MiniManiac--Mini mopeed.

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

MiniManiac--Mini mopeed.

Unread post by MiniManiac »

Tere!
Mõtlesin,et teen ka teema.Mtlesin ükspäev,et jubeigav ja võiks midagi teha,ss kuulsin et sõber hakkas enda minit putitama ja üks juba sõidab miniga,et mul peaks ka üks kodus vedelema.See muidu mu venna oma,aga tema sellega tegeleda ei viitsi kuna tal Delta ja Pit.Kuna ise alles müüsin masina ja ise kavatsen alles suvelõpus mingi enduuro(vms)osta ss hakkasin putitama.
Image
Olukord veidi täbar,ratas oli seisnud umbes pool aastat õues vihma käes :!: :oops: :?
Värv suht kahjustada saanud,keps pahtund :P ,kolv niiskust saanud,ühesõnaga võtsin kõik laiali,käigutross läks puruks(kohe kui puutusin :D )ketipingutid puudu ja taga need krdi kummijullad ka puruks mis käivad taguratta sees,jalatoed tahavad ka keevitamist,paak annab läbi ,pidurid ei tööta(ei hakka neid korda tegema,milleks ss jalad :twisted: )
Täna Garaazis toimetades tuli ilge mõte,paneks minile delta taguratta :D .Vahetasin ss kiige ja amordid ära ja opaa! :D Nüüd vaja veel taguratas korrastada(õhukumm puru :D ) ja olemas suht.Kui peale istuda ei jää ka mootor nurga alla....ma loodan :D Ja raamile pean mingid ketitallad ka vist tegema,muidu kett hakkab vist raami käima,aga ex see paistab : )
Image
Image
Plaanis panna peale ka veel Delta iste ja külge aretada delta paak :wink:
NB!Tööd sitaks :!: Homme hakkan mootoriga tegutsema.
Äkki keegi oskab õelda kuidas seda mootorit veidi järgi aidata?
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Vaadates piltidelt su töö kvaliteeti, siis ma ei soovita sul minna mootorit näppima-kiiremaks ja paremaks sa seda ei suuda teha, või sutsu paremaks saad siis kestvus on olematu. Sirvi pisut teisi mopeedide teemased, seal on linke ja õpetusi tonnide kaupa.
Haarame mopeedil kolvist!
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

Unread post by MiniManiac »

Töökvaliteeti? :lol: Sa mõtled kindlasti taguratast,selle tõin lihtsalt pööningult alla ja vaatasime et kuidas umbes hakkaks välja nägema.Ega sealt ainlt võll läbi ja rohkem polegi : ) Ega eks see mootori forssimine ole täpne töö :?
Kõigelihtsam oleks sellele mootorile osta vist uus silindri ja kolvikomp. :?:
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Viska see vana kiige ja ratas alla ja saad kõvasti rohkem raha selle eest
...
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

Unread post by MiniManiac »

Raha :?: Ega seda pole plaaniski müüa,lihtsalt talvel veidi nalja teha :twisted:
PCYX
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 27. Oct 2009 01:00

Unread post by PCYX »

Proovime MSNi väljendid nagu ss ja s*taks välja jätta.
Keelepolitsei.
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

Unread post by MiniManiac »

ahahah :D Tegelt,kiiresti kirjutasin,jätame siis ``MSNi`` ja ``reidi`` keele sinnapaika :lol:
Täna siis leidsin kuuri alt mingi normaalse silindri ja silindripea.Lihvisin kolvi tahmast puhtaks ja silindri pea puhastasin ka seest tahmast.Nüüd vaja veel väntvõll liikuma saada(laagrid kinni) ja siis uued kolvirõngad ja värki.Mootor siis pmst vaja ainult kokku lappida.Kolmapäeval peaksin saama ka ketipingutid ja muu vajaliku.Edasipidi läheb paagi aretamiseks......
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Kui väntvõlli laagrid kinni, siis soovitan simmerlingid ja laagrid panna uued, endal pärast lihtsalt vähem tööd :wink:
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

Unread post by MiniManiac »

Mtlesin algul sama.Aga leidsin ,et mul üks käsikäikudega mootor veel,millelt sidur puudu ainult,et panen sinna kolvi jne peale ja olemas.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Taga amordid ei hakka sul selles asendis kunagi tööle. Läbi käidud etapp.

Image

Oli kunagi plaanis vastupidine isend teha. Ette suur ratas ja taha mini oma. Lihtsam oli mul võtta aluseks delta raam.

Image
MiniManiac
Posts: 6
Joined: 15. Aug 2010 00:00

Unread post by MiniManiac »

Mul Delta raam olemas,aga ausalt ei viitsi ringi laduda :D ah,küll nad nii ka käivad.Kui ma korra panin ta kiigele seisma,ss vetrus kenasti,aga eks see paistma hakkab.
Tänud muidu,et rääkisite.
Post Reply