Vene sae mootor R-13 raamile

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Vene sae mootor R-13 raamile

Unread post by Sapi-Vana »

Tervist kamraadid! Küsimus järgmine - kas saab ilma suurema raami ümbertegemiseta panna vene sae mootorit (Ural, Druzba, Taiga...) Riga-13 kolmnurkraamile? Või tuleb tingimata raami alumine pulk ümber teha? Kas saemootori juures seda esimest suurt kobakat (ma pole üldse süvenenud, mis krdi jubin too on...) on võimalik mootori juures millegagi asendada või ümber teha, nii et mootori funktsionaalsus ei kannataks? Või näiteks - kas see mootor mahuks vana meesteka raamile? Ilmselt loll küsimus, aga taustuuringut tuleb ju teha...
venemoto
Posts: 4
Joined: 29. Sep 2010 00:00
Location: Rõuge
Contact:

Unread post by venemoto »

kõige parem on druzba või ural panna riga11 raamile või mopeedi raamile kuid samas on võimalik ka seda panna jalgratta või riga 13 raamile kuid siis tahab raam ümbertegemist endal on tehtud minimopeedi raamile ja toimib kenasti 60 km pole probleem :D
madis06
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 01. Oct 2010 00:00
Location: pärnumaa
Contact:

Unread post by madis06 »

Kuna mul endal on samamoodi druzba mootor riga raamil siis raami alumise pulga lõikusest ma ei pääsenud, sest proovisin kuidas tahes aga sinna vahele ta ei mahtunud. Kuna selle "suure kobaka" ja mootori vahel on mingine sidur( tsentrifugaalsidur kui ma just ei eksi) mis hakkab mingitel kindlatel pööretel vedama, siis selle koha pealt ma ei oska öelda kas seda annab millegagi asendada. Aga igastahes edu ja jaksu kui peaksid midagi taolist ette võtma.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Selge. Ma ise ka natuke kahtlesin sellise mootori mahutamisest R-13 raamile. Kui see aga panna R-11 raamile, siis peaks projekt ikkagi legaalseks ka muutuma. Ma nimelt kahtlen väga sügavalt tüübikinnituse saamises masinale, mille raami on koduste vahenditega modifitseeritud. See aga tähendab, et registreerida seda masinat ei saa, järelikult masina kasutamine sõiduvahendina on isikliku uljuse ja lolluse pärusmaa.
madis06
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 01. Oct 2010 00:00
Location: pärnumaa
Contact:

Unread post by madis06 »

ma millegipärast ei usu, et see 94 ccm druzba mootori peale panek selle legaalsemaks muudab : )
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Kui raami kusagilt läbi lõigatud ei ole, siis selle mootoriga masin läheb A-kategooria või A1 kategooria alla. Kui raam on kolmerattalise oma ja sellele on ka paberid ette näidata, siis võid sellega sõita B-kategooria lubade omamise korral. Nii või teisiti tuleb aga kõigepealt asi registreerida.
Post Reply