Väntvõlli laagrite vahetus jupiter 2

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
mikuke 76
Posts: 6
Joined: 08. Feb 2015 18:16

Väntvõlli laagrite vahetus jupiter 2

Unread post by mikuke 76 »

Tere !
Mureks siis jupiter 2 ,6 v,nimelt puudub laadimine,vahetatud enamus detaile mis puudutab laadimist,aku uus,harjad uued,laadimis relee uus,generaatori mähised vahetatud.
Sai proovitud kõiki asju mis foorumist leidsin,ei miskit,kummaline asja juures on see et kui panna kokku laadimis relee väljuva voolu kontaktid,siis suureb mootor välja.
Kahjuks olen ise elektri vallas võhik,olen nõus ka maksma kui keegi aitab selle probleemi lahendada,
Enam ei hakka oma hammas peale !
Nüüd siis viga teada,vaja vahetada väntvõlli otsa laagrid ,kuid kardan et jään ise jänni,on äkki keegi kes selle ära teeks mõistliku summa eest !
Last edited by mikuke 76 on 06. Jun 2015 17:54, edited 1 time in total.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1558
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by madeinussr »

Tüüpiline probleem on, et uued(tänapäevased) harjad ei juhi voolu! Mõõda testriga harjade takistus ära ja anna teada mis tulemus on.
mikuke 76 wrote:Tere !
Mureks siis jupiter 2 ,6 v,nimelt puudub laadimine,vahetatud enamus detaile mis puudutab laadimist,aku uus,harjad uued,laadimis relee uus,generaatori mähised vahetatud.
Sai proovitud kõiki asju mis foorumist leidsin,ei miskit,kummaline asja juures on see et kui panna kokku laadimis relee väljuva voolu kontaktid,siis suureb mootor välja.
Kahjuks olen ise elektri vallas võhik,olen nõus ka maksma kui keegi aitab selle probleemi lahendada,
Enam ei hakka oma hammas peale !
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
mikuke 76
Posts: 6
Joined: 08. Feb 2015 18:16

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by mikuke 76 »

Harjad sai viilitud mingitest bmw harjadest,peaks kvaliteeti nagu olema :D
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2217
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by Nobody »

Alati on abiks ka laadimisrelee kontaktide puhastamine. Eriti, kui see on tükk aega seisnud või isegi õlipaberist võetud. Ikka kattub oksiidiga või pinnad ei pruugi olla puhtad.

Generaatori mähiseid (lühis-katkestus) on lihtne üle kontrollida testriga. Mäletamist mööda pidi takistus olema vist kuskil 2 Ohmi juures. Võibolla leiab mõnest raamatust täpsemad andmed.

Nagu eelpool kaasfoorumlane kirjeldab, pole ka mul alati poest kotikesest võetud harjas kohe toiminud. Minul on uued harjad hakanud tavaliselt siis tööle, kui nende tööpinda rootori järgi veidi nõgusaks viilida, et kontakt paraneks.

Kas laadimistuli ei kustu üldse ära mootori töötades?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
mikuke 76
Posts: 6
Joined: 08. Feb 2015 18:16

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by mikuke 76 »

Minu käes pole see masin veel laadimist näidanud,pool aastat on minu käes olnud,ostsin ka uue laadimis relee,ei miskit,masendus on juba peal krt .
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2217
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by Nobody »

Ahjaa,

Unic-Moto koolitusel räägiti, et pikalt seisnud rootor on vaja taas magneetida, kuna ajaga omadused kaovad. Selleks tuleb võtta releel kate maha ja suruda tagasivoolu relee kontaktid kokku 5-10 sekundiks. Üksik kontaktipaar releel. See laseb vooluringi mähisesse ning magneedib südamiku. Ehk on abiks.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
janno
Posts: 4
Joined: 24. Jul 2007 00:00
Contact:

Re: iz jupiter laadimise probleem

Unread post by janno »

Kel huvi, siis see Unic-Moto restaureerimisseminari ettekanne on kõigile kättesaadav: http://unic-moto.ee/uus/wp-content/uplo ... eadmed.pdf
Kirjatükis nii teooriat kui ka praktilisi vihjeid, kuidas rattal särtsu tagasi saada.
http://kylkad.blogspot.com
Post Reply