Masina detailide puhastamine garaažis?

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by Nobody »

Kohati tundub, et töö masinatega on pigem pidev detailide pesu ja puhastamine hoopis. Uuriks, kuidas kaasfoorumlased selle enda jaoks lahendanud on. Kuidas detailid puhtaks saate - keemia, pintsel/lahusti või hoopis kuskilt pesuteenus?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
hs33
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 25. May 2004 00:00
Location: Läänemaa/Tallinn

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by hs33 »

Kui on vaja doonor- või toorikdetaili erinevast sodist ja lahtisest roostest vabastada, siis kasutan klassikalist terasharja ja pisemate detailide puhul ka metallist nõudepesunuustikut.

Muus osas pesen vana bensiini sees, mida nüüd on eriti palju käes kuna muruniidukid ja -traktorid talveks küttest tühjaks tegin ja mis mõne aja möödudes millekski muuks niikuinii enam ei kõlba.

Brake Cleaner(isiklikult kasutan Motipi oma) on ka üpris hea lahusti, mida on hea detaili peale pritsida ning lapiga puhastada - lahustab hästi õlisid ja määrdeid ning kiirelt aurustudes jätab kuiva pinna.
Iz-56, Riga-11
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by madeinussr »

Mul 22l ultraheli vann, ja umbes 40l must plastvann. Nendega peab talvistes oludes läbi ajama. Bensiini pesemiseks ei kasuta. Siseruumides ei ole see tervisele hea 🤣. Traatharja ja nustikut ei kasuta, need kraabivad liialt värvi ja alumiiniumi.

Puhastamiseks kasutan lakibensiini/ white spirti, pintsleid ja traatharja sarnast plaatharjastega harja. Töötab väga hästi. Ultraheli pesurisse panen plexu ja vee segu.

Suvel on mugav asjad survepesuriga puhtaks pesta, seda varianti eelistan kõikidele muudele variantidele.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by Nobody »

Olen samuti 22-liitrise ultraheli pesuvanni omanik ning saan kinnitada, et suureks abiks mootoriosade puhastamisel on küll. Olen samuti kasutanud PlexU puhastusvahendit u 10..15% osakaalus.

Netist leidsin, et soovitatakse ka T-Puhtaxi Turbo pesuaine edasiarendust Turbo-2 ultraheli pesurile. Ei ole proovinud veel ise.

https://t-puhtax.ee/product/turbo-2/
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by fomoco »

Kas plexu toimiks siis kui ultraheli vanni asemel kasutaks taldlihvijat plastvanni küljes?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by Nobody »

fomoco wrote: 30. Jan 2021 18:04 Kas plexu toimiks siis kui ultraheli vanni asemel kasutaks taldlihvijat plastvanni küljes?
Kirjade järgi toimetavad need ained isegi jahedas vees. Pole proovinud, kuid soojas vees on efekt mõnus. Mustus nn kukub tükkidena maha, mitte ei lahustu nagu näiteks bensiinis.

Ultrahelipesuri tööpõhimõte: https://youtu.be/3OCr88B-mxA

Ultrahelipesuri saab 180..250€ Aliexpressist.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by Mattu »

Ma alumiiniumdetaile puhastan soodapritsiga (see väike, alumise paagiga, nt tööriostamarketist). Ka see kõrbenud ka-ka mis ei leotades ega muidu taha lahti tulla, saab nii eemaldatud.
Sõidan nagu suudan.
suurkala
Posts: 5
Joined: 04. Apr 2016 17:43

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by suurkala »

Vanas töökojas kasutasin juppide pesuks vana nõudepesu masinat, tavaline pesupulber sisse ja toimib väga eduliselt.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by madeinussr »

Ma hankisin omale nüüd Liiva/sooda/klaaskuuli pritsi kapi, aga kallis asi on sinna kompreor juurde osta :D
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by hmm »

sai ka endale ühe pritsikapi (90l 59x49x49cm) hangitud, mitte nüüd nii uhke asjake, kui madeinussril, nõks väiksem aga minu vajaduse katab ära.
Eks olemas oleva kompressoriga saan mõned kahvlid puhastatud, karterite osas võtab lihtsalt aega...
Image

Ehk saab nüüd karterid värvimiseks sobivalt ettevalmistatud.
Siiani on samuti survepesuriga teinud suurema töö + igasugused leotusained alates pigieemaldusest, leotuspesu, mootoripesu. brakecleaner, peen kruvikas+metallist pesukäsn.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply