madeinussr Planeta Spordid

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Tuleb seda vana teemat elustada. Vahepeal on üks uueväärne k-16 juurde soetatud ja samuti k-11.

Aga päevakangelane on hoopis üks sport millega mõtlesin juba 5a tagasi Euroopa reisile minna. Lõpuks otsustasin Jupiteri kasuks. Eile ajasin ratta pärast nelja keldris veedetud aastat välja ja pärast paari ette lööki käivitus peale süüte sisse keeramist paarist löögist.
Eelnevalt sai vahetatud bensiin värskema vastu. Päris mõnus oli Spordiga sõita üle pika aja.
Kindlustuse tegin ka, sai teha vaid üheks kuuks kuna ratas arvelt maas. Ülevaatus vast täna(pühapäeval). Pidurid reguleerisin ära ja puhastasin. Tagumine piduritulelüliti vajas kõpitsemist, täistulede märgupirn oli labi ja sai vahetatud, koos suunatulede märgupirniga. Lisaks paigaldasin. Telefoni hoidja, uue bensiinivooliju koos uue filtriga süütekaane alune sai puhastatud.Esimestesse suunatuledesse panin 21w pirnid, kunagi oli seda plaan teha aga oli tegemata, nùüd vilguvad normaalse sagedusega. Kontaktide vildi õlitasin ka ära.

Teha vaja veel sigaretisüütaja pigaldus, suunatulede märgutuli ei tööta, üks esimene amordilõdviku vits on puudu ja esimene park tuli ei tööta. Õlist kaltsu pean ka kõikidele raamiosadele andma. Esimesed mootorikinnituse patjade poldid tuleb keermeliimiga kinni panna.

Miks ma selle ratta siis välja ajasin? See on mu reisi asendusratas kui 49 ei peaks valmis saama.
madeinussr wrote: 07. Aug 2019 23:23 Mootori padjad vahetatud, uued on veidi jäigemad. Huvitav on see, et vibra on lenksust kadunud ja tuli jalaraudadesse. Peab mootori polte veidi lõdvemaks laskma, ehk leian kuldse kesktee. Signaali klamber on vahetatud, Tagumisi pidureid keerasin peale (klotsidele vaja tegelikult juba seib vahele panna), võtavad väga hästi. Suunatule relee on vahetatud elektroonilise vastu. Pirnid veidi lahjad ja vilguvad veidi kiiresti, panen 10W või 21W.
Sõita oli mõnus, minek ja sõiduasend on väga mugavad. Kui juhtub, et Jupiteri valmis ei saa siis peab sellega reisule minema...
Attachments
IMG_1350.jpeg
IMG_1356.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Ülevaatuselt sain kenasti läbi, teen praegu proovi ringi. Pean veel harjutama, pole nii ammu sõitnud enam, et ei oskagi.
Attachments
IMG_1360.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1520
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by hmm »

Kontaktsüüde? 6V?
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Üks Sport jälle vähem, liikus minult edasi järgmise entusiasti kätte.
Attachments
IMG_1879.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply