riga 12 1975, riga 12 1974 randoainlo

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

riga 12 1975, riga 12 1974 randoainlo

Unread post by randoainlo »

Tere siis!mõtlesin et teeks enda masinast ka siia teema.minu masinaks osutuks saatuse tahtel 1975 aasta riga 12.masina sain oma healt sõbralt ja klassivennalt.kui läksin seda vaatama nägin et mopeed polnud kõige hullemas seisukorras, kõige suurem viga oli mootori puudumine ja selle riga eest taheti 200 krooni.värvuseks oli kolla-punane mis mind kohe ära võlus.masina kohta teadis ta rääkida seda et kaks sellist moppi olid läinud venemaale veoauto kastis kusagile kaugele vene sisemaale ja siis sealt omal jalal tagasi sõitnud.peale seda jäi mopees kurvalt garaazi alla seisma.eelmisel aastal oli käinud ta isa sellega veel Tarutus mopeedi kokkutulekul.massin lükati kuuri alla ja mootor müüdi maha.ära ostsin sellepärast et muidu oleks võinud viimaks vanarauda minna.eelmisel nädalal sai alustatud korrastamist.võtsin aparaadi üksipulki lahti ja lasin relakaga kõik haljaks.siis buvanool ja korrostop krunt peale.praegu ootab soojas toas värvi.nimelt said kohalikust ehituspoest kõik relaka otsa käivad messingharjad otsa.selle taga töö praegu seisabki.ka tuleb kasutada pahtlit minda ma esialgu teha ei tahtnud.kõige suuremat iluravi tahab paak mis osutus täiesti katastroofiks.

paar pilti
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/60862197
Last edited by randoainlo on 03. Aug 2010 20:03, edited 1 time in total.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai siis haljastatud tagakiige ja esihark.plaan oli ka pahteldada aga ostsin valed pahtlilabidad.homme üritan asjad ära kruntida.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tänase seisuga on masin pahteldatud ja ülejäänud jupid kah haljastatud.homme lähen linna värvi vaatama.ka jõudis kohale mootor.kahjuks on mootoriks käsikäikudega v-50.kuna loobusin otsimast väntadega mootorit kuna kahtlen et sellist mul leida õnnestub.laupäeval toon mootori rakverest ära.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

seoses plaanide muutustega sai täna ära toodud mootor.kus oli asjal alles kompressioon.ei arvanudki et võib nii hea olla.mootor sai toodud rakverest vilde teel asuvast motopoest.siis oli plaanis soeatda veel uued trossid.kuna aga trosside arve tuli kokku üle 1000 krooni siis sai müüjaga väike vahetus tehtud.veel ostsin uued tihendid uue esimese ketiratta ja tagaratta leevenduspuksid.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Kas ma saan aru, et seal poes müüakse mootoreid? Kas see on tuttuus mootor ja mis marki?
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

pean sind kurvastama.ei olnud uus mootor.lihtsalt poes oli üks poeomaniku stella millele ta süütemängu otsis.siis läks jutt sellele et mul on kodus riga12 millel mootor puudu.kuna poes oli saada uusi ja kautatud asju.omanikul oli kaks vihikut milles olid igasuguste juppide ostjad ja müüjad.siis ta lappas neid vihikuid ja ütles et mul vist orginaal mootorit leida ei õnnestu.lõpuks ütlesin et okei võib olla ka v-50 mootor.siis ta helistas ühele tuttavale ja ütles et toob mootori ise sinna poodi.aga nõudis kogu summat ette.maksin raha ära ja täna sain siis kätte.homme tulevad mootorist ka pildid mootorist.maksin ta eest 1200 raha.aga moto oli väga heas korras.tuli pikk ja segane jutt aga loodan saate saate aru.igatahes homme läheb pahtli lihvimiseks.ilmselt vahetan mootoris kõik laagrid ära.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Noo siis on hea, et endale korraliku mootori said.
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
koppel
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 27. Apr 2009 00:00

Unread post by koppel »

