Kroomitud leegitorude puhastamine

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
ailarsa
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 09. Sep 2014 21:15

Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by ailarsa »

Tervist

Mure siis selline, et leegitorud on mega mustad, silikoon, tahm ja mis kõik võimalik veel seal peal on. Muidu aga mõlgivabad ja tahaks neid kasutada ikka. Siit ka küsimus, et kuidas puhtaks saada neid?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1555
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by madeinussr »

Erinevates keemilistes puhastusainetes leotades. Alusta bensiinist ja mootoripesuvahendist.
Mõne aja leotad siis kaltsu või pehmema traatharjaga nühid siis jälle leotad ja jälle nühid. Ise olen puhastamiseks kasutanud ka metallist pesukäsna, võid ka Fairiga proovida.
Sooda ja kuivjää prits on ka variandid.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by Prii »

Mina olen ülihea tulemuse saavutanud ilma mingite leotusvahenditeta metallvillaga puhastades. Selline peenekoeline metallvill, mis ise ära kulub. Korralikku kroomi ei kahjusta ning tulemus jääb väga hea. Minu testimiste tulemusena ütleks, et umbes kolm korda parem, kui eelsoovitatud traatharja meetod :D
ailarsa
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 09. Sep 2014 21:15

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by ailarsa »

Selge, tänud teile! Eks teen proovi.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by Nobody »

Kõrvu on jäänud, et rasvasi ja tahma lahustab hästi seebikivi lahus. Mis koguses ja suhtes, ei oska öelda. Eriti ei meeldi söövitavate lahustega mängida...

http://www.estko.ee/Tootelehed/087004.pdf
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
ailarsa
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 09. Sep 2014 21:15

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by ailarsa »

Kui lihtsamad vahendid ei toimi, siis proovin selle seebikivi lahuse ka ära, eks annan tulemustest teada.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by Nobody »

ailarsa wrote:Kui lihtsamad vahendid ei toimi, siis proovin selle seebikivi lahuse ka ära, eks annan tulemustest teada.
Onu Arseni ütleb, et nõge saab seest välja põletada leeklambiga (gaasi leegikas näiteks), traatharjaga trossiotsas või siis keemiliselt leotades. Keemilise leotamise all on kirjas seebikivi, vee ja söögisooda lahus.

Aga usun, et võiks toimida ka tänapäevane poes müüdav WC aluseline puhastusvahend, ilmselt võiks lahjendada veega ning kasutada kindlasti kaitsevahendeid

lk 239 A.Palu Mootorrattad.

Seebikivilahus on siis NaOH vesilahus....

Kuid mulle keemiaga mängimine ei meeldi, olen läinud siiani leeklambi ja traatvilla teed :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
ailarsa
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 09. Sep 2014 21:15

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by ailarsa »

Sai lõpuks see töö siis ette võetud. Panin leegikad plastvanni ja mootoripuhastusvahendisse likku. Lasin umbes pool tundi seista ja hakkasin metallvillaga nühkima. Üllatuseks toimis mega hästi. Ca 10 minutiga oli leegitoru puhas ja kroomi ei kahjustanud tõesti, mida vähekene kartsin. Õnneks ei pidanud karmima keemiaga jamaga hakkama.
Väike pilt ka lõpptulemusest juurde, pildi kvaliteet muidugi jura.
Foto0359.jpg
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kroomitud leegitorude puhastamine

Unread post by Nobody »

Kuidas sellist tulemust aga hoopis kestma saada? Vanemad leegitorud on täis ka kergeid roostekoldeid- ja täppe. Millega üle töödelda, et pind kuu ajaga uuesti rooste ei läheks?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply