Magneeto eemaldamine?

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
riho
Posts: 6
Joined: 20. Feb 2012 01:00

Magneeto eemaldamine?

Unread post by riho »

oleks vaja abi sellega et kakkkusin eilema mopi mootori lahti et vahetan enne suve tulekut kõik kulunud jupid uute vastu. Aga tekkis probleem magneeto maha võtmisega. Kas keegi oskab aidata? Mul mootor juba kaheks ära võetud ja mootori poolest kõi ära võetud peale siis magneeto
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Unread post by tumbleweed »

Kopsi magneetod ühele poole ja teisele poole aga NB puuhaamriga ja vaata et kiilu ära ei kaota.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tõmmitsaga:

Image

Stokkerist, tööriistamarketist, Espakist, Baltic Boltist, osta kust soovid.

Kopsimine alati ei aita ja võib midagi ära rikkuda.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

kerge... pane mootor külje peale, pane magneeto otsa mutter, nii et ta ei oleks magneetost mingi 1mm kaugel ja siis hakka kopsima, vaata et keeret ära ei löö, nii peab tulema.
Kroomtiib
Tavakasutaja
Posts: 63
Joined: 20. Feb 2011 01:00
Location: Tartumaa Külitse
Contact:

Unread post by Kroomtiib »

Ma küll ei tea mis mopeediga on tegemist. Enamus magneetodel on südamikus sisekeermed,selle eemaldamiseks vastava tõmmitsaga või poldiga.
Kahju muidugi,et kolmest postitusest kahes soovitatakse kopsida.
Last edited by Kroomtiib on 19. Mar 2012 15:35, edited 1 time in total.
Kõike mida teed,tee hästi!
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

ega ta ei pea siis kohe suure rauast kuvaldaga seda peksma hakkama... :roll:

Vaevalt ta tõmmitsa leiab.
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

tolle magneeto poldi keerad mingi 1 cm välja ,siis hoiad magneetost mootorit õhus ja siis vasaraga väike kõks vastu polti
Riga 12 1974.a ;Yamaha tw 125 1998.a ;Qingqi classic 2000E 1995.a ;Ford Sierra 2.0 77kw 1987.a
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

jep seda sama asja mõtlesingi,. :)
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Ma ei saa aru kas te insenerid olete kusagilt endale paberi ostnud või, kas teile vasarameestele jõuab ükskord koju juba, et kui sa poldi välja keerad ja siis seda taguma hakkad lõhud sa keerme ära, kui sa tõesti taguda tahad, siis leia nii pikk polt vähemalt, mis läheb põhja välja, vähemalt ei lõhu keeret ära. Magneto eemaldamine on kõige õigem ainult tõmmitsaga. Kui pole vastavat tõmmitsat, siis tuleb see teha. Lõpetame nüüd selle koopamajanduse ära ja hoiame natuke oma masinaid ja ei tao kõikidele väntvõllidele seeni otsa, sest pärast on jälle teema, et mul väntvõlli ots seeneks pekstud ja magnet ei lähe otsa, mis ma teen?!?!?

Kõike paremat,

T.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

...
Last edited by minimx38 on 23. Jul 2017 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kroomtiib wrote:Ma küll ei tea mis mopeediga on tegemist. Enamus magneetodel on südamikus sisekeermed,selle eemaldamiseks vastava tõmmitsaga või poldiga.
Kahju muidugi,et kolmest postitusest kahes soovitatakse kopsida.
V-50 tüüpi mootoritel ei ole magneetol sisekeeret sees. tehase manual annab sama meetodi nagu mul üleval pool postitatud. 5mm pulk sisse ja pikahaaraga tõmmits külge.

Nõustun viimaste kommentaaridega, et ostke ükskord endale need ***** tõmmitsad. Kõige odavamad ja logisevamad hakkavad 3-4 eurost. Jämedalt 10€. Lahtimonteerimisel säästetud aja eest saate minna tööle ja teenida selle raha muretult. Ja jääb ka tulevasel ostjal ära vandumised, kui Teie vana mootorit lahti võtavad ja leiavad sealt mootori külgedelt ja võlli otstelt lamedaks pekstud servad. Missest, et soovitatakse "mõistlikult" lüüa, pole see enamustel siiski õnnestunud :?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Pole mingeid tõmmitsaid vaja... Võtke paar suurema numbriga (üle 13mm) silmusvõti, pane silmus magneeto alla ja üle karteri ääre saab suurema vaevata kahelt poolt korraga vajutades magneeto maha. Kunagi sai koguaeg nii tehtud, ei juhtunud midagi halba.
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

magneeto

Unread post by suslik83 »

OT

pole tõmmitsat vaja suhtumist kiitvatele tegelastele soovitaks paberi ka WC ära korjata...saab ka ilma hakkama.
kõik on võimalik teha ära kruvika ja vasaraga, kuid arvestades täna saada olevat varustust poest - miks teha asju keeruliselt ja riskiga midagi ära lõhkuda?
eriti tülikas on valede võtetega parandatud asju taas ellu äratada. olgu tegemist muljutud servaga karterite või siduri/geneka kaanega - selle muljumise eemaldamine hermeetilisuse ja väljanägemise parandamiseks on kordades töömahukam ja kallim, kui õigete võtmete soetamine.
elu ongi mäng!
Post Reply