Vaheta jah , kui mootor lahti vaheta kõik simmerid ja laagrid , pärast endal vähem jamamist , pärast laager mootoris laiali siis rohkem jebimist veel
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

ise mõtlesin kah et kui teha siis teen juba korralikult.vend lubas kusagilt mingid hea firma laagrid ja simmerid vaadata.ta kasutab samu laagreid oma offroadi autol.seega peavad need head laagrid olema.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

räägin siis selle diili ka ära mis selle poe omanikuga tegime.nimelt oli poe akna peal kuulutus et ostetakse võrri.läksin siis enda oma pakkuma.aga omanik tahtis võrri raami koos ratastega.pakkusin talle riga 7 ja riga 13 raami.seletas et tal vaja sinna neid uusi hiina mootoreid peale panna.tegime siis diili et ma viin talle kaks raami ja ta annab mulle trossid tasuta koos gaasi rutskaga.minumeelest väga hea tehing.mina saan kolast lahti ja vajalikke asju juurde ja teine mees on ka õnnelik.homme lähen toimetan kohale ja lähen võtan trossid ära.pakkusin ka kolmandat raami ja sedagi taheti.arvatavasti vahetan sellegi mingite juppide vastu.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai see diil ära tehtud ja paar asja juurde kaubeldud.need olid vända simmerid ja kettiratta all olev simmer uus kolb koos rõngastega ja neli kolvisõrme stopperit.kodus võtsin mootori lahti ja vaatasin seest üle.sidur oli korralik nagu uus metall ketastega. käigukas oli kah ilus väntvõllil väga väike loks.panin uue tihendo kah vahele.hakkasin siis uut kolbi panema koos rõngastega ja kui kolvile rõngaid peale panin siis vajutasin vist vale nurga all ja sain rõngastest lahti.suutsin ka vanadest rõngastest lahti saada.raami lihvimiseni pole siiamaani jõudnud aga eks ma proovi.selle eest mootori karburaator oli nagu uus.homme proovn siduri ja hooratta ja süütesüsteemi külge panna.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai siis pahtel ära lihvitud ja ka krunditud.ilmselt tuleb jubinad veelkord kruntida ja midagi tuleb veel pahteldada.raam jäi väga hea peale krunimist nii et selle võib ära värvida.natuke tuleb pahtliga tuunida veel paaki.proovisin täna ka mootori siduri surveplaati peale panna aga ei saanud täna valmis.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Edu, kui saad näita pilte ka :wink: . Siduri surveplaadi pealepanek on lahe. Kui ma alustasin, vihkasin seda, aga nüüd on nipid enamvähem selged. Edu!
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tänud.homme üritan uued pildid peale kooli teha.siduriplaadi pealepanek on suht jamps töö.mul lendas ka igasugu sõnu täna seal kui üritasin seda plaati peale panna..on olemas väike lootus et järgmine nädal saab kokku.aga kiirustama ei hakka sest muidu keerab töö p*rsse
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

randoainlo wrote:tänud.homme üritan uued pildid peale kooli teha.siduriplaadi pealepanek on suht jamps töö.mul lendas ka igasugu sõnu täna seal kui üritasin seda plaati peale panna..on olemas väike lootus et järgmine nädal saab kokku.aga kiirustama ei hakka sest muidu keerab töö p*rsse
Kui üksi ei tule surveplaadi paika panemisega toime, siis kahekesi tuleb see igal juhul välja. Üks surub lauajupi või suurema mutrivõtmega plaadi alla, teine lükkab õigel hetkel selle õigesse asendisse.
Muidugi saab seda mõtet edasi arendades teha endale ka spets. vahend selle jaoks.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

esialgu proovin üksi hakkama saada ja kui ei saa siis kutsun kellegi appi
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Pane mingid kruvikeerajad alumiste ketaste alla, ma saan nii päris hästi.
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
koppel
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 27. Apr 2009 00:00

Unread post by koppel »

Ise olen ka saanud näppudega peale surudes
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai siis siduri surveplaat peale pandud.midagi muud teha ei jõudnudki kuna jõudsin koolist koju ´alles pool viis.natuke nokkisin ka mootori kallal.sai teine siis kokku laotud aga praegu seisab asi kolvirõngaste ja kommutaatori taga.kolmapäeval proovin natuke värvida kui ilm lubab.

niisiis uued pildid:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/884603
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai massin siis värvitud.ilus kirsi tumepunane ja tumekollane mida oli maru s*tt värvida.arvatavasti värvin veel kaks korda üle et ilusma jääks.paaki tuleb veel pahteldada ja siis tuleb värv selga.paak tuleb kahevärviline kollane ja punane.värv on läikivapoolne.üritan homme ka uued pildid teha.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Päris omamoodi värvilahendus, ma ootan küll pilte :lol:
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

värvilahendus on selle mopeedi orginaal.sest minu kätte jõudes oli ta sellist värvi.on väike lootus et nädalavahetusel saan hakata kokku panema.homme värvin teist korda ja reedel kolmandat.ostsin ka laki nii et lakin ära ka.pildid püüan homme teha.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tere siis.tänase seisuga on raamilt lihvitud lakk maha et värv uuesti peale kanda ka muud jubinad on lihvitud.teist korda värvida pole saanud sest ilmataat ei luba.sajab kogu aeg.täna läksin heatujuliselt garaazi ja hakkasin kolvirõngaid peale panema.rõngaste pilu oli miskipärast liiga väike ja ei tahtnud silindrisse minna.lihvisin natuke maha ja läksid ilusti peale.hakkasin silindrit peale panema ,läks üks kolvirõngas pooleks pool pudenes mootorisse ja kiilus väntvõlli kinni.suur töö sai kiirustamisega p*tsi keeratud.päev kah p*rses
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Tegijal ikka juhtub aga paak Riga 12-l küll originaalis kahevärviline kindlasti polnud.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tegijal juhtub jah.paak oli tõesti kahevärviline.kui ilma peab värvin homme ära.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Paak võis olla kahevärviline aga originaalis on ta siiski ühevärviline.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

minuomal küll oli.pealt punane ja külgedelt ja alt kollane.arvad et on ülevärvitud?äkki oli tegu eksport mudeliga?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

kuna täna oli hea ilm siis sai seda lahkesti ära kasutatud.nimelt värvisin asjad teiskordselt üle.täna oli ka vanem vend kodus siis sai värvimiseks tema abi kasut´atud.tal on rohkem kogemusi.ta soovitas värvida kollast niimoodi et 1 kiht ja tuppa tahenema umbes 5 minutiks siis teine kiht jne.kokku sai tehtud 5 kihti ja paak jäi igati seff.porilaudadega oli sama teema et kihi kaupa ka raam jäi igati kena.samuti sai kokku laotud mootor sest võtsin välja mootorisse kukkunud kolvirõnga..algul kui polnud siduripoolset kaant peal siis mõtlesin et siit küll head kompresiooni ei tule.panin kaane ja tihendi peale aga võte näpust kompresioon missugune. natuke kallasin õli kah küünlaaugust sisse et asi libedamalt käiks.mootoriga ilen igati rahul ja ka värvimisega sest selle tegi vend.algul mõtlesin et värvin ise aga kuna ta juba alustas siis lasin tal ka lõpuni teha.lasen nüüd värvil üks tubli nädal või kaks kivistuda ja siis kokku laduma.

niisiis pildid värvilahendusest ja mootorist:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/890591
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Oh jah, isegi laagrikausid üle värvitud... :?
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Minuarust on see kollane imeilus :wink: .
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

laagrikausid unustasin kinni katta.alles pärast tuli meelde.kollane on tõesti ilus.tegelikkuses veel ilusam kui pildi peal.ilmselt osatn kloostrimetsast ka uue delta juhtmestiku ja signaali.sest vana on väsinud ja kulunud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Tundub, et sul importvariant. Lätist Eestisse imporditud. :lol:
Aga vot sellest ma küll aru ei saanud nüüd kuidas sa kompressiooni hindasid kui sidurikaant peal polnud :roll: .
Värv paistab kena küll.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

kompresiooni hindamine oli algaja lollus.kuna pole varem sellise mootoriga massinat olnud siis ei teandud millal seda hinnata.igatahes tänase seisuga on paak ka kollane.ja mulle see meeldib.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tekkis üks küsimus siis.et mis te arvate kas panna veljed ka värvi alla või saata galviniseerimisse?ise ei suuda otsustada.kumb on ilusam?
reymo1995
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 05. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by reymo1995 »

Maitse asi, aga pakun, et kroomitud veljed on sellise masina all palju ilusamad.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

aga kas keegi oskab öelda palju kroomimine maksab?on vist suht kallis?orginaalis on ka kroomitud aga see on seal suht roostes praegu.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Kroomida pole mõtet ma usun, lihtsam on paremas korras veljed otsida kuskilt. Aga ära värvi jah, rikud masina üldpildi niiviisi ära. Kroomine peaks tulema umbes 700-1000 krooni velje eest, ehk siis 1400-2000 kahe eest kokku.. usun et ilusad ja sirged koos korraliku kroomiga veljed võid veel leida küll. : )
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

selge.tänud nõu andmast.eks ma vaatan kui kusagil jäävad korralikumad ette siis võtan ära.kui ei jää siis pesen needsamad bensuga puhtaks mis all olid ja jäävad niikauaks alla kui tulevad paremad.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tekkis siis selline küsimus mootori kohta et kas v-50 mootoril mängib süüte paika panekul ka mingit rolli kolvi asukoht?et kas kolb on ü.s.s. is või ei ole?targemad aidake.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna proovisin käigutrossi külge et vaadata kas kõik toimib nagu peab.käigutrossi kõri oli natuke liiga pikk.tegin relakaga 3-4 mm lühemaks ja kõik istus nagu valatult.magneeto toodab isegi päris head voolu.kui proovisin näpuga käigu lülitit all hoida ja samal ajal vänta andsin siis läks käsi mingi voolujuhtme vastu ja sin päris hea säraka.värvitud asjad kuivavad endiselt kuni järgmise nädala lõpuni.ostsin täna veel mõned poldid ja seibid kokkupanekuks.mis te arvate kas tasub ära galviniseerida need võllid mis hoianad kinni tagakiiget ja tagumisi amorte ja rattaid?või tasuks jätta orginaali ehk siis mitte galviniseerida?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

üks küsimus siis.kas delta mootoril peab üks juhe tulema kommutaatorplokistja teine süütemängu anduri ühe juhtme alt?kumma juhtme alt? parandage mind kui eksin.oleks hädasti vastust vaja!
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna alustasin siis väikest viisi kokkupanekut.tagaporilaud ja esihark on küljes.tagaamordid värvin puna valgeks ülevalt punane alt valge.paagiga olen jälle alguses sest kuus kihti värvi oli liiga palju .tõmbas kihi peale ja alt jäi kõik pehmeks.lükkasin pahtlilabidaga maha ja alt jälle haljaks siis jälle krunt ja täna siis pahteldasin ära.veljed võtsin nädalavahetusel lahti ja puhastasin ära.rakverest saan homme uued kodarad.siis saab veljed kokku panna ja edasi teha.aga tuleb ka oodata kuni amordid kuivavad.samuti on plaan uus summutaja osta.ilmselt delta või minimopi oma kuna riga orginaali ilmselt saada si õnnestu.orginaal on ka olemas aga keegi on seda "osavalt"lõikunud.aga alguses läheb ilmselt see alla.

mõned pildid ka:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/894915
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Tervist, edu projektiga!

Vaatasin neid velgi ja roostes on nad. Kusagilt rattavideotest jäi silma rooste eemaldamine. Minu mäletamistmööda sai selle rooste hõlpsalt minema - seda videos. Nimelt käis asi vist nii, et paned rooste kohale õli ja siis hõõrud selle köögi nõudepesu traatharjaga vms, see puntras, minema. Ainuke viga selle juures pidevat olema see, et rooste on kerge sinna tagasi tekkima. Võibolla see köögitraatharja kasutamine võib tuua kriime, videos on siiski kasutatud metallkiud villla vms. Aga selline idee;)

Leidsin video ka http://bicycletutor.com/rust-removal/

Edu!

M
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

tänud!edu läheb alati vaja.aga velgedest.oli neil peal selline imelik mustus mis lahustiga maha ei tulnud.seega lasin nad 1000 liivapaberiga üle.see imelik mustus tuli ära.kroom jäi alt ilusti särama.aga eks seda roostet on sael palju jah.tuleb ära kannatada kui paremad saab.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täna sai käidud siis rakveres.pakutud oma võrri kraami.hakkas siis müüja seal oma juttu ajama et kahe kasti eest max 200 eeku.tõin siis autost ka kolmanda kasti.onkel soris seal päris innukalt aga kui leidis D4 mootoripooled kus venis suu siis tal kõrvuni.ütles et kokku 250 eeku.mõtlesin et käi jala kui ei kõlba aga välja ei öelnud.ladusin sama targalt kastid auto peale ja minekut.sai küsitud veel riga 12 kodaraid seepeale öeldi et 20 eeku tk.käisime veel würthist läbi ja võtsin pudeli tsink spreid.amordid tulevad siiski hele tsink värvi.kui koju sõitsin helistasin veel kloostrimetsa motopoodi ja küsisin kas neil kodaraid on?öeldi et helistaks tagasi.helistasin tagasi siis öeldi et ei ole aga tellis ära 500 tk.nii et kui kellelgi kodaraid vaja siis jõuludeaegu jõuavad kohale ja vaid 6 kr tükist!!!velgedest siis.veljed tulevad ikkagi punased.haavlipritsist läbi ja punased.rumm jääb ikka alumiinium värv.üle ei värvi.aga käivad klaaskuul pritsist läbi.kokku pole jõudnud rohkem panna.homme panen amordid ja tagakiige külge ja esiporika ja siis on jäll väheks ajaks kõik.tuleb oodata kodaraid.kuigi täna olin väheke pettunud et kodaraid ja kumme ei saanud.olin arvestanud nendega aga mis seal ikka.tuleb oodata.kes kannatab see kaua elab.
Post Reply