randoainlo stella 1991 v-501M, stella jawa

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Üle kuu aja juba möödunud.
Põhjuseks, miks varem pole miskit siia kirjutanud, oli see, et tädi tuli Rootsist külla ja tahtis netti saada.

Stellast siis.See mootor mille sinna tegin ei õigustanud ennast.Töötas, kuid halvasti.Vahepeal oli lausa mõte stella ühe delta vastu vahetada aga õnneks seda ma ei teinud.Selle käsikäikudega mootori mis stella peal oli müüsin naabripoisile 700.- maha.Peale ehitasin uue jalakäikudega mootori.Katreripooled olin juba kevadel muretsenud Tagadi laadalt.Samuti läks peale uus silinder, silindripea kolb ja karburaator.Käigud kõik töötavad kenasti, sõidab.Eile aga oli üks viga.Nimelt masin ei võta pöördeid ülesse.poolkinnise õhuklapiga käik küll kenasti.Täna avastasin vea, milleks li liiga umbes õhufilter.
Kompressiooni on ka päris isukalt.Siiani on esimese vändaga käima läinud, vahepeal olen ka keskmise plastiku paika pannud ja tegin ka tagatulele rifflist aluse.
Proovin homme pilte teha stellast ja ka teistest masinatest.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Stellast ka pildid tehtud.
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/s ... e=lastpage
Nüüd on see aparaat ka suhteliselt töökindel.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Vahepeal on jälle palju toimunud,.
Stellaga sai ükskord pea terve päeva sõidetud, mis talle ei meeldinud.
Hakkas teine pirtsutama, kaks korda tuli teist lohistada.
Käigukastiga on ka miskit viltu.Esimest käiku viskab välja, ja viimane kord kui käima panin siis lõpuks ei läinud esimene enam üldse sisse.
pean selle üksüäev lahti võtma.
Samuti olen muretsenud ka kaks uut masinat.

Stella babetta 134, ostsin ta 800.- eest, mis oli sellise aparaadi jaoks üsna odav.Vigadeks olid elektrisüsteem ja väidetavalt tuli kinni keerata üks mutter ja asi peaks töötama.
Tegelikutl see aga nii polnud.
vänta andes ei teinud väntvõll ja sidur koostööd, st sidur libises.
Võtsin seda motot kaks korda lahti ja sidrit ka aga minu mõistus selle peale ei hakanud.Seega pöördusin targemate poole, Kloostrimetsa motopoodi.Seal lubati asi lahkelt korda teha, lisaks sellele lähevad uued tihendid, silinder hoonimisse, uus kolb ja rõngad.
Stella ise on sinise-halli kirju, suure enamus juppe on olemas, sealhulgas ka terve keskplastik ja tagaporikas millel alumine ots ära saetud.
Mingi päev üritan ka pildid teha.
Selle masina ostsin mingi paar nädalat tagasi.

Eile käisin sõbra sünnipäeval ja sealt ma ka tühjade kätega koju ei tulnud.
Tegelikult, sõber ja klassivend rääkis juba ammu et tal on mingi kodukootud mopi jäänused ja tal pole sellega midagi teha.Eile läksin siis sünnipäevale, tema oli juba asjad ilusti välja otsinud.
Raam oli suhteliselt roostes, õues seisnud, lenksud üle värvitud.
Ahjaa, tegu oli stella raamiga, mis oli natuke ümer ehitatud, st paak oli ette viidud(riga 13ne oma)üütepool ja kommutaator olid omale uue koha leidnud.
Kuurist seest leidsime ka teised osad, pooliku mootori, tagaporika, ratta,-tagakiige võllid, trossid, ja kõik muud väiksemad pudinad.
Puuduolevad moto jupid sain ka kaasa, sealhulgas sain ka peaaegu tuttuue võrri kella, mis lenksule käib.
Ainukesed asjad mis me ei leidnud olid üks tagaamort ja plastik mis istme alla käis.Need lubas ta veel üles otsida.
Mootori võtsin eile lahti, üllatuseks oli see väga heas korras.Sees olid silikoon simmerid, neid ma välja ei vahetanud kuna need on suht pika elueaga, käigukast oli kkorralik, isegi väntvõllil polnud loksu.
Täna lappasin moto kokku tagasi, silindris oli üks imepisike kriim aga see vist ei jää segama.Lisaks sellele leidsin ka oma varudest uue kolvi.
Mootori sain ka käima täna, peale seda lammutasin raami lahti, nüüd lasen veel haljaks ja värvin üle.
Pildid lisan siis kui masin täiesti sõitev on.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Niisiis.Vahepeal on palju aega mööda läinud, kodukootud stella on saanud uue värvi, vahepeal ka sõitis ja siis jäi seisma.
Täna aga vahetasin selle ühe delta vastu, mis oli vaevu sõitev.Mis peaasi, raam oli korras ja lõikumata.Aga vigasid leidus veelgi, esihark igati sodi, mootori jalakäikude stopperi poldi koht puruks.

eks ma millalgi teen sellest pilte ka, vahepeal oli mõte krossika mootor peale panna
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Stella on seisnud pikalt, liiga pikalt.Eile kaevasin ta teiste moppide alt välja ja lükkasin sooja ruumi.Põhjuseks miks seisma jäi oli 1. käik, mis sisse läks väga harva.
Eile võtsin moto pulkadeks, silindril mingeid kulumisjälgi ei täheldanud, kolb ka korras, kriimudetta, aint kuidagi liiga tahmane oli.Arvatavaks põhjuseks miks 1. käik sisse ei läinud, oli käigukahvli viga, seletada ma seda ei oska, aga igatahes seal vedru juures oli üks nn kõrv kõveraks läinud.Väänasin selle sirgeks ja panin moto kokku tagasi.Kompresioon ei muutunud, jäi sama heaks.Ainult motot ei jõudnud peale panna.See töö jääb homseks.

Laupäeval tegin ühe vahetuse.Võrri paagi vastu sain suurema osa stellat.Raam, esihark, tagakiige koos amortide ja võlliga, iste, suur plastik, paak, ja poolik stella jawa mootor.Vb oli veel midagi.Eriti oli mul vaja istet ja normaalset seisujalga.Sest teisel stellal oli peal riga 16 iste.Vahetasin selle ka õige vastu.
Lähipäevil püüan teha ka pilte.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
Post Reply