Aidake! Dru¸ba mootori probleem !!

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
lickme
Posts: 4
Joined: 24. Nov 2009 01:00

Aidake! Dru¸ba mootori probleem !!

Unread post by lickme »

Tere.
Leidsin siis juhuslikult kuurist vanaaegse durzba sae, see oli vist kaua seisnud, aga see selleks.
Ühe sõnaga mul on süüteprobleem (masin aastast 1970) ja sel saele on nagu auto süütepool pandud, vahetasin vanad juhtmed uute vastu ära ja vahetasin ka süütepooli korraliku vastu koos küünlaga .Mõtlesin et proovin korra, äkki on säde . EI OLNUD , mõtlesin et võtan ta lahti, et puhastan ära. Võtsin siis selle nn starteripoolse kaane maha ja ees on see mutter(starteri oma).Küsimus ongi et kuidas ma selle lahti saan või kumbat pidi seda keerama peaks, et seda "jahutusketast" eest ära saaks?
Või üldse, ande nõu kuidas ma saaksin voolu selles masinas korda, sest mul pole sellist masinat olnud ennem ja ma olen süütevärgi pooles suhteliselt tobu . See saag oli lihtsalt seisma jäetud kunagi.
Aitähh.
lickme
Posts: 4
Joined: 24. Nov 2009 01:00

druzba

Unread post by lickme »

Kes jagab seda masinat võiks tõesti aidata!
yrgpagan
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 21. Feb 2009 01:00

Unread post by yrgpagan »

starteri muter tuleb 17 võtmega vasakult paremale keerates ära,võib olla kõvasti kinni,starteri mutri all on veel teine mutter , keerad selle selle mutri ära ja koputad nn magneti otsast ära, arvatavasti on kontaktid mustad ja ei anna ühentust
lickme
Posts: 4
Joined: 24. Nov 2009 01:00

Unread post by lickme »

nii , aitähh, sain lahti juba. Süütepool on korralik(töötab) aga voolu pole ikkagi.
mähis paistab korralik, proovisin teisega ka.kontaktid puhastain ära, ikka ei midagi. teist seda halli juppi(vist kommutaator vms), ikka ei midagi, mõistus otsas.
ei kujuta ette enam mis teha .
lickme
Posts: 4
Joined: 24. Nov 2009 01:00

Unread post by lickme »

nii sain korda! asi oli mähises, juhe oli seespoolt äärest katki.vool on väga tugev ja ilus säde on .
Post Reply