randoainlo riga 7, riga 13, riga 11, riga 13, riga 5,riga 13

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Tänan heade sõnade eest.

Täna juhtus natuke halb asi.Nimelt tuul lükkas võrri pikali, ja tänu sellele murdus esimene porilapakas ära mitmest kohast.Kuid õnneks oli üks tuttav meil kes aitas mul asja ära parandada.Sulatasime tinutuskolviga lapaka kokku, ja sinna kus lapakas kinnitub porilaua külge lõikasime metall riba et oleks natuke kindlamalt kinni.
Hommikul ei tahtnud masin üldse häält teha.4da vändaringiga läks käima.Vaatasin ka mis olukorras karburaator on, kuid see oli laitmatult puhas, seest.Samuti polnud täna üldse minekut masnal.võtsin süütekaane maha, nägin et kontakti vahe oli väga väike.Panin selle ilusti 0,4mm peale, ja võrr käis ka tükk maad paremini ja ka pöördesse läks paremini.
Siis panin veel kontakti kruvide peale natuke värvi, et kruvid sõites lahti ei põruks.Peale kontaktivahe õigeks panekut hakkas masin ka tunduvalt paremini edasi käima.
Esituli töötab ilusti, aga tagatuli seevastu ei tee mitte midagi.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Siis panin veel kontakti kruvide peale natuke värvi, et kruvid sõites lahti ei põruks.
Pärast lahti ka sa need saad?
:? Keermeliim on asja nimi
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Sellepärast paningi värvi et pärast lahti saaks, mitte keermeliimi.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

Keermeliime on eri tugevusega, kõige tugevamaga pannes võib küll juhtuda nii, et lahti ei tulegi enam polt, aga paned mingi keskmise tugevusega liimi, siis tulevad küllaltki kergelt lahti poldid.
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Pole ju mõtete osta kui värv olemas.Ega siis need nii tugevat värinat ka ei pea taluma et kohe liimiga kinni.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

20.06.10

Eile suutin võrri tagumise siselohvi ära lõhkuda.Õnneks oli kohe terve lohv võtta.Võtsin ratta alt ära, võtsin siselohvi välja, kuna peal oli mingi mootorratta väliskumm siis vahetasin selle võrri orginaali vastu.Siis uus siselohv sisse, kumm peale, õhku täis ja vahetasin ka pedaalisüsteemi plekk vedru ära tagaratta juurest.Ratas alla ja õue proovima.Pedaalid enam ei haakunudki, lükkasin tuppa tagasi, vaatan, väliskumm ühe külje pealt jummala puru.Võtsin siis ratta alt ära.

21.06 10

Täna jätkasin tegelemist tagarattaga.Taas, kumm maha, siselohv välja, teine rehv peale, see mis ennem oli.Siis lasin õhku täis, kõik tundus okei olema.vahetasin taaskord pedaaliajami plekk vedru välja.Ratas alla tagasi.Ja oh imet!pedaaliajam töötas laitmatult!Samuti läks masin esimese vändaringiga tööle.
Leidsin ka ühe 12V 5W pirni. Proovisin seda tagatulle ja ka see töötab.Muidugi 1,5W oleks parem aga praegu käib see ka.
Nüüd töötavad mõlemad tuled.
Kas võrril käivad samasugused peeglid nagu mopilgi, või veits lühema varrega?
mul on kahesuguseid.
Ja kas tasuks peeglid külge panna?
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
reymo1995
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 05. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by reymo1995 »

Õiged peeglid on pikema varrega. Kui need olemas, siis vähemalt üks tasuks küll külge panna, sest peegel muudab sõidu palju mugavamaks(ei pea koguaeg kaela väänama jne). Peale kõige muu oli(d) ju peegel(lid) Riga-13 tüüpi võrril ka tehasest tulles. :wink:
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Selge.eks ma proovin homme peegleid külge panna.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Paari tunni jooksul olen suutnud korda saata päris palju asju.Nimelt kadus riga 13 säde ära.Mõistatasin miks siis seda pole.Vahetasin küünlaid, võtsin teise riga 13 pealt süütepooli, aga säde jäi kadunuks.Vahetasin ka mähiseid, aga ikka ei midagi.Lõpuks panin mähise pliidi rauale kuivama,sest terve päeva oli sadanud ja äkki see mõjutas ka süüdet, ehhki masin seisis toas.Tunni aja pärast installisin selle külge, sädet ikka polnud, ilma piibuta oli.Kurjajuur oligi piip.Asendasin piibu ja säde oli olemas.Siis näppisin süüdet, sain ta käima.Kui masin käis näppisin ka süüdet, sest jättis hullult vahele, ja tuledega ei tahtnu üldse käia.Kontaktide vahel oli ka suur säde.Ühendasin kondeka ühe otsa kontaktide külge ja teise massi, siis sain sädemest lahti.Ennem oli kondeka üks ots sama juhtme küljes mis läheb süütepooli.sättisin ka segu paika ja sain masina väga hästi käima.Tegin veel külavahel ühe väikse ringi, ja jäin asjaga rahule.

Kokkuvõttes üsna teguderikas päev.

PS.Proovisin ka peegleid külge.Minumeelest sellisele asjale üldse peeglid ei sobi.Aga tõenäoliselt kui load saan ja kuskil maanteel sõitma hakkan siis installin nad külge.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Nüüd jälle paar päeva mööda läinud.Riga 13 on siiani töödanud laitmatult, käisin ka korra kohalikus külapoes.Edasi-tagasi oli umbes 6km.Võrr läbis selle maa ilma tõrgeteta.Sõitsin rahulikult poole gaasiga ja nii umbes 30km/h.Ühesõnaga see töötab.Installisin ka mõlemad küljepeeglid külge.
pildid lähipäevil.

Riga 7l laseb bensukraan hoolega läbi.Teada sain niimoodi et ühel päeval kui käima ei läinud, mõtlesin et lasen karteri alt punnist selle lörri välja.Tavaliselt tuleb seda sealt paar tilka aga riga 7l tuli seda kuskil pool teeklaasi.Aga peale selle lörri väljalaskmist ei läinud ikka käima.Kruttisin peale sae küünla.Nüüd sellega käis, aga ikka käima läheb joostes.

Riga 11 probleemiks on tagumine siselohv.Arvasin et auk sees, võtsin välja.Kõik tundus terve.igaks juhuks vajutasin ka vee alla et näha kas on mõni väike auk, aga seda polnud.Panin rehvi peale tagasi ja ratta alla.Aga ikka läheb tühjaks.bensuvooliku peab ka lühemaks lõikama, ei saa bena kätte.Leidsin ka ühe mädand summuti millest sain riga 11 omale sõelad.

riga 13, sini-valge, on sõitev aga siiani tunnen puudust õigest ketist, muidu sõidab kenasti.

Kuna viimastel päevadel oli tungiv soov midagi ehitada, siis tõin teisest talust ära paar kuud tagasi muretsetud mv-044 raami.Eesmärk ei ole sellest teha orginaali vaid lihtsalt üks mõnus masin.Tänase päevaga olen saanud kondikava kokku.Tuli siis riga 11 vana esihark, riga 13 lenks, riga 7me iste, riga 7me paak, riga 7me esiporikas, 16" mopeedi rattad, ja D seeria mootor(karterile pole numbrit peale löödud)Ütleks nii et suht omapärane näeb välja.Homme proovin ka pilte teha.Sellele aparaadile oleks veel vaja kontakte ja ketti, mul liiga lühikesed ketid.Siis oleks mingi lootus liikuma saada.
Tegelikult oli mul algul plaan panna selle mv orginaal esihark koos porikaga aga kuna mul polnud neid ülemisi "prille"või plaati mis käis esihargi peale siis seda ma teha ei saanud.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Suurem osa võrre on siiani töödanud.
Riga 13 olen käinud palavate ilmadega paar korda poes jäätist toomas.võrr on need sõidud laitmatult vastu pidanud.Lisaks sellele vahetasin ka siselohvi ära.Rehvi peale panek on küll selline rist ja viletsus aga mis teha, tuleb üle elada.
riga 11l suutsin ära lõhkuda tagumise siselohvi ventiili, tänu sellele on ka ta seisnud tükk aega.
riga 13 sini valge on töötav aga ootab uut ketti.
riga 7 on samuti heas korras ja vajadusel täitsa sõidab.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Jumal, jumal, ei see võrride kokku vedamine lõppe...

Täna olin Rakveres, käisin siis ka üle pika aja Vilde tee motopoes.Näpuotsas oli mul ka riga 13ne uus väntade võll, Poemüüja palus teist vähe lähemalt vaadata ja küsis kust sellist asja saadakse, mina ütlesin et Anomest ja maksis ta 20.-

Ja siis läkski jutt võrride peale...
Lae all rippusid ka mõned võrri raamid, kaks minu kunagist sinna viidud raami ja üks korralikum riga 13ne oma, selle eest tahtis saada 150.- aga seda ma ära ei ostnud.
Siis müüja rääkis et oli hiljuti ostnud ühe vanapapi käest riga 5e.Mõtlesin, et küsin seda näha aga siis kutsuti mid juba garaasi, kus vanake seisis.Ajahammas oli teist päris korralikult purenud ja oli teist kättejuhtuvate asjadega parandatud.Küsisin et kas müüa ka on, vastati et on.
uurisin võrri igast küljest, suurem osa tundus olema orginaal, aga samas on terve võrr ühes tükis nagu pärandaharjaga üle võõbatud.
Väidetavalt pidi ka sõitma, kui uus bens sisse panna.
Ütlesin siis, et mõtisklen asja üle, ja läksin mińema, enne sain veel riga 12le selle kroom mutri lenksu juurde, ja ühed lahedad piibud, 2tk, teen varsti nendest ka pilti.

Aga jäi see asi kuidagi südame peale, et kahju ju seda sinna ka jätta, samas ma teadsin et sellele oleks mingi hiina mootor peale aretatud.
Rääkisin siis esivanemaga asja läbi ja sain veits laenu, tunni aja pärast olin seal poes tagasi, ütlesin et tulin võrri järele.
Müüja tegi seepeale suured silmad ja ütles et tegi nalja.Siis tegin mina suured silmad ja ütlesin et loll nali.Lõpuks veensin teda siiski niipalju et müüks asja maha.Läksime siis garaazi, aga nägin et ta on ikka kahevahel, lõpuks helistas mingitele tuttavatele ja uuris palju selle eest küsida.
Siis sai oma info kätte ja lajatas 300.- suurema hinna kui enne ütles.Ega see mind rõõmsaks ei teinud aga maksin selle hinna ära mis nõuti, süda tilkus küll verd seda raha makstes aga samas olin õnnelik et olin jälle ühe võrri ära päästnud.

PS: poes oli ka palju uusi võrri osi, ja müügis oli ka tuttuus mopi mootor, hinda miskit 3500.-

Natuke siis võrrist:

Tegemist on riga 5ga, aastat ei tea kuna birka puudu.
Taga on mingi motika tagatuli, vajadusel võin selle vahetada riga 5e juppide vastu.
Külge on aretatud mingi jalgratta pedaalid ja hammaks, ja ilmselt ka jalgratta tagaratas.
Hoolimata oma rääbakast välimusest, läks ta peale uue bensu sisse panemist ja karburaatori puhastust tööle.
Gaasirutska on riga 7me pealt.
Sõidab, kuid mitte hästi,segukruvi tuleb panna õige, vändad töötavad, pidurdab ja tahab kõpitsemist saada.
Lenks kuulub ka miskit motikale.
Kaasa sain ka kastitäie varuosi mis sisaldas ka poolikut mootorit ja kahte tüüpi silindrit, pluss veel mingeid pudinaid.

Siin ka pildid:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/1049291

Kommenteerige!

Kas keegi viitsib ka ette lugeda asjad mis pole orginaalid?
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
riga5
Posts: 8
Joined: 01. Sep 2009 00:00

Unread post by riga5 »

tundub et tegu kas riga 5 teise põlvkonna või riga 7mega kahvel on igatahes julma keevitust saanud . vaata minu riga 5 ja võrdle ise mis teisiti .
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Tegu on riga 5e kõige viimase põlvkonnaga, vist.
Järeldan seda sellest et raam on nagu riga 7mel.Esihark oli jah, väga halvas seisus, täna asendasin selle korralikumaga, millel ka esiporika kinnitused küljes.Nüüd meenutab juba palju rohkem riga 5te.
samuti võtsin ka mootori osadeks, kõik paistis kena olevat, siduri korvi suutsin täiesti ära lõhkuda, silindri panin likku,
Teise pooliku mootori mis varuosadeks sain, selle teen varumootoriks.

Homme, kui koolist tulen, kisun need jõledad vändad kpljest ja asendan orginaalidega,

Oleks veel vaja orginaal tagaratast, nagu riga 7mel, kui kellelgi on siis ´andke teada.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Nii, eile tõin jälle ühe võrri juurde.Seekord oli selleks siis vanemat tüüpi riga 13.
Juba ammu oli mul soov sellist võrri omada, ei tea isegi öelda miks, lihtsalt meeldib.Tegelikult alguses sain aint võrri mootori,või no mis mootori, kastitäie juppe, mille vahetasin selle paari mopi jupi vastu.Siis avanes võimalus sääreka raam ka ära osta, maksin ta eest 200.-
Orginaal värvi all, tumesinine ja valge, suht roostes.
mootorile tegin papist tihendis ja panin kokku, mähise panin ka teise.

Täna määrisin esihargi laagrid ja vahetasin alumise laagri välja, sest selllel olid kõik kuulid jooksu pannud.Nüüd on lihtsam keerata, samuti sain ka täna mootori peale.

Rohkem ei olnud võimalik teha kuna olen suutnud tatiseks jääda, võibolla homme, kui rohkem aega on siis teen edasi.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Mini mopiga paralleelselt kruntisin ja lihvisin ka riga 7me ära, arvasin et jõuan see aasta ära ka värvida aga tundub et nii see ei lähe.
Pole hullu, siis järgmisel kevadel saab tehtud.

riga 13ne kohta kirjutan ka miskit, selle mis üleeile tõin.

Panin selle mootori täna kokku ja peale, aga sädet ma sealt välja võluda ei suutnud, ja polnud isu ka sellega tegeleda.
Seega otsisin ülesse kasti seest riga 7me mootori koos keti ja pedaaliketi pingutiga.
Otsisin ka üles kunagi varuks ostetud siduri trossi ja gaasi rutska koos trossiga.
Kruttisin mootori peale, ketid ka peale, gaasirutska külge, siduri tross külge ja otsisin veel bensu vooliku üles ja kallasin bensu sisse, käima läks poole vändaringiga, käis kenasti ja ühtlaselt.Minekut oli ikka väga palju, jalgadega ei pidand kaasa aitamagi, aint anna gaasi ja lase sidurit lahti.Selle võrri liigitan nüüd sõitvate hulka.
Lenks on vaja veel kinni keerata, ja tulede juhtmed vedada, siis on nagu väga hea.
Ahjaa, esirattal puudub vist siselohv või on ventiil ajama pannud.

Siin on sellest pildid:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/1051217

Kommenteerige!
Ilmselt saab see ka kevadel uue värvi ja ka uue mootori

Täna panin ka riga 5 mootorile silindri peale, kui nüüd hästi läheb siis saan riga 5le uue raami ja tagaratta.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Täna tegin riga 13 juures nii mõndagi.
Hommikul tegin kindlaks et tagaratta siselohv ei pea õhku.Võtsin ratta alt ära ja rehvi pealt maha.Avastasin et ventiili juures on suur pragu.Võtsin ka esiratta alt ära, selle siselohv oli imekombel terve.
Panin esirattast saadud siselohvi tagarattase, rehv peale ja seejärel asusin pedaaliajamit korda sättima, andis teine jälle hommiku otsad.

Vahetasin välja selle plekk vedru ja asi jäi nagu parem.Panin ratta alla, siis lükkasin võrri seinaäärde ja mõtlesin et mida teha esiratta siselohviga, hirmus isu oli sellega sõita.
võtsin tagaratta lohvi ja panin selle ette, natuke aega ikka õhku peab et sõita saab.

Ratas all, lükkasin õue, käivitus kenasti vändast, suretasin välja.
Lükkasin võrri väravast välja, arvasin et ka nüüd käivitub vändast, aga ei.Selle asemel tuli pedaal ringiga sellise laksuga piki jalga, et silimist pildus sädemeid.
Ühesõnaga jälle andis pedaaliajam otsad.
Täna sain veel eelmiselt omanikult tagatule klaasi.

aga sõitis võrr väga edukalt, gaasi andes oli kohe tiunda minekut.Homme proovin veelkord pedaale korda teha ja kui siis ka ei õnnestu siis las jääda.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Täna hommiku poole nokkisin ka natuke võrri kallal.Sain pedaaliajami, vist, korda.
Igatahes vändast käivitus, vändata sai ja kõik muu toimis ka eeskujulikult.Siduri tross andis ka otsad, õppisin ilma selleta hakkama saama.

Lisaks sellele leidsin täna taaskord üles oma esimese võrri elektrisüteemi, selle aretasin riga 13le külge, uöesid veel toimima ei saanud aga ehk kunagi ikka saab.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
rando156
Posts: 3
Joined: 05. Sep 2010 00:00

Unread post by rando156 »

tere,ega kellegil riga mini mopeedile kaasi rullikut pole?käisin siin vahepeal tartus vaatamas isaga ega ei leidnud poest,kellegil müüa /ära anda siis aindke teada
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Niisiis, pole siia paar päeva miskit kirjutanud.
Täna käisin koos klassivennaga sõitmas.Kuna tal endal võrri pole siis laenasin talle seda vanemat riga 13.Ise olin aga puna valge riga 13ga.
Alustuseks käisime tanklas, võtsime paagid täis, siis suundusime poodi.Poe juurest lahkudes ei tahtnud sinine võrr käivituda.Sõber natuke aega väntas, siis võtsin süütekaane maha, nukkmuhv oli ned täiesti lahti kerinud ja suht palju süütemängu kaant höövaldanud.Keerasin nuki paika tagasi ja võrr sõitis jälle.Siis oli plaan minna vähe suuremale ringile, aga kuna politsei oli just seal teeotsas siis lükkasime selle mõtte edasi ja käisime veel korra poes.Ära tulles käivitusid mõlemad võrrid taas eeskujulikult.Samas nägime ka väga huvitavat vaatepilti, tanklasse kihutas Gaz 51, tollel oli see viljaveok, tähis peaks tal olema vist AS-2UM, suht hullu kiirusega tuli, roostet oli küll siin-seal aga käima läks poolest pöördest.Tegin pildi ka aga telefoniga, ja ei oska seda arvutisse panna.

Võrridega suundusime siis minupoole tagasi, läksime taas vaatama kas politsei on ikka seal, õnneks polnud.Ajasime võrridele hääled sisse ja läksime pikemale tiirule.Algul käitusid mõlemad võrrid kenasti, siis hakkas sinine võrr turtsuma ja vahele jätma kuni jäi seisma.
Otsisin tükk aega võiga, küll puhastasin kontakte, sättisin klemme, ja lasin karteri alt lörri välja, ja panin ka kontakti vahet suuremaks.Aga miski ei aidanud.Lõpuks tuli meelde et olin kuskilt lugenud et ka suretus nupp võib kurja juur olla.Ühendasin selle juhtme mootori juurest lahti ja masin toimis taas.Ka minu võrr käivitus eeskujulikult.

Sõitsime siis tagasi minu juurde, lükkasime võrrid katuse alla, ja tõmbasime hinge.

Kokkuvõttes pidasid võrrid end väga hästi üleval, minu riga 13l keris aint siduri pealmine plaat end korra lahti ja see oli kõik, ka sinine võrr pidas end hoolimata paarist peatusest hästi üleval.
Aga julm, millist ´kiirust need võrrid arendavad, arvan et mingi 40-50km/h tuli ikka ära, kui mitte rohkem.Aga metsa vahel sõitsime poole või vähema gaasiga, seal polnud põhjust kihutada.

Siiski, olen võrridega super rahul.Puna valge võrri peale saan alati loota.
Mingeid suuremid probleeme ei esinenud.

pilte kahjuks ei teinud kuna suutsin fotoka koju unustada.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Vahepeal on jälle palju asju toimunud.
algul sain riga 5le uue raami, koos esihargiga, tegemist oli küll riga 7me raamiga aga siiski sobib ju 1:1le.Istutasin muud asjad ringi uuele raamile.Nüüd on veel vaja ühte velge ja tagumist pedaali hammakat ja seda nn akent.Ratta loodan saada Tagadi laadalt.

Puna-valge riga 13 on end igati viisakalt üleval pidanud, eile ja täna sõitsin sellega ikka päris kõvasti, hoolimata sellest toimib kõik laitmatult.
Samuti õnnestus lõpuks saada ka kuauotsitud riga 13ne esitule gondel.Oli küll ilma helkuriteta aga need olid mul olemas.Tänud gondli eest kasutaja skimmi3, kelle käest selle tasuta sain.

Vanem riga 13 ja puna-valge tegid laupäeval päris pika sõidu, täna millele hakkas vanem 13 streikima ja andis Kolga lähedal otsad.Lükate kuuldusid küll üksikud popsud aga ei midagi enamat.Õnneks oli köis kaasas ja lohistasin selle Kolka ,ja nagu kiuste, otsustas võrr Kolgas käima minna, kuna kell oli juba palju siis jätsin võrri sõbra juurde.Ise aga kihutasin koju.Kuna olin suht hilja peale jäänud, kell oli juba kaheksa, siis oli võimalus katsetada ka puna-valge esituld.Töötas ilusti, aga valgust oli täpselt niipalju et näeks august mööda sõita.Vähemalt olin teistele juhtidele nähtaval.

Täna läksin punasega Kolka vaatama, kuda teine võrr on.selgus, et eile õhtul käis võrr kenasti ja miskit viga ei olnud.Küll aga oli nukkmuhv minema lennanud sõidu ajal.Selle leidis sõber uue.
Viisime siis võrri keldrist välja, käima läks ja käis ka.Paarsada meetrit sai sõita kui jälle andis otsad.Vaatasin küünalt, too oli enam-vähem pruun, säde oli ka väga hea.Vahelduva eduga sääru siiski käis.Õnneks oli ka täna köis kaasas ja sain minema lohistada.Proovisime ka käima tõmmata aga lööb justkui sumpasse tagasi, Süüdet proovisin ka näppida aga ei miskit.
Lõpuks jõudsime siis minupoole, ja lasime võrridel puhata.Kui homme aega on siis läheb vea otsimiseks.Süütepoolne simmer on ka suht kutu, kuna magnet ja mähis on õlised.
Kunagi üritan ka riga 13st, punasest pildid teha.

Riga 13le tahaks ka Tagadi laadalt uue mootori saada, orginaali.

Vähemalt tegevust jätkub.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Kirjutaks siis siia ka miskit.
Puna valge riga 13 on suurema osa ajast seisnud, laupäeval panin käima, läks küll.Kuid nagu kiuste, hakkas siis vihma sadama.Ja kuna foorumlane skimmi3 oli minupool, ja tahtis oma vast korda saadud võrriga koju minna, siis läksin kaasa, saime sõita paarsada meetrit kui skimmi3-e võrr otsad andis, ja kuna tagasi tal soovi minna polnud siis lohistasin ta enam-vähem koju.Minu võrr käitus vapralt, ka vihmaga.
Eile sõideti ka riga 13 päris palju.Aga võrr on tehniliselt väga korras siis polnud miskit karta.Käisin kahe klassivennaga sõitmas.
Punase delta kõrval läks võrr välja 50, ja siis sõitis deltast mööda :D
Seega, lippab päris hästi või mis?
Kui peatuse tegime, siis üks sõber küsis, et kas võrr sõitis mööda nagu s*ttuvast kassist?
Täna vahetasin sellel võrril välja ühe pedaali, leegitoru asendasin korralikumaga, ja paagi ümber panin selle tihendi.

Riga 11 on sõitev, käima läheb väga hästi aga sõitnud pole.

Riga 13, vanem, sellele ma tegin mootori, orginaal d8.Käima läks ainult korraks, küll näppisin süüdet, vahetasin mähiseid aga tulemus jäi samaks.Nüüd on sellele motole vaja uut kolbi ja kuskilt tuleks välja võluda korralik silinder.

Riga 13 sini valge.Selle motole tegin vahepeal remondi.Uued tihendid, simmer, kolb ja rõngad.Oleks veel vaja uut karpat.Viilisin ka silindrit ja natuke kartereid.Nüüdseks juba natuke sissesõitu tehtud, kompresioon on vägev,Lisaks sellele paigaldasin ka delta istme.Nüüd on mõnus madal istuda.

riga 5, ootab värvimist, ja mootori ja pedaali kette.

Vahepeal ostsin tagadi laadalt ka ühe riga 11 jäänuse, tegu siis ilma rataste ja mootorita raamiga, ülejäänud kõik olemas.

riga 7 ootab värvimist, mille ma ilmselt talvel ära teen.

Nüüd on vist kõige kohta miskit kirjutatud.tasapisi püüan ikka teemat uuendada
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
drug
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 13. May 2008 00:00

Unread post by drug »

Väga hea lugeda nii sisukaid postitusi.. ja tööd on ka kiiduväärt!
Jätka samas vaimus.(Keegi võiks mu delta ka nii korda teha) :D
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Tänan!Eks ma püüan jätkata aga teen nii kuidas rahakott lubab.
Homme taaskord uus võrr tulemas, siis kirjutan ka natuke sellest ja teistest masinatest.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Vahepeal jälle palju asju muutunud.
Riga 7 on saanud osaliselt uue värvi, tuleb ta punane ja valge.Punased asjad on värvitud.
Puna valge riga 13, selllel vahetasin ära siduri korvi, vanal oli u 2mm loks sees ja sidur libises hullult.Nüüd enam ei libise, vb natuke.Aga siiski palju parem kui ennem.Samui olen sellega päris mitu sõitu teinud, võrr on end igati viisakalt üleval pidanud.

Riga 11 on samuti sõidukorras, paigaldasin ka orginaal sadula.Nüüd palju ilusam jälle.
Täna kuulsin jälle ühe hüüdnime,riga 11 kutsutakse piimapütiks.Ei tea miks?

Riga 5 on lahti võetud, ootab haljaks laskmist, mida siiani pole teinud.

Vanema riga 13 moto võtsin lahti, vahetan ära karteri pooled, nüüd on vaja veel kolbi ja rõngaid ja väntvõlli laagreid.

Sini valge riga 13 on läbinud ka moto remondi, nüüd hetkel käsil sissesõit.Aga hetkel pole aega olnud sellega tegeleda.

Nüüd siis põhiasja juurde, täna soetasin jälle uue võrri, seekord siis uuema riga 11(?)
Millel paak ees ja kõrg lenks.
Suhteliselt komplektne, mitteorginaal, pedaalid asendatud jalaraudadega, mis mulle sobib.
Kui olin ära ostnud siis suundusin käivituskatsetele.
Kontrollisin sädet, seda polnud.Arvatavasti asi kuskil kuuris seisnud ja mähis niiske.Võtsin süütemängu maha ja panin pliidi servale kuivama.Asemele kruttisin aga töökorras süütemängu, ja asenasin küünla.Panin süüte õigeks, kontrollisin sädet, mis nüüd eksisteeris,puhastasin karburaatori, mis oli täiesti umbes ja läksin lükkama.Lükkasin tiiru ümber maja aga ei midagi.Panin peale tagasi küünla mis ennem oli ja uputasin, tõmbasin korra tagarattast ja masin käis!
Jõudu on meeldivalt palju, minek hea, ilmselt on see tingitud sellest et taga on 16" ratas.
Vahetasin ära ka bensu kraani, mis oli mingit kahtlast ollust täis.
Väga pirtsakas on võrr segu kohapealt, kui natukene vale on siis üldse ei käi.Kui aga õige siis kerib päris kenasti edasi.
Algselt oli võrril taga 16" ratas,õige 19" ratta sain kaasa, puudus tagatuli, ja esiporika kinnitused olid kõrgemale keevitatud.Pakiraam oli kõver ja üsna katki.
Vahetasin välja pakika, panin taha õige ratta ja tagatule.Vahetasin välja esimesed amoridtorud ja porilaua.Nüüd on vaja veel elekter korda teha, sättida süüdet nii, et saaks kaane peale ja ongi korras asi!Muidugi värvin kevadel üle ka.

Siin ka üks eelmise omaniku tehtud pilt:

http://album.ee/node/23897869/50189153

Homme teen uued pildid.Jälle üks töökorras võrr juures.
Käisin ka sõitmas, u 6km.Kõik sujus kenasti, käivitus kui vaja.Aga koju sõites sai korra sahmaka vett ja suri välja.Kuivatasin kontaktid ära ja sõit jätkus.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Täna tegelesin jälle võrriga.Vedasin ära tulede juhtmed, ja üldse tegin elektrisüsteemi.Lootus oli, et saan ka tuled toimima.Kahjuks nii see ei olnud.Nii kui tuled järgi panen sureb masin välja.Juhtmed kuskilt massi ei saa, süütekaane all on kõik kombes.Ise kahtlustan mähist.Proovisin ka teisi mähiseid, osad neid ei teinud sädet, osa tegid aga käima nendega ei läinud.See süüde mis algselt peal oli, see ei tekkitanud ka mingit sädet, ehk aitab veel kuivatamine?Panin peale sama süüte millega ennem töötas.
Jätsin tuled ja muu elektri sinnapaika.Tuleb siis kuskilt korras mähis muretseda.
samuti vahetasin jälle ära tagaratta, sest see 19" mis eile alla panin viskab ikka meeletult.
Tagasi alla kruttisin 16" ratta, sellega on minekut ka meeldivalt palju.
Süütekaane istutasin ka täna peale, teipisin altpoolt ära ja tegin kuumaliimi püstoliga tihendi.Toimib!
Käisin ka poes, võrr sõitis ilusti, käima läks hästi, ja üldse kõik paistis korras olema.
Vahetasin ka välja ühe rutska, mis polnud õige.Tegelikult, ega ma selle võrri juures orginaali taga aja, kujundan masina nii kuda mulle meeldib ja nii , et oleks mõnus sõita.
Kiirust on hakanud ka kuskilt juurde tulema.Peale ostmist polnud sellest haisugi, nüüd sooja mootoriga lippab päris kenasti.Tavaliselt sõidan ma kuskil poole gaasiga, aga mõnikord peab ju ikka proovima et palju välja läheb.

Tegin ka pildid:
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/1084053

Tean, et välimus pole suurema asi, aga kevadel saab see viga ka parandatud.Värvima pean ikka ise, algselt oli mõte et laseks kohalikul värvijal asja ära teha aga siis selgus et too küsiv võrri värvimise eest 5000.-

Avaldage siis arvamust.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tean, et välimus pole suurema asi, aga kevadel saab see viga ka parandatud.Värvima pean ikka ise, algselt oli mõte et laseks kohalikul värvijal asja ära teha aga siis selgus et too küsiv võrri värvimise eest 5000.-
Halb nali?

Lasin oma audi80'l 2-3a tagasi tiivad, uksed, tagatiivad, katuseluugi kogu tööde, värvi ja värvimisega ära teha kambris. 5000.-

Mõtle parem juba pulbervärvimisele ja lase maalril teha ära paak, porilauad, tulekorpus. Võrri raamiosadele peaks liiviapritsi ja pulbervärviga minema ca 25 eurot.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Ei ole halb nali.

Too värvija ei olnud kohalik siiski.Aga isa sõber, kes lasi enda riga 3 üle värvida ja eeltööd teha, läks 5k
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
Post Reply