IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Üldine mototeemaline arutelu
Mato
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 29. Jun 2013 10:47
Location: Tallinn

IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Unread post by Mato »

Hei,

Pikalt olen piilunud cafe racer stiilis rattaid, lihtsalt meeldib nende lihtsus.
Nüüd mõtlesin, et võiks ju proovida endalegi ehitada ja silma jäi üks osta.ee-s müüdav IZ Planeta Sport.
Kas PS oleks üldse sobiv doonor sellise projekti tarbeks? Mind isiklikult sümpatiseerib tema üks silinder, välimus, eraldi käiguvahetus/kickstarter(teine doonor oleks Jawa 634/638) ja muidugi sõna "sport" On ta ju ikkagi mõeldud sportlikumaks sõiduks oma suuremate pidurite, avatud keti ja erilise paagi disaini poolest. Kord naised saunas rääkisid, pill olla nii käre, et tagarattad ei pea vastu ja iga Jawa mees näeb ainult tagatuld :mrgreen:
Kuidas on üldse varuosade saadavusega PSile? Tean, et üks murekoht on väntvõll ja mida pole võimalik uuena enam osta(vist). Kuidas on kolvi, rõngaste, silindriga? Käigukast oli PSil sama, mis Planeta 4jal(vist) :mrgreen: Pluss süütesüsteem tuleks kohe kontaktivabaks ehitada, selleks nägin kusagil sobiva adapteri jooniseid, mis tuleks lasta treialil valmistada.

Selline küsimus oleks ka, kui mootorit mitte ise remontida vaid otsida meistrimees, kes oleks nõus selle töö ette võtma, siis mis hinnaklassi see võiks jääda? Ma mõtlen ainult tööraha, varuosad läheks eraldi juurde.

Igaljuhul, ma olen igasuguse info eest tänulik :)
Tervitades
Mato
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Unread post by iz350super »

Üldiselt pole juppe just priista, kuid mulle tehti väntvõll nõellaagrilt tapi peale ümber, 50 eurot läks see mu mäletamist mööda maksma. Ja see vahetûkk on treialil ka lihtne teha, et kontaktivaba süüde peale läheks. Aga mootori disain meeldib isiklikult mulle küll.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Unread post by roosakummik »

jawa 634- 638 sobib selleks kõige paremini- juppe saada ja elektronsüüde on ka olemas.
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Unread post by iz350super »

Süüteks vòib izile kasvói Mopi süüte arendada voi minski oma jne.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: IZ Planeta Sport+Cafe Racer "stiil"

Unread post by roosakummik »

iz350super wrote:Süüteks vòib izile kasvói Mopi süüte arendada voi minski oma jne.
See mopi süüde ei toida sul suunakaid ja lamppe korralikult ära kui tahad tänaval sõitta ja pimedas. Iz- le müüakse ka elektron süüdet. kloostrimetsast uurima.
Post Reply