K: Mis kolb sobib?

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

K: Mis kolb sobib?

Unread post by iz350super »

Tekkis siis järgmine küsimus: Iz planeta spordi mootoriga sain kaasa juppe. Vaadates siis lähemalt silindreid, mõõtsin supleriga ja avastasin et see ei anna mitte 1. teist ega 3. remont vaid oli normaalmõõdust 6mm suurem. Tekis küsimus, et olen kuulnud et izile pannakse cz kolbe sisse kas võib olla et see puuriti cz kolvi jaoksa ümber, sest sina ei lähe ükski tehasekolb. Silindri seinad on imeõhukesed, kas see üldse vastu peab kuumusele? Või kas on selline variant olemas et sinna kuuluv kolb oli sinna eritellimusel valatud?
Marko512
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 03. Aug 2008 00:00
Location: Jõgeva

Unread post by Marko512 »

mul vedeleb paar spodi kolbi ja üks cz kolb isegi ....minu teada oli üks neist kõrgem.ja spordi oma on juba 00 remont isegi suurem kui cz 2 remont.väga kahtlane et cz oma sinna istub.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Kui ma väga palju puitu ei pane siis "viiesajase" kolb oli 82mm, mis on spordi omast 6mm suurem ja olekski siis see millele silinder puuritud.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
Marko512
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 03. Aug 2008 00:00
Location: Jõgeva

Unread post by Marko512 »

õigus 500 cz ka olemas ju :D sellele ma nagu ei mõelnudgi
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Kas see peaks siis ka valule vastu? Silindri sein ju õhukeseks jääb, kas kuumaga kokku ei jookse?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Silindri läbimõõt kuumaga suureneb :wink:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1555
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Nobody wrote:Silindri läbimõõt kuumaga suureneb :wink:
Kolvi läbimõõt ka
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Tänud.
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Mõtlesin et uut teemat ei tee ja küsin iz spordi kolvi kohta.
Niisiis ostsin uue null suurusega kolvi Rakvere motopoest, seal müüakse ka jalgrattaid, rollereid ja tsikleid.. Mehe jutt on hea kiidab kolbi taevani, kuigi kolb ei mahu minu samasuurusega silindrisse. Kas on mõtet hakata silindreid hoonima ja raha kulutama, või viin kolvi poodi tagasi ja otsin midagi paremat.
Kas keegi on ennem sealt kolbi ostnud?
Olen kuulnud et uuemad spordikolvid tulevad vale seguga või ainete koostisega. Niiet kolb paisub liiga palju ja jookseb kinni.
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Ma ise olen teinud nii,et võtnud silindri kaasa ja poes,proovinud läbi seal olevad kolvid,mis väidetavalt peaks olema seda remont mõõtu nagu silider on.Ja on nii mõnigi huvitav asi selgunud.
1. Osa kolbe võib olla markeeringuga 0,000,1 aga tegelikult ei loe see peale kirjutatud kiri midagi,sest vahest on juhtunud,et originaal mõõdus kolb on olnud hoopis 1 remondi all :lol: jne.
2. Kui tegu on Made in Rossii kolviga siis nende puhul on ilmselt,kes teab,mis segust need on valmistatud.

Pole kindel,et kas saad raha tagasi, küll aga võid proovida ringi vahetada silindrisse sobiva kolvi vastu.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Nii ongi, et peab poes ise järele mõõtma või lasta poesellil see mõõtetegevus ära teha. Valkas juhtus korra nii, et nullkolvi asemel oleks nibin-nabin saanud nr.2 kolvi... punnakate kolbidel nüüd ju enam mingeidki markeeringuid peal ei ole. Muud miskit kui et kaliiber ja proovijupp kaasa ja poodi.

Aga mis puutub nüüd seda, et kuidas kuumaga silinder ja kolb käitub, siis siin on asi paigas silindri ehituse poolt. Kolb nagunii paisub, selle vastu ei saa midagi. Kui nüüd silinder on selline massiivsem, siis see paisub märgatavalt vähem kui niisugune, millel alumiiniumi ümber vähem. Mul mitu kilo erinevaid kokkujooksnud silindreid ja nende pealt näeb ilusti ära - "Delta" silindritel on peal mõnusad vaod nagu krabliga tõmmatud, "Rigade" hõredatel silindritel aga sellised, et hoonimine aitaks veel.

Seega kui silku on massiivselt alumiiniumiga kaetud, siis peaks kolvile jätma liikumiseks rohkem ruumi ja lihtsalt leppima kolvirõngaste veidi kiirema kulumisega.
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Iz spordi silindril peaks seda alumiiniumi ikka jaguma. See ikka üks suurimaid silindreid vene tsiklitel.
Post Reply