MK etapp24: teema selgub

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Siin kõik nii vaikseks jäänud...

Aga soendaks mõtteid.
Jupiter, iz49, jawa360, kovrovets 58@voss on juba ennast tõestanud südikust sellistel ettevõtmistel ning võiks vinti peale keerata...
Kunagi jäi kõrvu sõna "korvidega"... nõks otsimist ja siin ta on:


No Ermo soovide kohast Rumeenia-musta mere ülesanne sai täidetud nüüd võiks korvide mõtte üles korjata.
Eelnevad kogemused on näidanud, et isegi solodena Eestist Tatratesse sõita on tugev ettevõtmine ning sealt veel edasi vurada vajaks päris palju reisiaega.

Seega võiks üks teema olla "korvidega ümber läänemere".

See tähendaks starti Eestist -> laeva üle Rootsi, sealt üle silla Taani ning mööda merekallast tagasi. Mis veel hea - kõik saavad kaasa tulla, kui ratas olemas. Isegi eakad soolod saaks sõita.
Teekonna pikkus ~3400km koos norra ripsamisega.
2024a-reis-ümber-läänemere_2.jpg
Mida saaks suurendada ja nõks vähendada-Praamid-otseteed jne - täitsa miinimum on 2900km, kuid siis on väga palju otsesõitmist. Suurendada saab ka nii, kui tagasi tulles kopeerida Läti-Leedu rannikut. 3,4K seda ei hõlma ja siis tuleks +350km juurde ehk +1p
Teisisõnu rattasõidu päevi 340km päevas sõites oleks siis 10 ehk selle hulgas ei ole laevaga sõitu Rootsi.
Aeg... Jaanipäeva järgne nädal on alati hea - jah see kord on jaanipäev L-P... seal vabu päevi juurde ei tule aga tööinimestel tuleb lihtsalt 1 või 2 päeva eelnevast nädalast lisaks vabaks saada ühe nädalasele puhkusele.

Kulu poolest on see reis võrreldes eelmiste reisidega kallim, sest kõik rattad peavad sõitma omal jõul + laevareis. Kulu vähendamine tuleks ööbimiste pealt ehk telk... Majutus ja toit ei ole nendes maades "odav" kui lõunamaades oli 3 majutus ~50€, siis nendes maades 100-150€

Meil kolmel poleks vaja rattaid eriti ehitada vaid teha n.ö. tehnohoole
mul Jawa 360 + velorex 560 (läti-leedu 1800km näitas, et täitsa lahe ja sõidetav. Jawade kokkutulekult Palanga, Ventspilsi kaudu tagasi sõites 1300km 4 päevaga väga edukalt ehk ~325km/päevas ning sõidu ruumi veel oli. Kannatas la 500km vastu tuult sõita 12h). Jawa küttekulu on korviga 85km/h sõidul 5,5 L/100 ehk ~190L (1,8 saame 340€+õli)
Vallol: Jupiter3 + külka. No külka vajab korda tegemist aga see pole väga suur teema.
Ermo: oma lõpututest valikutest aga vist ikkagi jup3+külka.

Lisaväärtus oleks ehk ka pojad kaasa võtta...

Teine reis oleks ehk Põhja Itaalia-Alpid-Sveits ja saksamaa... Selle võiks ette võtta kaasaegsete ratastega ning augusti II pool või isegi sept algus. Põhjus selles, et juunis võib alpides veel lumi takistada kõikidel radadel sõite, kesksuvi on kõik need teed turiste ja karavane täis.

Aga eks heietamist veel jätku, sest aega veel ju on vastavalt meie ettevalmistamise kavale:
Image
Last edited by hmm on 04. Sep 2023 11:08, edited 1 time in total.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by madeinussr »

Ma sain täna lõpuks 49 käima pandud, läks neljandast löögist samas seisus millisena ma mnt regamiselt tulin. Siis olin suht püha viha täis mnt kohaliku kunni peale, kes idiootseid vigu rattal välja tõi. Olla endine kõrge politseiametnik olnud, selliseid ei tohiks riigiasutustesse tööle lubada. Ainult erasektorisse, seal õpetab isehakanud tsaarid alandlikuks.
Attachments
IMG_2470.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Ütleme nii, et kaasaegseid rattaid tuleb juurde ning see "teise" reisi dünaamika on muutumas võrreldes seniste reisidega. St kiirused kasvavad (nt ülesõidud kiirteedel, mägistel teede tõusud probleemivabad jne), remondi/sättimise tõenäosused vähenevad.

Korvide süsteem on praegu muutumatu.

Läänemere reisi osas teen pigem üleskutse, et ehk tuleb kellegil kihk kaasa lüüa - ei pea ju korviga tulema aga lihtsalt kaasa kulgema 10 päeva.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by madeinussr »

Hetkel kahjuks ma ei näe endal kuskil lääne pilli tulemas. Vb kevadeks võidan lotoga milku, siis lähen esimese asjana reisuks ratast ostma. Siis oleksin ka lääne-ja kagu-Euroopasse tulemas.
Korvidega ümber Läänemere sellise graafikuga tundub ulme ja pigem võiks distants olla 2x lühem. Rahaliselt ka kallis per kärss. Varasemalt on plaanis olnud mul omal mööda Läänemere äärt Nida maakitsuseni sõita. Umbes 800 km? Edasi tagasi siis topelt. Eks midagi sellist siis tulebki ette võtta.

Praeguse seisuga tundub, et ma ei saa kumbagil osaleda..


hmm wrote: 08. Sep 2023 10:05 Ütleme nii, et kaasaegseid rattaid tuleb juurde ning see "teise" reisi dünaamika on muutumas võrreldes seniste reisidega. St kiirused kasvavad (nt ülesõidud kiirteedel, mägistel teede tõusud probleemivabad jne), remondi/sättimise tõenäosused vähenevad.

Korvide süsteem on praegu muutumatu.

Läänemere reisi osas teen pigem üleskutse, et ehk tuleb kellegil kihk kaasa lüüa - ei pea ju korviga tulema aga lihtsalt kaasa kulgema 10 päeva.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Nii mustas valguses... :? optimisti rohkem, härrased

Läänepilli ei pea endal olema... saab ka laenata. Kui kõik ok läheb saaks ühte selleks ajaks isegi laenata.

See korvidega ümber läänemere saaks nõksu ka odavamaks ja lühemaks. Peamine odavus tuleb söögist ja majutusest e. asteetlikust elust.
Sõita teistpidi on ka valik, ning ei pea ju üldse korviga sõitma. Korviga sõites tuleb lihtsalt üks päev juurde ja laevapilet nõks kallim.
Distans on ju nõks lühem, kui meie esimene reis Doonau äärde ja tagasi, seega 10p tehtav. Siis polnud ka kiirused ulmelised.
Mul rootsist rattaga eestisse tallinkiga 130€ üksinda kajut+hommikusöök.

Ärme kohe "ei" ütle ning püüame leida võimalusi.

See teine reis on ka väljakutsuv ning pole üldse kindel oma ajastuses... aga kuna kaaaaegsed rattad on olemas, tuleks neid ka rakendada.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Mängin ikkagi mõttega jaanipäeva paiku kügkorvidega reisi ümber läänemere ning hoian ideid ajakohasena.

Ajavahemik võiks olla 14/15 juuni kuni 24 juuni. ehk siis ~10p. Peamiselt tagasi tulek ikkagi pühapäev, kuid 24 juuni jätaks varuks.

Kui sõidumasina vms põhjuse osas, mis tekitab kaasa löömise eufooria negatiivse tegurit, siis on võimalik reisi ju kohendada .
nt solomasinaga sõites on reis rahakotile ~15...40% soodsam (hind oleneb lapse mitte kaasa võtmisest + soloratas on praamidel odavam + sooloratas võtab oluliselt vähem kütust), kui emotsioonid sarnased ning seltskond sama.

Natukeke hindadest just Rootsi minekul täna teada oelvate hindadega:
1. Paldiski Kapellskär: 130€ isik (s.h. kajut koos hommiku ja õhtusöögiga) + 150€ külgkorviga mootorratas, soolo 90€. Kokku 280€...220€ (kahekesti 410€...350€)
2. Tallinn Stockholm: ~105€ isik (s.h. B kajut, toitlustamist pole) + Külgkorviga ratas 120€, soolo 48€ kokku 235€... 153€. (Kahekesi 330€-258€).

Ülejäänud reisi osas, kui rohkem praame ei kasutaks...
Üldjuhul on jawa 360 kütusekulu korviga sõites <6L/100km (rohkem pole saanud... 5,5 on juba max), izhid nõks rohkem. ~200L kütust jawal ja 300L kütust izhil, mis teeb1,8€/L hinna juures ~370...550€ kütust + seguõli.

Praamidega majandamisel:

Göteburgist -> Frederikshavn (kaks täiskasvanut+külgaga ratas) 50€ - 68€ (võidame rootsi-Taani vahelistel sildadel koperdamised + -200km sõitu)
Larvik (NOR) -> Hirtshals (DNK) 127€. võidab ajaliselt ja sõidult rootsirannikut pidi Taani väinadele sõidu + väinade ületavate sildadel koperdamist Sõiduna~ 500km.

Kui Norra ära jätta ning mööda läänemerekallast sõita, siis võidab ~400km, kuid Norra ripsu ei tule ;)


Ööbimised ühele ~30-60€ öö e. 300-600€

Söök ~30€päev peaks miinimum tasemel söödud saama, kuid kellel suurem isu, sellel teine kulu.

Täielik miinimum eelarve tänaste hindadega oleks üksinda soolo rattal 1100€ kandis. korviga üksi 1200 +izhi koefitsent, korviga kahekesi ~2000 + izhi ja söögi koefitsent.

Miks ma eelarve suurusjärgud välja toon on sellepärast, et siis on aega nendega leppida ning võimalusi leida.
Reisi saab odavamaks teha ainult ööbimiste ning söömiste arvelt + korras ratas.

Lisask saaks ka nii, kui ajatada kellegi tuttava rekkaga rataste saatmine Rootsi ja lennukiga järgi lennata, siis peaks ka ~100€ isik tulema kokkuhoidu + ajas ka.

Seega hetkel keskendume ajavahemikule ning reisi piirkonnale - täpsemad teed ning muid muresid sõiduteedega seoses arutame max 1 kuu enne, või siis pigem sõitmise eelneval päeval ;)

Mis on veel ülimalt positiivne - selle reisi osas ei ole osalejate piiranguid peal (sõidutee on ju kõigile vaba), sest start ja lõpp on Eestis. Isegi ratta vanusele ei paneks vist piirangut... pigem teeme ühe mõnusa sõidu ning toidame motopisikut.
Kui grupp läheb suuremaks, kui 4 isikut, siis hakkavad tegelikult mängima rolli gruppi juhtimise loogiga (liikumiste ajatamine, peatused, raadioühendused, majutus jne) aga jällegi, sellega tegeleme siis, kui sinnani asjad jõuavad. Ise ei viitis sellega majandada ja küll kõik hakkama saavad, kes kaasa tulevad.
Reisi täpsema aja ning isikud paneb paika start laevaga ja sinna saamine ;)

Kuid oleks soovitav ikkagi motokuuri teemakohaste ratastega tulla nt Jawa, Iz jupiter K, Paneta K, aga hea oleks ka solo vanad rattad, kes sõidavad korvidega ühes rütmis - millal siis veel selliste masinatega nii sõita...



See "teine" sõit on juba spetsiifilisem ning pigem järgiks meie eelnevate sõitude loogikat. Suurimateks erinevusteks on see, et ratas peaks olema oluliselt võimekam, kui need mis meil siiani on olnud kasutusel. St saaks vajadusel ikka kiirteel rahulikult üldises liiklusvoos või nenest isegi nõks kiiremalt sõita.

Kavas oleks ALPID, Austria põhja Itaalia, švetis.

Aeg võiks olla Augusti lõpp... septemberi algus. Ehk siis rihiks seda soemat aega mägedes + vähenevaid matkaautode horde.
Aga see veel väga toores mõte.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by madeinussr »

Kuna keegi teine ei julge või ei viitsi suud paotada, siis panen oma mõtted ka kirja. Unistada on muidugi tore aga tõmban sind veidi maapeale tagasi. 1500.- (ishimehe kulu) euri Läänemere tripi peale kulutada on võimalik vaid miljunääridel.
Kaks 10p reisi suvel on võimalik teha vaid kv-lastel. See on kogu mu puhkus põhimõtteliselt 🥲. Mulle meeldib ka unistada aga püüan jääda realistiks. Läänemere tripp sellisel kujul on minu jaoks no-go. Peamiselt just kulu tõttu. Äärmisel juhul mingi öko soolokaga (250 jawa) ja telgis ööbides mängiks vist vàlja. Siiski jääb see puhkuse teema õhku. Pole neid päevi nii palju antud.
Kui te ükskord Leetu jõuate ringiga, siis võime koos tagasi sõita. Usun, et Leedu ja Köenigsbergo vahelise maakitsuse tripi teen ära. On olnud vähemalt üks huviline. Aga võib juhtuda, et teen ainult pisemaid Eesti siseseid trippe see aaasta.
Lääne rattaga euroopasse tundub äge, kogun raha, eks näis palju sügiseks koos on.
Saan aru, et sellisel kujul nagu oleme käinud me 2024 enam ei reisi… eks iga asi ammendab ennast kunagi ja muudatused on loomulikud ja vajalikud.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Ma suht maa peal, lihtsalt heietan ning viskan mõtteid.
Mitte midagi pole paigas... ja kaks reisi ratastega on suht koht tuuga.
Külkadega reis on kallis jah, seda just teise kaaslase lisandumisel, kelle kulu ju samas suurusjärgus sõitjaga. Eriti kui kaasreisija on samast perest e. rahakott sama.
Ega endalgi 2k panna ümber läänemere sõitmiseks eufoori ei tekita, kuid korraks peab mingi arvutuse tegema.

Ma ise panustaks rohkem uute ratastega Alpides vuramisele, kui külkaga läänemere ring.
Alpide ots oleks ikkagi samas formaadis, mis eelmised aga rattad uuemad.

Samas võiks poisiga kuskil sõita... läti-leedu mereääred sõidetud. Üks võimalus on ka Soome ring teha või lihtsalt Jaani nädalavahetuse ringisõidud Eestis.

Puhkuste mõistes saan ka aru, et suurem osa inimestel on kogu aasta peale need 28p vaja kuhugi paigutada. Selles osas on jaanipäeva vabu päevi hea kombineerida, sest siis on puhkuse päevi 5 aga reaalselt tuleb 5 päeva juurde (2x nv+1p jaanipäeva)
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by madeinussr »

Ma ise panustaks see aasta ka Eesti sõitudele. Pean tunnistama, et häbiväärselt vähe olen seda teinud viimasel ajal. Saartel on mul näiteks käimata ja see mõte on ka pikalt korviga plaanis olnud.
Sügisene reis väljamaale on mul järgmine aasta tiba realistlikum.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp24: teema selgub

Unread post by hmm »

Üks võimalus on võtta pojad/tütred kaasa ning minna jaanipäeva paiku (14-23jun ehk 2 NV + nädala sisesed päevad) külkadega metsaradu sõitma e. TET-i.
Seal saavad ka pereemad käia vahepeal/vahelõikudel kaasa elamas ;) või siis mõne lõigu kaasa sõitmas. miks mitte ka suur osa motokuuri tegelastest - valige päev(ad) ja osale nendel lõikudel, kus parajsagu viibime. Ehk siis tule ja mine, osale ainult NV-l, kogu teekond, ainult ilusad teed/väldi mudaauke jne... kõik on võimalik...

Samas kellel lapsi rohkem aga külkas ruumi pole ning kellel külka olemas aga reisikaaslast pole saab sõidukohti jagada. 8 )

https://transeurotrail.org/estonia/#5.95/58.595/24.855

https://www.google.com/maps/d/embed?mid ... 687092&z=8

Siis ülejäänud ressursside eest augusti lõpp - sept algus Alpidesse.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply