Anomaalia Võrri süütega.

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
User avatar
HelaR1
Posts: 6
Joined: 12. Nov 2005 01:00
Location: Otepää lähedal.

Anomaalia Võrri süütega.

Unread post by HelaR1 »

Niisiis, peale mõneaastst rolleriga sõitmist mõtlesin, et võiks jälle ühe võrri elustada, sain ta oma naabrilt, kes oli sellega hädas, sai sõita vaid ~2km siis muutus säde nõrgaks ja käima ei läinud, peale paaripäevast seismist masin jälle käis ja järjekordselt sama jama. Nüüd siis olen pusind eilsest saati, süütemähist kasutama ei hakkand, selle asemele sai pandud aku. Niisiis, säde on täiesti kadunud. Kontakte olen proovind tosin, süütepooli olen vahetanud, sama ka kondensaatoritega. Säde on juhul, kui kontaktid on avatud, aku plus klemm on ühendatud kontaktipeale tuleva süütpooli ja kondensaatori juhtmega ning aku miinus klemmiga lühistan ise oma käe järgi, kui aga hoian aku miinusklemmi massis ja lühistajaks on kontaktid siis küünlal sädet pole.

Loodame, et keegi sai mu haigest mölast aru ja oskab mind aidata.

Aitähh, Helar.
Punntsäksivend!
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Esmaks võta see sku sealt ära, ja pane kõik juhtmed, nii nagu vaja, tee kõik ilusti puhtaks, vaata kas massi ei anna kuskilt. Kui sa ei mäleta enam kuidas juhtmeid vedada siis

Magneetosüüde (d6 ja d8; d4 ja d5 on süüteosa ka sama, aga tuleosa lihtsalt ei eksisteeri)
Image

Püsimagnetiga vahelduvoolu generaator ja väline süütepool (d8e, d8m)

Image
User avatar
HelaR1
Posts: 6
Joined: 12. Nov 2005 01:00
Location: Otepää lähedal.

Unread post by HelaR1 »

Juhtmeid vedada oskan, mäletan kuidas käis. Kõik on samamoodi tehtud, kuid lihtsalt süütemähis on tagant ühendatud ja selleks on aku. Aku annab parema sädeme ka, kui saaks nüüd asja nii, et tekiks säde küünlale siis võtaks ka selle aku vahelt. Massid olen kontrollind ja uurind, kõik peaks okei olema.
Punntsäksivend!
User avatar
HelaR1
Posts: 6
Joined: 12. Nov 2005 01:00
Location: Otepää lähedal.

Unread post by HelaR1 »

Sain käima, kuid suri välja peale 2km nagu vanasti. Arvatavasti säde nõrk, milles viga on?
Punntsäksivend!
mctainas
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 09. Jan 2010 01:00
Location: viljandi
Contact:

Unread post by mctainas »

Kas sul küünal ikka korralik ?

K
User avatar
HelaR1
Posts: 6
Joined: 12. Nov 2005 01:00
Location: Otepää lähedal.

Unread post by HelaR1 »

Küünal tutikas, plaanis veel teist süütemähist proovida, kui tollega sama jama, siis minu pea rohkem midagi välja ei mõtle.
Punntsäksivend!
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

kontaktivahe ja kondekas.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
navara
Posts: 1
Joined: 30. Jun 2007 00:00
Location: Tartu

Unread post by navara »

Proovi veel küünla piibu ja kõrgepinge juhtme vahetust
Last edited by navara on 20. Jul 2013 01:05, edited 1 time in total.
-kriss-sten-
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 14. Mar 2010 01:00
Location: keila
Contact:

Unread post by -kriss-sten- »

magneeto korras ikka?
Riga 13 originaal
raits1997
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 27. Sep 2009 00:00
Location: Hiiumaa

Unread post by raits1997 »

kuidas sa üldse sädet vaatad? Proovi nii et pane küünal alumine osa mõõda siduri kaant ja siis kukku lükkama ja vaata millene sul see säde üldse on ja kas on säde peab olema selline ilus sinakas. PS äkki on aku tühi.
makusaku
Posts: 8
Joined: 14. May 2009 00:00
Location: koljaku küla vihula vald lääne virumaa. võsu küljeall
Contact:

säde

Unread post by makusaku »

seda ei pea isegi lükkama lihtsalt pane küünla alumine osa vastu silindrit ja tõmba taguratast siis näed ka paremini
Post Reply