja iz 49, iz 350 jne mootoreid ja see tundub huvitav.

Praegu ootab siis keredetailid liivapritsi ja värvi. Kui kellegil mingeid juppe ja soovitusi siis aidake välja. Proovin ka päevikut täita kui midagi tehtud saab.
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Iz planeta sport "restaureerimine"

Unread post by hundu615 »

Sinuga ma siis võidu pakkusingi,ratas oleks Viljandi tulnud nii või teisiti!
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz planeta sport "restaureerimine"

Unread post by madeinussr »

79 aasta komplektsuses ratas on üsna vähe levinud ja mina näiteks ei mõista, miks teha sellest rattast midagi, mis ta kunagi pole olnud. Embleemidega paak on ise Spordil juba haruldane nähtus. See on veits nagu Planeta kolmest Planeta ühe tegemine.

Millised lingid sa rattale paned? Sest küljes tunduvad olema 76-79 küljes olnud lingid ja nende kinnitused.

Õlidosaator on suht defka kaup, mul on ühel rattal see vidin küljes, paagi sain ka kunagi varem juba aga müüja oli totu ja pakkis kauba nii sitasti, et see habras vidin oli puruks. :evil:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply