K: š-62 väntvõlli laagrite asendamine lääne omadega.

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

K: š-62 väntvõlli laagrite asendamine lääne omadega.

Unread post by iz350super »

Tere,
tahaksin just vanemale väntvõllile uusi laagreid, ülesse nõellaagrit, kui kindlasti mitte vene oma, sest sellel on komme laiali joosta ja siis võtab endaga kaasa juba silindri ja palju muud.
Kuna ise ei ole saanud väntvõlli lahti pressida, siis hetkel ei tea ka mõõte, kas keegi saab öelda mõõdud ning kas on võimalus need asendada lääne laagritega, mingi rolleri oma või ehk mingi venem saag ehk?
Vanemal väntvõllil on ülemine kepsusilm väiksem uuema , v-50 omast väiksem.

Teemaväline küsimus, kas see kepsu alumine laius mõjutab ka kuidagi, kas karterimahtu või midagi sellist, või lihtsalt mida laiem on keps elt seda pikem tööiga?

http://www.upload.ee/image/4142795/1049 ... 3816_o.jpg
Vasakul on uuem väntvõll v-50.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: K: š-62 väntvõlli laagrite asendamine lääne omadega.

Unread post by madeinussr »

Väntvõllilaagrid 203 ja Š-62 kepsu kepsul ei ole alumist laagrit eraldi, seal on lihtsalt rullid lahtiselt.
Kepsu laiemaga asendada ei saa, hiljem ei lähe karteripooled kokku.
Mopi kepsusi on saada teletorni motopoes, tundusid üsna kavaliteetsed uuem tõug 35~euri vanem 40~euri.
Ise leidsin ka ühe uuemale tüübile sobiva Rito kepsu aga selleks vaja sildindri alla paksem tihend panna. Moped.ee foorumis on kepsu teemat rohkem lahatud.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: š-62 väntvõlli laagrite asendamine lääne omadega.

Unread post by iz350super »

Kas paled on samalaiad? Uuel ja vanal? Kui vanale uus keps sisse ja karter ei lähe kinni, siis vana, peenem keps hakkab siis karteris loksuma külgepidi, mul jäi miskit arusaamatuks, või lihtsalt öösel pole kõige teravam pliiats.

Kas keps võrriomaga samapikk? sest kepsukäik peaks ju sama olema.
Sellest saaks kinni haarata, sest võrri tehnikutel on juba head kepsud ja vene kepsule sobivad laagrid välja otsitud, saaks ma natukene odavamalt läbi, et ma ei leia tavaliselt netist, mida otsin, saaks nende käest küsida nõu.

Kuid võrrikeps alt mopiomast tunduvalt suurem, mõtlesin, mopi kepsult alt maha treida ja tapi sisse teha, aga kas kepsupind liiga peeneks ei jää?
Või kui teha mopi kepsule tapp ikkagi ja mingi lääne laager sisse, kas keegi oskaks mõõtudega aidata?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: K: š-62 väntvõlli laagrite asendamine lääne omadega.

Unread post by iz350super »

Kui võrril oli täiskuuväntvõll, mopeed pidi ju paremaks paberite järgi minema, mis seal siis mingi lõige sisse on tehtud?
Kuigi on mopeedidele ka olemas täiskuuväntvõlli, mis on siis erinevus ja mida eelistada, kas on mingi rusikareegel ka, et mida kõrgemad pöörded, siis eelistada täiskuud?
Post Reply