jupiter 2 käigukasti rull-laager

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
jeen
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 17. Nov 2012 01:00
Contact:

jupiter 2 käigukasti rull-laager

Unread post by jeen »

tere kas se käigukasti rull-laager on vahetatav et tuleb se kuidagi käigukasti küljest lahti?? mõtlen seda laagrit mis on selle võlli küljes millele kinnitub ketiammakas
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

See on vahetatav. Ise olen karteri sissepoole seda lahti võtnud, aga tuleb vist mõlemat pidi kui hammaka poolt tihend ja stopper ära võtta. Tartus maksab uus laager 4.50€
jeen
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 17. Nov 2012 01:00
Contact:

Unread post by jeen »

ma karteri küljest sain kenasti lahti ja kuulid ka välja aga ma mõtlen seda osa mis jääb võlli külge ehk siis pool laagrit kas seda saab kuidagi kätte?
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Seda vahetatakse vist koos võlli endaga, eraldi seda müügis pole näinud. On selle seisukord siis nii hull?
jeen
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 17. Nov 2012 01:00
Contact:

Unread post by jeen »

ei se väga hull pole se võll lihtsalt mõtlesin et äki saab seda ka vahetada siis oleks kõik laagri kohad uued aga äki sa oskad seda laagri mõõtu või midagi öölda mille järgi seda osta saab
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Tegemist on minuteada spetsaalse laagriga, eraldi seda laagripoest ei leia. Tartus Soola tn.10 tulul asuvas jalgrattapoes maksab see laagrikomplekt (rullid, välimine laagrikest ja suur terasseib) 4.50€.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Üldiselt võta lahti, puhasta korralikult ära bensiinis, kontrolli rullid visuaalselt üle. Vahele korralik laagrimääre, uus simmer ja kokku tagasi ja peaks juba ok olema. Saab eraldi neile rulle osta (õiges mõõdus), kuid kui poes nn uus nii odav (ei tea kvaliteeti) siis saab ka nii.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Seda laagrit määritakse käigukasti õlitusega, eraldi määret sinna ei ole vaja panna.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

madeinussr wrote:Seda laagrit määritakse käigukasti õlitusega, eraldi määret sinna ei ole vaja panna.
Ilma on seda maru piin koostada ning saadavusel kasutada ikka õiget määret ;)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply