iz jupiter esihark

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
raivo01
Posts: 1
Joined: 23. Sep 2012 00:00

iz jupiter esihark

Unread post by raivo01 »

Kuskil 10 aastat tagasi sai oma 1965 aasta iz jupiteri esihark alt ära võtta kuna juhtus väike õnnetus.
Nüüd otsustasin et võiks uuesti kokku laduda, aga ei mäleta enam kuidas esihargi laagrid käivad.
Niipalju tean, et peaks olema lahtised laagrid (need alles topsi sees), aga küsimus selles, et laagrid käivad 2 kausi vahele, või laotakse otse raamil olevasse soonde ja siis pannakse kauss ( paks seibimoodi asi kus soon sees) peale. All samamoodi, laagrid otse raamil olevasse soonde ja alt kauss peale?
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Unread post by Asbest »

Nii peaks olema jah, laagrid soonde ja saale peale, ülemisi kuule paigaldades kuulid roolikannus olevasse soonde ja siis käis saale peale. Foorumis on manualid koos joonistega olemas, niiet igaks juhuks vaata sealt üle, minu teadmised on veidi roostes.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Täpselt nii, seal on ülemine ja alumine kauss erineva kujuga, vaata, et need õiges asendis läheks.

Alumine poole alumine kauss käib prillide külge, võlli ümber ning ülemise poole alumine kauss raami sisse pesasse.

Mina olen alumistele kaussidele laagrimääret peale pannud näpuga ning kuulid sisse ladunud. Nii ei vaju midagi koostamisel laiali ja saab rahulikult kokku panna.

Enne proovi ära, kas ülemise pingutusmutter liigub vabalt ning keere on terve. Muidu võib asi nässu minna, kui kuulid on pesadesse paigutatud, esihark omale kohale paigutatud ja avastad, et mingil põhjusel on keere rikutud ja ei saa asja korralikult kinni pingutada.. :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply