rootori probleem

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
User avatar
motorcyclist
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 13. May 2012 00:00

rootori probleem

Unread post by motorcyclist »

Tsikliks on uuem Minski aasta umbes 90. Probleem seisneb selles et ma ei saa oma süüdet paika panna.
Kui ma sätin kolvi õigesse asendisse ( ilusti paar millimeetrit allapoole) ning üritan siis straatorit keerata vasemale või paremale nii et süüde oleks õige, siis ma lihtsalt ei saa nii palju süüdet keerata et õige oleks. Isegi see ei ole kaugeltki õige. Arvan et probleem võib olla magnetos, sest see vahe, kuhu poolkuu asetub, on ära rikutud. Seal on see vahe liigse ära võtmise ja tagasipaneku tõttu liiga suureks kulunud. Niisiis võib selle suure vahe tõttu poolkuu kuidagi viltu loksuda ja seetõttu läheb magneto oma õigest asendist välja.

Mida teie arvate :?:
User avatar
motorcyclist
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 13. May 2012 00:00

Unread post by motorcyclist »

Ja kui kellegil oleks pakkuda mulle kasutatud, kuid korras magnetot siis ostaksin selle hea hinnaga kohe ära. Sest oleks vaja kiiresti masin korda saada.
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

See kiilu kulumisvahe küll midagi eriti ei muuda. Sul võib-olla mingi vanem väntvõll sees. Või on vanemal mootoril uuem süütemäng. Minskil oli erinevus sees vanema mootori kontaktsüüte ja uuema elektronsüüte väntvõlli kiiluasetuses. Väntvõllid erinesid veel raamlaagrite sisemiste mõõtude poolest.

Viska see kiil sealt üldse minema ja pane silma järgi väntvõlli otsa, sinna kus süüde peaks õige olema, hiljem juba regulleerid mähisest.
User avatar
motorcyclist
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 13. May 2012 00:00

Unread post by motorcyclist »

Arvan et mul õige väntvõll peal.
Tegelt paar korda juhtus et magneto positsioon oli õiges kohas aga kui magneto uuesti ära võtsin ja tagasi panin siis läks uuesti paigast ära.
Aga kui ma tõesti selle kiilu sealt vahelt ära võtan kas siis magneto seal otsas ringi ei hakka käima?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Motoplat süüde surub ka ennast ilma kiiluta väntvõlli otsa kinni, kuid vene magneetot pole ilma kiiluta peale proovinud panna.

Usun et see võib olla täpselt niikaua hea, kuni lahti tuleb, kui see peaks juhtuma, siis juba deformeerib nii väntvõlli otsa kui ka rootori.
T.M
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Mul pole kordagi sellist juhtumit olnud, et rootor otsas loperdama on hakanud, kergemini saab pärast kätte kui lahti kruvid ja tõmmitsat pole. Magneetol ei ole otsest koormust nagu siduripoolsel hammasrattal. Samas näiteks on vana jawa siduripoolne hammakas üldse ilma kiiluta väntvõlli otsas. Koonus surub seda lihtsalt piisavalt hästi kinni. Olen ilma kiiluta neid magneetosid/rootoreid otsa kruvinud moskvale, minskile, voshodile, vanale jawale ja iz jupiterile.

Teine asi juba sellistel mootoritel millel magneeto on ka hoorattana ja suure väändejõuga, nt. pannonia,
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Unread post by iceman »

motorcyclist wrote:Arvan et mul õige väntvõll peal.
Tegelt paar korda juhtus et magneto positsioon oli õiges kohas aga kui magneto uuesti ära võtsin ja tagasi panin siis läks uuesti paigast ära.
Aga kui ma tõesti selle kiilu sealt vahelt ära võtan kas siis magneto seal otsas ringi ei hakka käima?

asi seisab kinni koonuse peal ,fikseerid poldiga, kiil kindlustab õige asendi.
User avatar
motorcyclist
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 13. May 2012 00:00

Re: rootori probleem

Unread post by motorcyclist »

Proovisin siis ilma kiiluta aga nihkus mõne aja pärast paigast ära. Kuulsin et kui väntvõll on kõver või magneto on defektne, siis sellepärast tekibki selline olukord nagu mul on. Ma ükskord peksin küll seda magnetot sinna vääntvõlli otsa päris korralikult. Ega ma muud põhjust tegelt ei näegi sest tsiklil on kõik need samad osad mis ennem remonti olidki. Nii et nagu eelnevalt arvatud et mul vb on vale väntvõll sees, ei ole võimalik.
Post Reply